Teraz jest piątek, 22 czerwca 2018, 11:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jaki mikrofon zewnętrzny do fx 1000 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Jaki mikrofon zewnętrzny do fx 1000
Witam
Mam pytanko odnosnie mikrofonu. czy uzywacie wbudowanego na sali czy mikrofon zewnętrzny, jezeli zewnetrzny to jaki?
monacor ecm 600 st
czy rode svm
moze inny typ?
w sobote wybieram sie z fx 1000 na wesele po raz pierwszy i nie chciałbym miec niespodzianki w postaci przesterów

pozdrawiam

poniedziałek, 13 lipca 2009, 22:46
Bywalec
Bywalec

Post Re: Jaki mikrofon zewnętrzny do fx 1000
Jak do tej pory nagrałem kilkanaście wesel z wbudowanym i nie jest źle. Zdecydowanie lepiej niż w FX 1. Może trzeba będzie o jakimś pomyśleć :-)
Pozdrawiam

poniedziałek, 13 lipca 2009, 23:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzieki za odpowiedz
do fx 1 nie ma co porównywac bo tam z wbudowanego nie dało sie nagrac nic
samo burczenie i basy

wtorek, 14 lipca 2009, 06:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jaki mikrofon zewnętrzny do fx 1000, jakie ustawy obrazu
Jestem juz po pierwszych testach,
faktycznie dzwiek w 1000 jest o 300% poprawiony niz fx 1
to co zauwazyłem kolorki które wydaja sie idealne na wyswietlaczu lcd nie sa juz tak ładne jak zrzuci sie do kompa
mianowicie według mnie obraz wpada delikatnie w odcien zółty
może mam cos zle ustawione.
doradzcie cos
pozdrawiam

środa, 15 lipca 2009, 10:44
Nowy
Nowy

Od stycznia 2009r jestem posiadaczem fx1000 nagrałem około 10 imprez i też mam ten sam problem: na wyświetlaczu super a na kompie za żółto,
jeśli chodzi o mikrofon to wczesniej pracowałem na vx2100 i dźwięk na niej był super czego nie mogę powiedzieć o fx1000 filmując na sali zabawę weselną słychać pulsacyjne spadki i wzrosty natężenia głosu, a kiedy filmowałem z końca sali to muzyke zagłuszało klaskanie i rozmowy tańczących gości (które wcale nie były za głośne dla ucha).
Więc an 100% potrzebny jest zewnętrzny mikrofon, proszę kolegów z doświadczeniem o pomoc w wyborze. Pozdrawiam

środa, 5 sierpnia 2009, 22:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja nie narzekam na mikrofon jaki jest w tej kamerce natomiast co do muzyki źle nagranej to raczej jest wina nagłośnienia sali a nie kamery i to zespołowi powinno zależeć na jak najlepszym nagłośnieniu bo jeśli na filmie wyjdzie źle dzwięk to zespół oberwie za to słabo granie lub wyjdzie, że mielin słaby sprzęt. Ty jesteś odpowiedzialny za jakość obrazu i ze skopania tego nigdy się nie wytłumaczysz. A dźwięk to sprawa zespołu i to im powinno zależeć by nagranie było super bo stracą klientów i przestana grać. Jak tak dalej będzie to może jeszcze będziemy odpowiedzialni za meni na stołach. Panowie nie dajmy się zwariować bo sami ukręcimy sobie sznur do wieszania. Nie zarobimy na utrzymanie sprzętu i rodzin bo tu tylko same inwestycje będą a i tak nik tego nie doceni. :wink:

Ostatnio edytowano czwartek, 6 sierpnia 2009, 07:38 przez Bogdanst, łącznie edytowano 1 raz

środa, 5 sierpnia 2009, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jezeli chodzi o dzwiek
Bogdanst napisał(a):
A ja nie narzekam na mikrofon jaki jest w tej kamerce natomiast co do muzyki źle nagranej to raczej jest wina nagłośnienia sali a nie kamery i to zespołowi powinno zależeć na jak najlepszym nagłośnieniu bo jeśli na filmie wyjdzie złe to zespół oberwie za to słabo garno lub mielin słaby sprzęt.

mikrofon w kamerze jest ok, problem polega tylko na tym ze automat wariuje, dwa wesela nagrałem w manualu i jestem bardzo zadowolony zadnej pulsacji. Drobna korekta audio w kompie (regulacja głosności) i jest git.
I nie zgodze ze z przedmówca ze za dzwiek odpowiedzialni sa tylko muzycy.
Na sali moze byc ok a nagranie skopane chocby taka pulsacja dzwieku.
NIe podchodze do tego "kto to doceni" tylko robie wszytsko by dzwiek był super łacznie z rejestracja toru audio drugim urzadzeniem i pozniejszym miksem w kompie

Próbowałem dołozyc do fx monacora ecm 600 i rode SVM i ten sam efekt pompki. Niestety "chyba" nie da sie nagrac takiego audio jak na automacie w vx 2100, który działał perfekcyjnie.

A co do obrazu to zauwazyłem ze wyswietlacz przekłamuje. odcien kolrystyki bardzo w czerwone. jezeli prawidłowo sie zbalansuje to obraz jest git i zółty odcien ginie.
To samo datyczy bieli na wyswietlaczu biały wpada w niebieski to w tv biały jest biały. jezeli na wyswietlaczu jest biały to na tv wpada w zółty.
u mnie sie to sprawdza i jestem zadowolny.
pozostaje jeszcze korekta podczas montazu :D

Ale dzwiek tylko w manualu bo na auto to tyko koscioł i błogosławienstwo i takie tam ...

środa, 5 sierpnia 2009, 23:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]