Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 23:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Aparat Nikon D40 proszę o pomoc 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Aparat Nikon D40 proszę o pomoc
Witam
Poztanowiłem opisać swój probelm tutaj, ponieważ nigdzie indziej nikt nie był w stanie mi pomóc. Może od razu przejdę do opisania zagadnienia. Dotyczy ono Nikona D40 (wiem, że to forum wideo ale proszę o wyrozumiałość, gdyż wiem, że użytkownicy tego forum są wyjątkowo wszechstronni). W moim aparacie występuje pewna wada, która nie może dać mi spokoju.
Najlepiej będzie jeśli po prostu Wam ją pokarzę na zdjęciach.

ObrazekObrazek

Jak zapewne zauważyliście na moim zdjęciu (po lewej) lampa błyskowa odstaje od całości korpusu. Dla mnie, człowieka zwracającego uwagę na szczegóły jest to denerwujące i dlatego chciałbym coś z tym zrobić. Czy nie spotkaliście się z takim problemem wcześniej? Jeśli tak to bardzo proszę o odpowiedź i pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Zauważyłem jeszcze jedno, co może również być pomocne. Po otwarciu lampy, po lewej stronie (patrząc na aparat od przodu), znajduje się prostokątne wejście, w które wchodzi taki mały zatrzask przytrzymujący lampę gdy jest ona zamknięta. Pod nim znajduje się mała śrubka imbusowa. Niestety nie posiadam aż tak małego śrubokręta, żeby móc ją w jakikolwiek sposób przekręcić. Ponadto znajduje się ona w takim miejscu, do którego dostęp jest bardzo ograniczony co także przeszkadza w jakichkolwiek pracach naprawczych. Poniżej zamieszczam zdjęcia z tego miejsca w aparacie.

ObrazekObrazek

Jeśli ktoś miałby jakikolwiek pomysł jak mogę to naprawić to proszę o odpowiedzi. Jeśli wystarczy tylko dokręcić tę śrubę to byłoby świetnie. Zostałoby mi tylko znalezienie odpowiednich narzędzi i samodzielna praca. Nie pytajcie dlaczego nie chcę oddać aparatu na gwaracji. Chodzi tylko i wyłącznie o czas 3-4 tygodnie to zbyt długo jak dla mnie. a Jeśli to jest naprawdę proste w naprawie to wolę zrobić to sam.
Dziękuję za pomoc i przepraszam, że posługuję się tym forum do rozwiązania swojego problemu.
Pozdrawiam
Marcin

środa, 5 sierpnia 2009, 17:16
Moderator
Moderator

Post Re: Aparat Nikon D40 proszę o pomoc
Pytanie tylko, czy odkręcenie, lub dokręcenie pozwoli na zmianę położenia zatrzasku, by lampa zamykała się "głębiej".
Ktoś to jakoś przykręcił i być może wystarczy rozpiąć inny element, by dostęp do śrubeczki stał się wygodny.

środa, 5 sierpnia 2009, 18:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Aparat Nikon D40 proszę o pomoc
Dziękuję za odpowiedź. Dla potomnych napiszę, że udało mi się rozwiązać ten problem. Wystarczy zaopatrzyć się w najmniejszy śrubokręt imbusowy dostępny na rynku o szerokości 1,5 mm. Śrubka którą sfotografowałem służy właśnie to regulacji tej szczeliny pomiędzy lampą błyskową a korpusem aparatu! (Swoją drogą nie mam pojęcia po co komu ta regulacja...) Po przekręceniu o 90 stopni można usłyszeć charakterystyczny "klik". Wysokość można dopasować według własnych potrzeb. A już się zaczynałem zastanawiać nad wysłaniem aparatu do warszawy... ;) Dziękuję raz jeszcze :) i Pozdrawiam serdecznie :)

sobota, 8 sierpnia 2009, 10:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]