Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 08:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy ktoś już posiada DCR-TRV60E - Jakie macie opinie ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czy ktoś już posiada DCR-TRV60E - Jakie macie opinie ?
Witam

Jestem po raz pierwszy posiadaczem kamery dlatego też moja praktyczna wiedza jest żadna. :(
Proszę zatem mi wybaczyć gdy pojawią się z mojej strony naiwne stwierdzenia lub uwagi. :?

Od tygodnia posiadam kamerkę Sony DCR-TRV60E. Długo się zastanawiałem nad wyborem i w końcu zdecydowałem, głównie dlatego, iż twierdzono, że ten model posiada progresywne nagrywanie obrazu (25 klatek zamiast 15) i prawdziwy tryb 16:9 i wiele innych opcji, lepszych od konkurencji (np. optyka Zeissa).

Po kilku dniach użytkowania - okazuje się, że niestety tryb 16:9 nie pozwala na progresywne nagrywanie. Również samo progresywne nagrywanie to podobno nie to co właściwe. Niestety nie mam z kim omówić tego problemu.

Kolejna moja uwaga co do jakości to nasycenie barw. Mam wrażenie, iż nie są one dobre (nieco wyblakłe). Być może są one właściwe dla tej klasy kamer (mini DV), ale niestety nie mam porównania do żadnej innej kamery.

Mieszane uczucia mam równiez co do obsługi menu - poprzez wyłączne korzystanie z ekranu dotykowego. Moim zdaniem jest to znaczne utrudnienie (np. podczas krecenia ujęć) a równocześnie pozostawia ślady na ekranie, które można wytrzeć tylko załączoną do zestawu ściereczką.

Ostatnio zrobiłem kilka fotek z rozdzielczością 1600x1200 i zaniosłem do wywołania. Jakość zdjęć na odbitce 15x10 na papierze fotograficznym (Kodaka) jest taka sobie, tzn. akceptowalna, ale bardzo dużo odbiegająca od zdjęć standardowym aparatem (np. lustrzanka Canona EOS 300). Chodzi tu przeze wszystkim o różnice w jakości zdjęć - rozdzielczość. Zdjęcia cyformowe (2 Mpx) również nie oddają wszystkich szczegółów - szczególnie w zaciemnionych partiach. Nasycenie barw wydaje mi się również wyraźnie słabsze.

Pozdrawiam
:wink: Dziku

Prośba do użytkowników powyżej kamery o uwagi:
- jak waszym zdaniem wypada nasycenie barw, kontastu,
- o co chodzi z progresywnym nagrywaniem w tej kamerce,

wtorek, 8 lipca 2003, 10:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jest super
:D :D :D
Cze koleś

Kamerka TRV-60 jest superancka. Jestem zadowolony.

Nara
Posiadacz 60-tki

wtorek, 8 lipca 2003, 16:18
Stały bywalec
Stały bywalec

przyznasz chyba, że trudno porównywać zdjęcia z kamery cyfrowej ze zdjęciami z lustrzanki canona :?

a jesli chodzi o nasycenie barw, to popracuj z ustawieniami tej kamery, poleganie na automatyce to bardzo rzadko dobre rozwiązanie

wtorek, 8 lipca 2003, 19:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
przyznasz chyba, że trudno porównywać zdjęcia z kamery cyfrowej ze zdjęciami z lustrzanki canona :?

a jesli chodzi o nasycenie barw, to popracuj z ustawieniami tej kamery, poleganie na automatyce to bardzo rzadko dobre rozwiązanie

Mam zatem pytanie, jak ustawia się w kamerze mini DV (TRV-60) opcje, które pozwalają na zwiększenie nasycenia kolorów w trakcie nagrywania?

Prośba o porady.

Pozdrawiam
Dziku
:)

środa, 9 lipca 2003, 09:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Czy na forum są posiadacze Sony TRV-60
Witam

Czy ktoś z Was posiada kamerę Sony TRV-60.
Chciałbym prosić posiadaczy tej kamery o podzielenie się wiedzą praktyczną na jej temat.

Pozdrawiam
Gość

czwartek, 10 lipca 2003, 10:13
Nowy
Nowy

Post Co z TRV-60
Cześć wszystkim ponownie

Czy są osoby na forum, które mogłyby się odnieść do mojego tematu - jakie macie opinie na temat używania kamery Sony DCR-TRV60.

Z lektury postów wnoszę, iż niestety ciężko będzie mi znaleść kogoś, z kim mógłbym podzielić się wiedzą i spostrzeżeniami podczas użytkowania powyższej kamery.

A może jest ktoś taki?

Pozdrawiam i prośba o wypowiedzi.
Dziku

czwartek, 10 lipca 2003, 10:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Posiadam kamerke Sony TRV-60 od ponad tygodnia. Jestem z niej bardzo zadowolony. Jakość zdjęć video jest rewelacyjna. Ostre kontury, wysoka rozdzielczośc, dobre nasycenie kolorów, naturalne odzwierciedlenie barw.

