Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 13:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 927 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna strona
 PANASONIC AG-HMC151 porady, tutoriale, ustawienia 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post PANASONIC AG-HMC151 porady, tutoriale, ustawienia
Witam serdecznie,
Wiem, że istnieje już temat o tym modelu ale jest on strasznie poszarpany, rozproszony, poruszający wszystko i często nic. Chciałbym aby użytkownicy Panasonica AG-HMC151 przyłączyli się do wspólnego budowania wątku o możliwościach jakie daje nam ten sprzęt.
Współpraca w zakresie pomocy, wsparcia i dorad jak ustawić żeby... Czyli wszystko związane z ustawieniami, możliwościami kamery. Bardzo proszę o kierowanie swoich uwag, cennych linków czy porad.

Ja chciałbym rozpocząć od faktu iż bardzo wielu urzytkowników narzeka na LCD tej kamery i mają w tej kwestii 100% rację. Mianowicie słaby kąt widzenia, problem z wyczuciem naświetlenia oraz kolory są przekłamane z rzeczywiście nagranym materiałem. Dla choć niewielkiego polepszenia i przybliżenia rzeczywistości ustawiłem co się dało. Wydaje mi się, że obraz oglądany na LCD jest znacznie lepszy od standardowych ustawień.
1. Ustawienie podświetlenia ekranu: ja ustawiłem na środku (pod ekranem przycisk LCD, lub w Menu>Display setup>LCD BACKLIGHT>NORMAL)
2. W Menu>Display setup>LCD set możemy jeszcze ustawić co głównie zmienia postać rzeczy:
LCD COLOR LEVEL +8,
LCD BRIGHTNESS -1,
LCD CONTRAST -3
Pozdrawiam

Sapphire HD4890 1GB
Edius 5.0, NEO, Sony Vegas movie studio platinium 9.0

piątek, 4 września 2009, 22:12
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: PANASONIC AG-HMC151 porady, tutoriale, ustawienia
co do wyswietlacza sie zgodze jes slaby ale wiadomo to tylko marny wyswietlacz jak w wiekszosci tego typu kamerek
dodatkowa wada jak dla mnie jest w auto calkowite szalenstwo tej kamery plusem jest bardzo ladny obrazek lekkosc prawidlowo umieszczony uchwyt pod reke wada umieszczenie wyswietlacza jak w sony 2100

niedziela, 6 września 2009, 20:26
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeśli chodzi o obraz uzyskiwany z tej kamery to też na początku miałem trochę wątpliwości co do przewagi nad np sony fx1000. Mianowicie przy niższym oświetleniu występuje w podstawowych ustawieniach szum. Wraz z kolegą porównywaliśmy przez kabel HDMI natywny obraz jednej i drugiej kamery. Ku mojemu zdziwieniu Sony miała wręcz idealny obraz, a mój Panasonic trochę mnie zawiódł. Nie był to dla mnie zachwycający obraz, o którym piszą wszyscy więc odezwałem się do specjalisty. Po telefonicznej rozmowie z użytkownikiem takich kamer otrzymałem kilka cennych wskazówek. Załączam je poniżej. Obraz się polepszył znacznie.
Jest to przykład, że kamera w standardowych ustawieniach, nie do końca daje optymalny obraz.
Zachęcam do przetestowania niżej wymienionych ustawień i wyrażenia opinii oraz podawania dodatkowych ustawień, które mogą pomóc w uzyskaniu najlepszych możliwych ustawień przy danych warunkach oświetleniowych.
MENU>SCENE FILE:
DETAIL LEVEL +2(~+4)
V DETAIL LEVEL +2(~+4)
DETAIL CORING +3(~+5)
CHROMA LEVEL - 5
MASTER PED - 3
AIRIS LEVEL +2
DRS 1 (ja ustawiłem 2)
CAMMA CINE-LIKE V
MATRIX CINE-LIKE
Pozdrawiam

Sapphire HD4890 1GB

poniedziałek, 7 września 2009, 12:55
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Nowy firmware 1.20
https://eww.pavc.panasonic.co.jp/pro-av/support/cs/csregistp2m/ep2main/soft/upghmc150_e.htm

poniedziałek, 7 września 2009, 14:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też porównywałem FX1000 i HMC151 przez HDMI i obraz mnie zawiódł przy standardowych ustawieniach, muszę wypróbować inne ustawienia.

poniedziałek, 7 września 2009, 17:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Bardzo dziękuję za zainteresowanie tym wątkiem. Uważam, że właśnie takich wypowiedzi potrzebują w szczególności nowi użytkownicy Panasonica AG-HMC151. Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy silny, typowo techniczny wątek, który świeżym posiadaczom kamery rozjaśni i ułatwi pracę. Zaawansowanym zaś użytkownikom przyniesie nowinki, triki, których wcześniej nie znali.
Kolego zimar, czy ten update jest sprawdzony przez Ciebie? Co głównie się zmienia? Możesz coś więcej napisać w tej sprawie. Bardzo proszę.
Pinto, jeśli uda Ci się skonfigurować ustawienia tak aby obraz okazał się lepszy od FX1000 to bardzo proszę o posta w tej sprawie.
Pozdrawiam

