Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 16:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Czy kupno z Alegro jest dobre? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Czy kupno z Alegro jest dobre?
Czesc, potrzebuje kamery jakiejs normalnej np. Kamera Sony DCR-VX2000E
Mam nadzieje ze jakośc jest w miarę dobra (do wesel nadaje się?) , tylko mam takie pytanie odnośnie kupna kamery w alegro. Czy jest sens kupowac w tam bez wiekszego strachu oczywiscie używanej kamery? Znam ludzi co kupowali do telewizji uzywane, przez stronę alegro i chodzą im w miarę ok. Nie mam zbytnio kasy, chcę zacząc ten sport, może znacie jakies inne strony z używanym sprzetem?

piątek, 7 sierpnia 2009, 10:52
Moderator
Moderator

Post Re: Czy kupno z Alegro jest dobre?
Trochę dziwne pytanie.
Allegro jest ogólnodostępne. Czemu sądzisz że średnia statystyczna na Allegro - proporcji uczciwi / złodzieje różni się od średniej w reszcie kraju?
Kamery VX - wiem to mimo że jestem amatorem i nie filmuję wesel itp. mają dwie wady:
Obraz w proporcjach 16:9 jest z nich gorszy, niż w 4:3.
Zazwyczaj jako kamery używane zawodowo, mają duży "przebieg".
Wniosek - nie kupuj kamery bez możliwości jej sprawdzenia. Może nawet w serwisie.

piątek, 7 sierpnia 2009, 11:49
Bywalec
Bywalec

Przede wszystkim nie kupuj od nowych użytkowników - bo nigdy nic nie wiadomo. Kamera na swoją cenę ma obrazek ładny, choć już jest to model antyczny. Jeżeli nie jesteś pewien czy kamera jest w porządku należy wysłać ją do serwisu, gdzie sprawdzą stan techniczny i ilość przepracowanych godzin. Ze swojej strony mogę jeszcze Ci polecić zamiast kupować używanej kup nowego Canona HV30 lub 40, Te kamery mają przetworniki na 16:9, a nie jak VX 4:3. Poza tym Canon nagrywa w HD co później może mieć dla Ciebie duże znaczenie. Oczywiście sam musisz podjąć decyzję, my jedynie możemy Ci podpowiedzieć.

Mac Pro 2x3.2GHz Quad-Core Intel Xeon
3 x GTX 285
8 x 1,5TB Raid
16GB OCZ RAM1600MHz
3 x 3090WQXi
Final cut studio7 + motion4 + Soundtrack Pro3 + Color1,5 + Compressor3,5 + DVD Studio Pro4

piątek, 7 sierpnia 2009, 11:51
Bywalec
Bywalec

Sam kupowałem przez allegro kamerę odbiór osobisty i sprawdzenie na miejscu plus papiery i cały osprzęt w orginale powinien być . Patrz na ludzi kto ci ją sprzedaje - czy to zawodowiec od wesel czy amator .
Kamera powinna i tak trafić do serwisu na czyszczenie regulacje i sprawdzenie wtedy masz znacznie większą pewność że po 2 tygodniach od zakupu będzie działać prawidłowo.

piątek, 7 sierpnia 2009, 13:28
Bywalec
Bywalec

Dzięki za porady, może jeszcze coś? ;)

sobota, 8 sierpnia 2009, 12:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

alann78 napisał(a):
może jeszcze coś? ;)

Tak. Jak powiem Ci jedno, ale byc moze najwazniejsze. Jesli chcesz robic tą kamera zarobkowo to tylko NOWA. Z uzywanymi kamerami jest różnie, a już z kamerami typu VX lub lepszymi to bądź pewien, ze ta kamera nie była kupiona do filmowania dziecka lub na wycieczki. Jak to czytam w niektórych aukcjach jak ludzie wypisują. Gdzie ten sam uzytkownikn na innej aukcji sprzedaje inny dodatkowy osprzęt, który zazwyczaj wykorzystuje się zawodowo.
Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na uzywany sprzęt to bezwzglednie sprawdź w serwisie przebieg i stan techniczny.