Bardzo dobra optyka Zeissa (obiekty T) daje powyższe efekty. Duży przetwornik (matryca) tj. 1/3,6" zrobiony w technologii HAD (bardziej czuły na światło niż standardowe) pozwala na robienie dobrych zdjęć w słabym (pamiętać należy że słabe światło to pojęcie względne) oświetleniu w porównaniu do konkurencyjnych kamer nawet innych modeli Sony.

Co do zdjęć (foto) to moge powiedzieć, iż może nie są one idealne w porównaniu do aparatów cyforwych z takim duzym przetwornikiem 2 Mpx - ale są całkiem niezłe. Wyświetlając te zdjęcia na TV lub kompie wielkiej różnicy pomiędzy tą kamerką a aparatem o tych samych paramertach nie znajdziecie. MOże jak byście porównywali odbitki z LAB-a to wtedy tak.

Generalnie gorąco polecam ten model. Muszę też dodać, że przed zakupem w sklepie porównywałem ten model z kamera Panasonic DS-70 (3 CCD) poprzez równoległe podłączenie tych kamer do takich samych TV (bardzo dobre TV - model Aconda 32" 100Hz firmy Loewe).
Różnica była w nasyceniu barw. Panasonic dawał bardziej nasycone barwy (szczegółnie w kierunku czerwonym) ale były one nieco przekłamane. Sony TRV-60 dawał kolor i barwę zbliżony do naturalnego. Również jakość obrazu (podawanego przez kamerkę - nie nagranego na taśmę - bo podczas testu nie nagrywaliśmy) był również w mojej opinii nieco lepszy. Z kolei jakość zdjęć foto w kamerze Sony była wyraźniejsza - tj. lepiej było widać detale. Z kolei w Panasonicu zdjęcie było wygładzone - zapewne przez układ wygładzający, który jest w tym model u oferowany. Ceny tych kamer wtedy były identyczne - obie kosztowały 6.500 zł. Teraz Sony Trv-60 kosztuje 7.000 zł.
Robiąc ten test w sklepie - ostatecznie wybrałem Sony TRv-60 i jestem z niej bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
Hirek

piątek, 11 lipca 2003, 11:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post W końcu wybrałem - Sony trv-60E
Długo się zastanawiałem i w końcu wybrałem kamerę Sony trv-60E.
Kupiłem ją w ubiegłym tygodniu - jeszcze po starej cenie w Media Markcie.
Jak ją sobie potestuje to postaram się coś napisać jakie mam własne spostrzeżenia.
Pozdrawiam wszystkich czytelników formum.
8O 8O 8O 8O 8O
Robo

poniedziałek, 14 lipca 2003, 10:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: W końcu wybrałem - Sony trv-60E
Robo napisał(a):
Długo się zastanawiałem i w końcu wybrałem kamerę Sony trv-60E.
Kupiłem ją w ubiegłym tygodniu - jeszcze po starej cenie w Media Markcie.
Jak ją sobie potestuje to postaram się coś napisać jakie mam własne spostrzeżenia.
Pozdrawiam wszystkich czytelników formum.
8O 8O 8O 8O 8O
Robo

Witam

Czy już może kupiłeś tą kamerkę?. Chciałbym z toba podzielić się uwagami praktycznymi na jej temat. Trudno jest na tym formum znaleźć osobę, która posiada powyższą kamerę i wykorzystuje ją na codzień.
Jeżeli masz już własne spostrzeżenia to prośba o info.

Cześć
Dziku

wtorek, 15 lipca 2003, 13:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pokrywa kieszeni?
Cześć
Jestem też w sumie świeżym użytkownikiek 60-tki. Jeśli chodzi o jakość zdjęć to mam do dyspozycji Olympusa C4040 (4mln CCD) i zdjęć z kamery i aparatu nie da się porównać, po prostu przepaść jest porażająca. Dla mnie opcja aparatu w kamerze to porażka.
A teraz zapytanie: czy macie luz 1mm na zamknięciu pokrywy kieszeni? Niby coś normalnego jakiś mały luzik, ale przy filmowaniu czuje się nieprzyjemne uginanie pod dłonią kiedy się nią rusza.
Pozdrawiam

czwartek, 17 lipca 2003, 17:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odpowiadając na pytanie techniczne - korzystając z 60-tki nie mam żadnego luzu - na zamknięciu pokrywy kieszeni.

Pozdrawiam
Dziku

piątek, 18 lipca 2003, 09:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A Ja mam luzik--- klapa kieszeni na kasete lekko mi chodzi[lata] /od strony dłoni gdy mam ją za paskiem/ troche mnie to irytuje!!!!!!!!!
Pozdrawiam
Art

wtorek, 22 lipca 2003, 18:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Czy ktoś już posiada DCR-TRV60E - Jakie macie opinie ?
Prośba do użytkowników powyżej kamery o uwagi:
- jak waszym zdaniem wypada nasycenie barw, kontastu,
- o co chodzi z progresywnym nagrywaniem w tej kamerce,
[/quote]

Z kolorami to sugeruje popracowac nad recznym balansem bieli. Automatycznie nie dziala zawsze dobrze. W ujeciach w swietle dziennym raczej uzywam "outdoor", wowczas kolory sa z reguly cieplejsze niz przy "auto". W mieszanym raczej "auto". W pomieszczeniach roznie to bywa, w zaleznosci od zastosowanego oswietlenia - musisz potestowac troche.

