Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 15:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jaka kamera aby dobrze zgrywac, co oznaczją skróty DV...... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaka kamera aby dobrze zgrywac, co oznaczją skróty DV......
[nie wiem czy pod odpowiednim adresem pytanie ]WITAM pomóżcie za kilka dni urodzi mi się córeczka i chciałbym wszystkie chwile od czasu jee przyjazdu do domu nagrać nie chcę nic stracić......pytanie czy .mam kompa 1,0 Athlona 128 ram'u kupię Fire wire, ale- czy obrazy zgrywane przy pomocy tego urządzenia będą nadawały się do oglądania bez straty klatek, czy nie będzie gubił klatek zacinał się lub takie inne żeczy, pytam bo w takim wypadku jaką powienienem kupić kamerkę , z jakim wyjściem lub wejściem ,,,,,nie kumam co to znaczy DV ?, Analog, S-video, do czego służa poszczególne wyjścia wejścia, (no Usb to kumam) ale czy jest różnieca pomiędzy DV a IEE1394 a iLink ? Na co mi DV in /out ? na co mi Analog in out? Na co mi S-video? Na co mi wyjścia wejście IEEE1394 albo iLink? Wydaje mi się że kamera JVC GRD 70 ..dobry wybór czy może wystsrczy GRD 50, albo może samsung 33i albo 23i POMOCY???? Bo przegapię wszystko a moja mała córeczka nie będzie chyba czekać,

czwartek, 10 lipca 2003, 17:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do konfiguracji komputera to po prostu musisz wytestować czy podoła,według mnie tak.
Każda kamera DV (DV to format zapisu) posiada szereg wejśc i wyjść.Analogowe -composit,S-Video i cyfrowe USB,DV, iLink ( DV i iLink to to samo).
Analogowe-wiadomo do podłączenia do analogowych urządzeń,telewizor wideo itp.Cyfrowe-USB do zgrywania materiału z kart pamięci-DV,iLink do zgrywania materiału filmowego do komputera.
Do zgrywania materiału do komputera potrzeba kontrolera FireWire może być najtańszy (ok 100zł) nie ma wpływu na jakość.
Na co DV-in?Po to żeby gotowy,zmontowany film możnabyło zgrać spowrotem na taśmę.Czy to Ci będzie potrzebne musisz sam zdecydować,ja uważam że warto mieć DV-in.
Analog-in to wejście analogowe i może się przydać jako konwerter analogowo/cyfrowy.W ten sposób można używać kamery bez użycia mechaniki do zgrywania np.filmu ze swojego wesela z magnetowidu po przez kamerę do komputera.

czwartek, 10 lipca 2003, 23:28
Bywalec
Bywalec

poczytaj troche forum to się dowiesz wszystkiego i wystarczy jakieś 10-15 minut dla chcącego nic trudnego

czwartek, 10 lipca 2003, 23:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]