Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 01:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Sony HDR-FX1000e a HDR-FX1e jakie różnice, może jakas inna ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Sony HDR-FX1000e a HDR-FX1e jakie różnice, może jakas inna ?
Cześć Wam.

Jaka jest różnica między tymi 2 kamerami Sony pomijając HDMI w FX1000 i obiektyw Sony G zamiast Carl-Zeissa (FX1e) ? Są jakieś znaczące czy tylko kosmetyczne ?

Jak się mają te 2 obiektywy do siebie? Który lepszy ?

I jak się mają te 2 kamery do Canona XH-A1 ? Wiem, że Canon jest fajną kamerą ale podobno kliepsko w ciemnościach u niej choć Sony mikrofon ma do bani.

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

piątek, 29 maja 2009, 12:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony HDR-FX1000e a HDR-FX1e jakie różnice, może jakas inna ?
Możesz sobie porównać tutaj:

FX1 vs FX1000e vs XHa1

piątek, 29 maja 2009, 12:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Więc zostały Canon i Sony FX1000, FX1 niestety widać jest gorszy, rozdzieczość itp... choc np jako jedyny tylko fx1000 ma cmos'a a pozostałe 2 ccd ale nie widzę tego w samplach zamieszczonych na tej stronie...

XLR tpo zaleta canona ale sa przejsciowki jack -> xlr, canon jest za to ciemny chociaz podobno lepsza jakosc obrazu w slponcu , rozdzielczosc itp...

I nadal nic...

Maił ktoś do czynienia z tymi kamerami na zywo ?

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!

piątek, 29 maja 2009, 20:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miałem do czynienia ze wszystkimi trzema.
Do swoich potrzeb kupiłem i użytkuję Sony PMW-EX1 :mrgreen:
Jeżeli ustawienia manualne Ci nie straszne i będziesz doświetlał plany to zdecydowanie Canon XHA1. "Canonier" jest trudniejszy w obsłudze i bardziej wymagający. Potrzebny jest świadomy użytkownik. Jeżeli głównie na automacie i w świetle zastanym to bierz FX1000E.

piątek, 29 maja 2009, 21:16
Bywalec
Bywalec

Witam!
W chwili obecnej posiadam dwie takie kamerki. Myślę, że podjąłem trafną decyzję. Panasonica 151 bałem się kupić ze względu na te karty i format zapisu.
Głównie nagrywam wesela i myślę, że jest to sprzęt wystarczający do tego typu imprez. Są to kamery naprawdę jasne i nie wymagają dużo świtała. Na nagraniach przebija naturalizm. CMOS-y sobie nieźle radzą w błyskach fleszy,(częsta krytyka na forum)owszem występują paski poziome ale to nie tragedia.
Na temat canona nic nie powiem bo nigdy nie użytkowałem.
Pozdrawiam

piątek, 29 maja 2009, 21:27
Bywalec
Bywalec

Jeszcze dwa słowa!
Nie jestem zwolennikiem nagrywania przy jednej żrówce 40wat. Lubię delikatnie doświetlić, zrobić poświate nie psując klimatu na sali.
Chociaż te kamery nie wymagają dużo światła.

Życzę trafnego wyboru ;-)

piątek, 29 maja 2009, 21:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wydaje mi się, że nie ma jednoznacznej odp. zapewne ta dyskusja podobna jest do tej, która panuje na forach foto.. Nikon czy Canon :)...

piątek, 29 maja 2009, 21:59
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No, Panie Bogusławie, mam dla Pana dużo szacunku(wiele razy Pan pomógł na tym i innych forach), ale tym razem chyba Pan przesadził-automat w FX1000?! Podejrzewam, że niczego Pan nie nagrywał na automacie tą kamerką. To niezły sprzęt, ale automat-to porażka.W takim razie również na automacie można nagrywać Z7 i Z5(przetworniki, obiektyw i wiele innych elementów są takie same-chyba, że się mylę?). Pozdrawiam

piątek, 29 maja 2009, 22:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po rozmowach z wieloma użytkownikami różnych modeli kamer, którzy zajmują się tzw. "wideofilmowaniem" nasuwa mi się wniosek, że większość szuka kamery "jasnej" ( nie chodzi o kolor kamery ) i nie wymagającej skomplikowanej obsługi. Najlepiej by jeszcze sama nagrała materiał .... Miałem przypadek klienta, który przy zakupie kamery HVR-Z5 zadał pytanie co to jest "ta przesłona" ? ....
Porównując pracę automatyki FX1, Canona XHA1 i FX1000E praca tej ostatniej wydaje się być najlepsza, co wcale nie oznacza, że nie można filmować przy nastawach manualnych. :mrgreen:

sobota, 30 maja 2009, 09:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W moim przypadku nie chodzi o łatwość obsługi tylko poprostu o wybór kamery, która zarejestruje obraz w lepszy sposób... ale to chyba nie jest takie jednoznaczne....