Pozdrawiam

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

sobota, 8 sierpnia 2009, 13:16
Bywalec
Bywalec

A jak bym kupil cos takiego jak napisał "ivamos" czyli Canona HV30 lub 40 nówkę to co myslicie o nim? Czytalem ze na zewnątrz ok nagrywa ,ale już w pomieszczeniach kiepsko.
Ja kiedys kupiłem zabawkę a mianowicie Sony DCR-SR36, wiem śmiech , jednak nauczyłem się pracowac na AdobiePremiere . Kupiłem tylko dla rodzinnych zdjęc, ale wogle potem załowałem, bo przeciez tamta kamera nawet 16:9 ma rozdzielczosc ale jakosc jak z komórki jest prawie że , trzeba bylo myślec ,ale cóż:) pozdrawiam

sobota, 8 sierpnia 2009, 19:13
Moderator
Moderator

Zdecydowanie lepiej HV30, niż HV40. E7400 i 2 GB RAMu to wystarczy na razie jako minimum do HDV, więc technicznych przeszkód nie ma. Nie będzie ciemniejsza niż Sony DCR-SR36, a nawet może być lepsza. W HD jednak się inaczej filmuje. Ujęcia statyczne dają lepszy obraz, matryca CMOS jest bardziej wrażliwa na flesze aparatów. W mojej amatorskiej zabawie mi to nie przeszkadza, ale jak to będzie w pracy?
Dwa lata temu nagrałem sobie co prawda zabawę sylwestrową w ramach testowania nowej zabawki, (mam HV10) i "dyskotekowe" błyski, ciemna sala, kula z lusterek, sztuczne ognie (kurczę, gdzie ja byłem :mrgreen: ), nie wyszły najgorzej. Jedynym zmartwieniem był przesterowany dźwięk.
Jeżeli doświetlisz plan, uporasz się z dźwiękiem, nie będzie źle. Nie wiem tylko na ile profesjonalnie będziesz wyglądał z taką kamerą?
Na pewno też filmując kamerą HD będziesz musiał zainwestować w przyśpieszenie komputera. Procesor, RAM, drugi dysk jak nie masz, zasilacz...
Lepiej montować w HD, HDV jest przyjazne pd tym względem i ten sam projekt wyeksportować jeszcze raz, jako SD DVD.

sobota, 8 sierpnia 2009, 19:46
Bywalec
Bywalec

Co do komputerasato juz mam w miarę do takich rzeczy. A jesli chodzi o wygląd z takim małym gówienkiem na imprezach to też masz racje hehe.
Piszesz że
Cytuj:
Nie będzie ciemniejsza niż Sony DCR-SR36, a nawet może być lepsza.

Parametry są tu znacznie lepsze niz na Sony DCR-SR36 :) .
Jestem tylko troszkę zdziwiony tym że jak podlanczam tą kamere bezpośrednio do TV to jakośc jest znacznie lepsza niż gdy wprowadzę przez USB do kompa, nie wiem może byc coś schrzanione w nim?Czy robie coś nie tak?:) Ale nie ma wejscia do FireWire czy sie mylę?
Jeśli chodzi o HV30 też nie ma wyjscia FireWire kurcze a mikrofon jest biedny cholipka raczej poczekam chyvba na bardziej profesionalny sprzęt, popytam ludzi w sumie mam znajomego co takimi rzeczami się zajmuje.

sobota, 8 sierpnia 2009, 20:42
Stały bywalec
Stały bywalec

Kupno z allegro jest dobre o ile faktycznie uzytkownik jest sprawdzony i o ile sprzedaje nowy sprzęt. W uzywany nie ma co się pakować, bo za serwis i tak trzeba będzie zapłacić, a poza tym nigdy nic nie wiadomo.
Ja swoją 'kamerkę' zamawiałam na allegro od sklepu Winmar. Mają sporo pozytywów no i opcję kupna na raty, a to było mi badzo wówczas potrzebne.
Poza tym na allegro zawsze taniej.
A jeśli chodzi o kamerę to HV30 jest dobrym wyborem.

sobota, 19 września 2009, 14:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jesli kupujesz kamere to polecam ustawic sie ze sprzedajacym na test serwisowy, jaki przebieg, ile godzin nakrecone, w jakim stanie mechanika itp...
wtedy nie ma niespodzianek, sam tak robie, duzo osob na allegro zajezdza aparat lub kamere i sprzedaje bo zdaje sobie sprawe z tego ze za rok bedzie do wyrzucenia albo generalnego remontu co nie zawsze jest do zrobienia

sobota, 19 września 2009, 15:22
Stały bywalec
Stały bywalec

Dokładnie, zanim zacznie się licytację warto wypytac dokladnie jaki 'przebieg' ma dany sprzęt.
Mój znajomy kupując aparat na allegro nie pomyślał o tym, wylicytował tego Canona w niesamowicie okazyjnej cenie, a po pół roku musiał go serwisować, bo migawka nie dawała rady. A jak wiadomo napraw migawki trochę kosztuje... Zatem warto dopytać o wszystko, co się da przed zakupem :)

poniedziałek, 21 września 2009, 18:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moge polecić tego goscia: http://allegro.pl/show_user.php?uid=2866082

Kupowalem od niego niedawno kamerę i wszystko w najlepszym porzadku.

wtorek, 29 września 2009, 23:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]