Sapphire HD4890 1GB

poniedziałek, 7 września 2009, 22:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Korzystając z okazji opiszę jeszcze dla osób, które własnie kupiły tą kamerę i chcą zarejestrować się do 3-letniego programu gwarancji.
Mianowicie adresy, które są podane na naklejce pod LCD, choć pod jednym jest napisane ENGLISH, po otwarciu strony pojawiają sie japońskie znaki (hiragana), które dla mnie nie są zbyt zrozumiałe.
Ja swój sprzęt zarejestrowałem na stronie, ktorą wszystkim polecam:
1. http://cerc.panasonic-broadcast.com/CERC/v2/
2. wybieramy zakładkę AVCCAM 3Y WARRANTY
3. W polach service pack number, oraz pramium pack code wpisujemy z dołączonej przez dostawcę broszurki dane.
4. następnie uzupełniamy dane osobowe, adresowe, teleadresowe, podajemy termin zakupu (słyszałem od sprzedawców, że sprzęt należy zapisać do programu w ciągu 30 dni od daty zakupu, więc warto od razu się tym zająć) oraz spisujemy numer seryjny z kamery, który znajduje się pod wizjerem jako SERIAL NUMBER i kończymy rejestrację. Od tej pory jesteśmy szczęśliwymi, bądź nie członkami 3 letniej gwarancji.
Szczęśliwymi, gdyż jest długa gwarancja.
Zaś nie wiem jak jest z terminem napraw i kamerami zastępczymi, gdyż sprzęt już nie jest naprawiany przez polskich serwisantów typu BEIKS i EuroCori, lecz wysyłany do niemiec. termin napraw to według informacji 5 dni więc znacznie krótszy niż ten, który mieli nasi serwisanci czyli do 2 tygodni. Jak będzie w praktyce mam nadzieje że się nigdy nie okarze bo sprzęt będzie działał bezawaryjnie.
Na stronie, którą podałem jest również możliwość zamówienia kuriera, który w razie awarji przyjeżdża i odwozi sprzęt.
Pozdrawiam

Sapphire HD4890 1GB

poniedziałek, 7 września 2009, 23:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak, wszystko pięknie, tylko rozszerzona gwarancja nie obejmuje najważniejszych składników kamery, czyli LCD, CCD, obiektywu i wizjera.

poniedziałek, 7 września 2009, 23:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Tak tak, ale to przecież taki mały szczegół; kruczek :lol:
Pozdrawiam

Sapphire HD4890 1GB

wtorek, 8 września 2009, 00:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hmm chociaz mam tylko fx 1000 to nasuwa sie pytanie
jezeli na ustawieniach standardowychh obraz z fx 1000 jest lepszy niz panasia i trzeba robic korekte ustawien to jakie byłoby porównanie gdy fx jeszcze podkrece obraz w ustawieniach.
a z tego co czytałem panas ma 1920*1080 a soniacz skromne 1440*1080.
poza tym panas ma ccd a soniacz cmos-y.
i jeszcze szum w obrazie - kula w łeb. A tak negowali cmos-y a wychodzi na to ze przy przetwornikach 1/3" radza sobie nienajgorzej.

To tak jakby ktos chciał napisac ze nie w watku to tylko tak na przysłowiowym marginesie

pozdrawiam

wtorek, 8 września 2009, 00:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może pojawią się tu jakieś porady dot montażu ?
Moze napiszcie, kazdy z Was:
1. na czym montujecie avchd
2. jak konwertujecie, czy moze natywnie (jakie rozmiary uzyskujecie po przekonwertowaniu, Edius i inne...)
3. jaki sprzęt
4. Czy w koncu Premiere CS4 daje mozliwość montażu na plikach avchd bez rekompresji ?
5. Jakie karty uzywacie? Producent, klasa/prędkość
6. Mieliscie jakies problemy z kartami SD ?Np Transcend, warta uwagi czy szit ?

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

wtorek, 8 września 2009, 00:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zmontowałem dwa materiały w HD pliki po konwersji AVCHD transcoder Canopus do AVI HQ swobobodnie obrabiałem w cs3. natywnie cs 4 owszem widzi ale montaż uciążliwy ponieważ zarówno RT jak i podgląd niestety "czka".
Osobiście konwertuję konwerterem panasonika (jeśli dv) i jak trzeba dodaję
sharpa +8, w programie i jest git. Ustawiłem lcd wg zaleceń z w/w postu i fakt jest lepiej, ogólnie do lcdeka w kamerce można przywyknąć, a nawet polubić bo jest duża różnica między pd 170 którą ostatnio używałem i już mi ciężko było się przyzwyczaić na nowo, co do automatu to nie wiem ale ja problemów żadnych nie mam ostrzy, z kolorami nie wariuje jedynie auto balans mógłby być trochę szybszy jeśli już, największą wadą jest dostęp do
regulacji fonii masakra, niewiem po cholere założyli tę osłonkę na potencjometry chyba ją zdejmę bo regulacja na szybko dźwięku to katastrofa.

środa, 9 września 2009, 00:53
Bywalec
Bywalec

Ja mam pewna propozycję co do ustawiania dźwięku (choć jeszcze nie testowałem). W czasie nagrywania ustawić jedno pokrętło np. na 4 a drugie np. na 7 i nie zmieniać tego przez cały czas nagrywania. A przy montażu po prostu wybierać ta ścieżkę która nie ma przesteru i ja lekko podbic i zdublować na drugi kanał. Powiedzcie co o tym myślicie.
Pozdrawiam.

środa, 9 września 2009, 15:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bardzo dobre przy nagrywaniu mono :)

a czy ta kamera jest w stanie rejestrowac 4 ściezki audio?

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

środa, 9 września 2009, 15:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Lepsze dobre mono niz przesterowane stereo.

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

środa, 9 września 2009, 16:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 927 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna strona