A nagrywanie progresywne jest takie jak powinno byc. Pamietaj ze ma ono zastosowanie gdy chcesz ogladac na ekranie monitora w komputerze. W TV z racji przeplotu pojawia sie grzebien w ruchomych scenach. W tym trybie nie dziala tez stabilizacja, bo caly przetwornik jest wykorzystywany - stad tez najszersze pole widzenia (potem 16:9 i na koncu 4:3). Ten tryb dobrze sie tez sprawdza gdybys chcial pozniej wycinac poszczegolne klatki jako zdjecia.

Powodzenia
karolew

czwartek, 24 lipca 2003, 15:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Tez kupilem trv60
Witam wszystkich i dolaczam do posiadaczy trv60. Zgadzam sie z wiekszoscia opinii. Kolory sa blizsze naturze choc moze na poczatku draznic lekkie "pudrowanie". Rozdzielczosc jest rewelacyjna a progresiv daje niesamowite mozliwosci w multimediach. Zgadzam sie w zupelnosci ze uzycie tej kamery w trybie "poin and shot" czyli pelny automat, moze w niektorych sytuacjach rozczarowac. Testuje ja od pewnego czasu i stwierdzam ze jest bardzo wiele do odkrycia jesli chodzi o ustawienia manualne. Stosujac odpowiednie ustawienia (np. regulacja podbicia kontrastu czy stosowanie warmtable do determinacji balansu bieli) oraz niektore filtry, mozna sie pokusic o nasladowanie sprzetu ENG. Co wiecej, wyglada na to ze mozna przy odpowidniej obrobce zaimitowac calkiem niezle tasme filmowa (tak przypuszczam). Po przeczytaniu postow o odstajacej klapce sprawdzilem i potwierdzam z lekkim niesmakiem taka szczeline na niecaly milimetr. Trudno mi powiedziec czy sie powiekszyla czy nie. Musialem sie pogodzic ze wszystkimi regulacjami w menu dotykowym, choc przycisk "focus" jest rewelka. Poprostu kupilem statyw naramienny. Teraz moge michlac w menu w czasie krecenia (np. spotmeter). Jak narazie nakrecilem niecala godzine z wyjazdu nad morze. Material wyglada ladnie (szczegolnie detal). Swiadomie wszystko tluklem w trybie auto (przyslona) zeby zobaczyc jak to sie zachowuje. I dobrze ze to zrobilem bo bym chyba nigdy nie odkryl pewnego feleru ktory mnie bardzo zaniepokoil. Otoz w ujeciach w ktorych caly kadr albo jego wieksza czesc zajmuje lekko zachmurzone niebo, dzieje sie cos takiego ze skokowo zmienia sie jasnosc kadru. Np. krece jakas wierzyczke w zamku i w pewnym momencie zauwazam ze kamera nagle lekko przyciemnia, skokowo. Zrobilem teraz cala serie testow, przejzalem wczesniejsze kasety z probami i nie wiem czy to sie powieksza czy bylo od poczatku. Wyglada tak jak by kamera osiagajac koncowke mozliwosci przyslony robila to skokowo jakby trzema schodkami i do tego nie moze sie zdecydowac. Te ujecia powinny byc krecone z filtrem ND. Ale mimo wszystko ta skokowosc koncowki przyslony mnie niepokoi. Oczywiscie jesli krece na manualu to tego efektu nie ma. Nie ma go tez w trybie sport gdzie sprawe jasnosci zalatwia szybka migawka a przyslona ma zapas. Stad wnioskuje ze to moze byc jakas slabizna z blaszkami.
Bardzo prosze - jesli ktos moze to u siebie obtestowac i podzielic sie ze mna uwagami, bede wdzieczny. Oczywiscie chetnie podziele sie swoimi spostrzezeniami, uwielbiam testowac kamery do bulu. :-)

wtorek, 29 lipca 2003, 02:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post TRV- 60
Witam

Odnosząc się do ostatniej wypowiedzi na temat pracy w trybie auto - musze powiedzieć, iż zauwazyłem podobne zjawisko odnośnie - skokowej zmiany w obrazie - kiedy filmowany kadr ma różne natężenie swiatła.

W ubiegłym tygodniu byłem w Tatrach i chodziłem trochę po dolinach i filmowałem. Wyraźnie to widać kiedy filmujesz osoby idące szlakiem, a potem pomalutku przenosisz się z filmowaniem na góry, gdzie jest duży kontrast - ciemne góry i bardzo jasne niebo (słoneczny dzień).

Pozdrawiam
Dziku

wtorek, 12 sierpnia 2003, 09:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona