Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 07:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Problem z miniDVD - przy kamerce Sony 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z miniDVD - przy kamerce Sony
Witam! To mój pierwszy post, proszę o pomoc.
Kupiłam kamerę SONY DCR-DVD 106E, mam kilka płytek DVD+RW firmy TDK.

Wkładam płytkę, pojawia się pytanie czy formatować, klikam na tak, po 12 sek. mogę nagrywać. Wszystko jest ok, kablem USB przesyłam filmy do komputera. Finalizuję płytę, czekam na komunikat, wyciągam i tu jest problem... Po paru minutach wkładam płytkę z powrotem do kamery i pojawia się komunikat że jest brudna, mam wyczyścić, błąd płyty itp. Wzięłam kolejną płytę, pojawił się komunikat z formatowaniem, znów nagrałam materiał, sfinalizowałam płytę, wyjęłam i to samo! Już drugi raz nie mogę jej odtworzyć. Zmarnowałam już tak 4 płyty, za każdym razem to samo, jest brudna i koniec. Mimo że wyciągam, delikatnie przeczyszczam to nic nie daje, co robię źle ?

Wychodzi na to, że po nagraniu filmu, muszę go od razu przesłać na komputer, bo już później go nie mam!

Wspomnę jeszcze że sfinalizowana płyta nie odtwarza mi się także w komputerze.

Proszę o pomoc, z góry bardzo dziękuję!

czwartek, 4 czerwca 2009, 12:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem z miniDVD - przy kamerce Sony
Współczuję wyboru kamery - zapis na płytach rodzi chyba najwięcej problemów.
Jeśli chodzi o podpowiedź co zrobić, to kupić możliwie najlepszej jakości firmowe nośniki np. Verbatim, SONY i sprawdzić ich niezawodność w tej kamerze - niestety pozostaje metoda prób i błędów.
Pozdrawiam

czwartek, 4 czerwca 2009, 13:26
Moderator
Moderator

jowisz napisał(a):
Witam! To mój pierwszy post, proszę o pomoc.
Kupiłam kamerę...

Witaj na forum. Niefortunnie trochę za późno w tym wypadku. Wielokrotnie kamery zapisujące na DVD były tu na forum oceniane najgorzej jeżeli chodzi o nośnik i format zapisu. Bywaj tu częściej. Może na drugi raz informacje z forum dadzą Ci pożądaną wiedzę przed... :wink:

czwartek, 4 czerwca 2009, 14:54
Nowy
Nowy

Dziękuję za info, przyjęłam do wiadomości zły wybór, ale już niestety za późno, kamerę mam ;) Wracając do problemu, to myśli Pan że to po prostu wina płyt? Jeśli tak, to jest to dla mnie w miarę dobra wiadomość, bo kupię lepsze i jest nadzieja że będą lepiej działać.
Star napisał(a):
niestety pozostaje metoda prób i błędów

Czy to znaczy że te TDK mam ciągle wkładać i wykładać, aż się załączą? Czy wtedy nie męczę, psuję lasera?

Panowie, skoro już kupiłam tą kamerę, proszę powiedzieć czy w ogóle dobrze robiłam? Po nagraniu trzeba sfinalizować płytę i powinna ona działać w komputerze? Powinna też normalnie "chodzić" gdy ponownie wkładam ją do kamery?

Dlaczego nie działają w komputerze? (to też wina marki TDK?)

I jeszcze jedno, w wypadku tej kamery może jakiś rodzaj płyt jest bardziej kompatybilny (RW+, RW-, a może powinnam jednokrotne R) Czy to ma znaczenie?

Proszę o jeszcze te kilka odpowiedzi, z góry dziękuję i pozdrawiam!

czwartek, 4 czerwca 2009, 15:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]