Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 11:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 CANON XH-A1 - początki 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post CANON XH-A1 - początki
Witam! Wiem, że temat był już wałkowany wielkokrotnie na Forum - jestem w trakcie obszernej lektury. Natomiast zależy mi na "pakiecie startowym" dla świeżo upieczonego posiadacza XH-A1 (czytaj: ja).
Zdążyłem się zorientować, że kamera ma duże możliwości za sprawą CUSTOM PRESETS - jednym to przeszkadza, drudzy są zadowoleni. Ja jeszcze nie wiem, bo kamerę mam od 2 dni. Ponieważ używam jej zawodowo (latem głównie wesela) zależy mi, żeby szybko wystartować z jakimiś presetami, które są już przez was przetestowane i będą się nadawać do wykorzystania - głównie w zamkniętych pomieszczeniach, często niedoświetlonych (światło zastane).
Proszę o kilka rad - jak zacząć (oczywiście praca na manualu, w miarę możliwości bez gaina).

I jeszcze kwestia wgrywania presetów - wczoraj skopiowałem wszystko co znalazłem w necie na kartę SD. Próbowałem to wg instrukcji wczytać do kamery, ale opcja KARTA-> KAMERA nie jest podświetlona, czyli nie mam takiej możliwości. Trzeba jakoś "aktywować" kartę czy może chodzi o jej format?

Będę wdzięczny za wskazówki.
pozdr!

piątek, 19 czerwca 2009, 07:36
Bywalec
Bywalec

Post Re: CANON XH-A1 - początki
Jeśli Canona to Custom Preset 7,8,9 z kamery inne to Lowlt 12 do ciemnych pomieszczeń Panalook w teście szarej tablicy daje w szarościach dominantę ciepłą dobrze wychodzi plener .
Po doświadczeniach kręcę Truecolor jest neutralny w szarościach dodałem SHP+1 i KNE [LOW] Spokojnie można używać Gain do +12 dB dźwięk w kościele auto na weselu Mic Att balans bieli działa bardzo dobrze można polegać na auto jeśli coś się sypie to można poprawić w postprodukcji. Trzeba uważać z przysłoną i używać filtra szarego nadmierne przymknięcie powoduje rozmydlenie obrazu. Osobiście kręcę na Auto czyli A ale w większości przypadków potem włączam EXP LOCK i koryguję ręcznie przysłonę i migawkę, ponieważ jest bardzo wrażliwa na jasne partie i przyciemnia obraz.

piątek, 19 czerwca 2009, 11:56
Bywalec
Bywalec

Post Re: CANON XH-A1 - początki
Dzięki DENYSEK - o takie wskazówki mi chodziło!

Myślę, że pierwszą imprezkę też polecę na A z korektą przysłony, zanim zacznę pracę na pełnym M.
A próbowałeś preseta: DVXMATCH? To też emulacja DVX100 z tego co czytam. Wychodzi bardzo ciepło i wyraźnie z tego co udało mi się zobaczyć na TV.

I jeszcze pytanie dot. akumulatora - ile realnie wytrzymuje w pracy ten dołączony do zestawu przez Canona? Iloma akumulatorami zabezpieczasz się na całą imprezkę?

piątek, 19 czerwca 2009, 12:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]