Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 11:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Do czego DV-in? Mozna uaktywnic? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Do czego DV-in? Mozna uaktywnic?
Witam serdecznie!
Zastanawiam sie nad kupnem JVC DVL-555 lub 557. Pierwsza kosztuje 800 Euro, druga 900 Euro. Przyjrzalem sie okiem amatora i spodobaly mi sie, ale swiadomy swoich grakow edukacyjnych w tym wzgledzie postanowilem zaciagnac jezyka u ludzi, ktorzy cos tam o tym wiedza...

Wiec tak. Interesuje mnie taka kwestia - po co DV-in. Rozumiem techniczna zasade dzialania tego wejscia, ze z DV-out moge przeslac na PC, obrobic, a potem spowrotem do DV-in zeby nagrac na tasmie DV. Ale moje pytanie brzmi PO CO? Skoro mam to juz na komputerze, to przeciez moge z tego zrobic VCD czy przegrac na VHS (no tak, tylko karte musze dokupic). Ale po co to zwracac do DV? Moze mi to ktos wyjasnic?

I nastepna sprawa - Czy DV-in mozna uaktywnic w DVL555? Slyszalem ze da sie to zrobic. Ale jak? Czy moze lepiej dolozyc te 100 Euro i kupic z wejsciem.

No i moze macie jakies inne propozycje do 1000 Euro. JVC czy cos innego? Podoba mi sie mozliwosc filmowania w panoramie i "anamorficznie".

Pozdrowienia
Pawel
janus@hot.pl

piątek, 24 maja 2002, 10:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JVC???
Miałem JVC. Dobra , ale nic szczególnego. Pamiętaj, że to sa stare modele. Od 1 kwietnia są juz nowe tylko w Polsce jeszcze niedostepne. Może warto poczekać. Ja też chciałem kupić JVC 557, ale wyszły nowe SONY ze znacznie obniżonymi cenami w stosunku do tego co zawsze reprezentoewali. Mam TRV 27 i jestem bardzo zadowolony. Polecam

piątek, 24 maja 2002, 11:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
DV in jak zauważyłeś jest po to aby przesłać materiał z Pc na kamerę i użyć jej w roli magnetowidu, w celu przygotowania bezstratnej jakości taśmy archiwalnej-matki, lub użycia wewnętrznego kodeka kamery do przetworzenia sygnału cyfrowego na VHC -SVHS i przesłania go na tradycyjny magnetowid. Wtedy jakość materiału jest najlepsza. Użycie jkarty graficznej z wyjściem Audio-Video to bezsens. Jakość obrazu spadnie drastycznie. Można oczywiście przechowywać filmy na płytach CD. Niestety nie wszyscy posiadają komputery by je oglądać i musisz stracić na jakości aby zmieścić film na krążku. Trzeba go kompresować.
Oczywiście można aktywować wejście DV in w kamerze, która tego nie posiada, nie będzie to jednak za darmo i podobno traci się gwaracnję.
Ceny takich usłóg znajdziesz http://www.hdp.com.pl.

piątek, 24 maja 2002, 12:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JVC???
Tomas napisał(a):
Mam TRV 27 i jestem bardzo zadowolony. Polecam

A ile za to dales i gdzie? Podejrzewam ze nie mniej jak 1200 Euro :-( A 557 moge miec za 900. Warta jest ta roznica poswiecenia? Co za to dostaje?

piątek, 24 maja 2002, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JVC557
TRV 27 kupiłem za 5500zł. JVC 557 u nas w Poznaniu w Media Markt kosztuje 5000zł. Więc uważam, że warto dołożyć 500zł. Różnic jest bardzo wiele. Istotna: w JVC masz zdjęcia w 640 x 480, a w Sony możesz tez w 1128 x 860. Po drugie Sony to juz Megapiksel (1,2 mln pikseli, a JVC 800,000)

niedziela, 26 maja 2002, 12:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DV-in - tak za darmo
DV-in odblokujesz za friko i w bardzo prosty sposób bez dodatkowych kosztów ściągając programik z sieci dedykowany do JVC więc nie ma sensu dokładać.

środa, 5 czerwca 2002, 01:30
Nowy
Nowy

Post DV-in - tak za darmo
kobold napisał(a):
DV-in odblokujesz za friko i w bardzo prosty sposób bez dodatkowych kosztów ściągając programik z sieci dedykowany do JVC więc nie ma sensu dokładać.

Cześć , możesz napisać coś więcej o odblokowaniu DV in za friko i jak się ten programik zwie? 2 dni mam JVC 100 i nie kryję że mnie to interesuje.

wtorek, 11 czerwca 2002, 23:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]