Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 05:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Dźwięk taśmy w kamerze JVC GR-D34E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Dźwięk taśmy w kamerze JVC GR-D34E
Witam wszystkich!.

Na początku chciałbym się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum;). A teraz do rzeczy..

nie wiem czy akurat tutaj mogę założyć ten temat ale zaryzykuję.

Posiadam kamerę taką jak w tytule: JVC GR-D34E już od dłuższego czasu. I przez ten długi czas strasznie irytuje mnie nagrany dźwięk pracującej taśmy.. Niewiem czy jest to wina samej kamery, czy może mikrofon jest wadliwy.

Porszę o jakąś radę albo coś

Pozdrawiam serdecznie!

KrzysiekB.

wtorek, 14 lipca 2009, 18:19
Moderator
Moderator

Post Re: Dźwięk taśmy w kamerze JVC GR-D34E
W kamerach tej klasy często wbudowany mikrofon zbiera nie te odgłosy co trzeba. To smutne, ale normalne. Są dwa sposoby postępowania:
1 Kupujemy zewnętrzny mikrofon, albo urządzenie w rodzaju Zoom H2 na przykład.
2 Ponieważ te odgłosy występują wyraźnie tylko jak na "planie filmowym" jest cicho, (czyli najczęściej nie są to ważne dźwięki), zamieniamy oryginalną ścieżkę dźwiękową na dowolny podkład muzyczny, lub inne odgłosy.

wtorek, 14 lipca 2009, 20:09
Nowy
Nowy

urządzenie Zoom H2 z tego co widzę jest dla mnie nie osiągalne cenowo.., Co do podkładu muzycznego to owszem, często go stosuje, ale niestety niekiedy dobrze jest słyszeć to co się dzieje naprawdę, i zawsze ten "dzwięk" odstrasza.

Mikrofon zewnętrzny hmm.. ciekawa opcja. A słyszał ktoś może o takim urządzeniu do tej mojej kamery??

środa, 15 lipca 2009, 01:26
Moderator
Moderator

Z tego co widzę oba rozwiązania nie są dla Ciebie atrakcyjne, rejestrator z racji ceny, mikrofon z racji braku mocowania, a nie wiem też, czy Twoja kamerka posiada nawet gniazdo do jego podłączenia.
kotin napisał(a):
...odgłosy występują wyraźnie tylko jak na "planie filmowym" jest cicho...

- to prawda, a dzieje się tak w wyniku działania automatyki gain, to coś w rodzaju szybkiego zbijania głośnych dźwięków i vice versa, ma to na celu uniknięcie przesterowania przy jednocześnie wyraźnym, głośnym zapisie audio. Niestety tak rejestrowany dźwięk jest nienaturalny (to dzisiejsza plaga muzyczna zwłaszcza w plikach MP3). Natychmiastowy wzrost szumów w czasie ciszy odczuwalny bardzo wyraźnie dokuczliwie uprzykrza oglądanie filmu.
Proponuję poszperać w ustawieniach menu kamery, w opcjach dźwięku i być może jest tam funkcja automatycznego poziomowania audio (nie wiem pod jaką nazwą) i wyłączenie tego.
Skoro stosujesz podkład muzyczny znaczy, że montujesz filmy w programie, więc bez problemu głośność będziesz mógł w stosownych miejscach podnosić i opuszczać ręcznie w miarę potrzeby.

środa, 15 lipca 2009, 06:02
Nowy
Nowy

menu kamery przegrzebałem całe, łącznie z instruktcją obsługi. Widocznie ten typ tak ma i chyba nic na to nie da się zrobić;/

środa, 15 lipca 2009, 08:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]