Canon wydaje się ma intensywniejsze barwy i kontrast większy ale:
1. Czy te barwy i kontrast nie sa poprostu programowo w kamerze podciągane ? Podciaganie kontrastu histogramem itp...
2. Większy kontrast jednak niszczy detale obrazu

I napisał Pan jakby to, że kamera jest jaśniesza znaczyło, że człowiek idzie na łatwiznę... a przecież nie zawsze da się doświetlić scenę filmowaną.

Jeszcze jedno, czyżby te kamerki Sony nie miały trybu progresywnego ? Przynajmniej z tego testu tak wynika.

sobota, 30 maja 2009, 11:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

borut napisał(a):
.....I napisał Pan jakby to, że kamera jest jaśniesza znaczyło, że człowiek idzie na łatwiznę... a przecież nie zawsze da się doświetlić scenę filmowaną......
Nieco poza tematem, ale doświetlanie planu filmowego (wesela, studniówki itp.) traktuję jako zło konieczne, a nie jako obowiązek, jako honor kręcioła. Wobec tego, jeżeli nie trzeba to nie używam własnych źródeł światła (choć rzadko to się zdarza). Szczególnie oświetlanie ludzi lampką nakamerową daje katastrofalny efekt psychologiczny dla osób, które są tak "katowane".

sobota, 30 maja 2009, 14:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A może ktoś pokusi się o podanie zalet każdej z kamer tj cech, które przeważają nad tą drugą. Może ja zacznę choć nie miałem z nimi kontaktu więc moje będą tylko w oparciu o posty, które przeczytałem tu i tam....

Sony HDR-FX1000:
-czulszy sensor (jaśniejsza...)
-szersza ogniskowa 29,5 mm
-chyba minimalnie tańsza
-ilość pozycji ust. filtra szarego choć to chyba mało istotne
-histogram
-złącze HDMI
-większy ekran o większej rozdzielczości
-wizjer o większej rozdziielczości

Canon XH-A1
-lepsza plastyka obrazu, kolory i rozdzielczośc przy dobrym świetle
-prawidziwy tryb progresywny (cyzm się różni od tego w Sony?)
-XLR !!!!!!! <- a czy przejściówka jack <-> XLR do podłączenia mikrofonu ze złaczem XLR do Sonego rozwiązuje sprawę czy jak to jest z mikrofonami fantromowymi)
-wyższa rozdzielczość sensora (jak w sony może byc 1milion pix. sensor jezeli obraz to 1440x1080 czyli ok 1,5 miliona)
-analogowe wejścia
-lepsza bateria (choć czy idzie z tym w parze dłuższy czas pracy kamery ?)

sobota, 30 maja 2009, 14:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

borut napisał(a):
Sony HDR-FX1000:
-czulszy sensor (jaśniejsza...)
-histogram

Canon XH-A1
-lepsza plastyka obrazu, kolory i rozdzie :x lczośc przy dobrym świetle

Dyskutuje dwóch gości (jednym jestem ja), którzy kamerek tych nie mają - hehe.

Ale przejdźmy do wyżej wymienionych rzeczy:
- czulszy sensor - ? sprawa bardzo istotna
- histogram - ? w aparacie fotograficznym naprawdę super sprawa, być może w kamerze także

-lepsza plastyka obrazu, kolory i rozdzielczość przy dobrym świetle - ? i tu jest problem, bo zastane dobre światło to jest tylko w dzień na zewnątrz budynku i to w momencie, gdy słońce jest akurat za chmurką, a w kościele, czy też na sali weselnej to jest zawsze mniej lub bardziej złe, szczególnie, jak kapela chce nastrój zrobić, :x

sobota, 30 maja 2009, 19:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

witam.
Z trzech ww. kamer tylko fx1000 ma faktyczny tryb progresywny. Fx1 ma wersję "oszukaną" znacznie pogarszającą obraz. Za to A1 nie ma co prawda tej funkcji, ale jej -niemal idealną- imitację. Z krążących po sieci porównań wynika,że NIEMAL nie ma różnicy pomiędzy (canonowym) 25f, a prawdziwym 25p.

PS. Dociekliwym polecam test Adama Wilta. W kazdym teście canona po włączeniu 24f (bo to Amerykanin, wiec nie 25f) mierzona rozdzielczość pionowa wynosiła 540 linii, a więc 1080/2. ....Hmmm...

pozdrawiam!

niedziela, 31 maja 2009, 08:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja właśnie czytałem gdzieś, że to Canon ma prawdziwy tryb progresywny a Sony tylko tryb pseudo progrewsywny.

niedziela, 31 maja 2009, 10:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]