Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 18:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 spec od HD poszukiwany... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post spec od HD poszukiwany...
Witam.

Poszukuję osoby, która posiada lub była w posiadaniu kamery JVC GY-HM700, EX1, HPX300. Nastawiam się na kupno jvc, ale interesowałoby mnie bezpośrednie uwagi między właśnie tymi modelami. Obecnie używam fx1 i zostałbym przy tej firmie, ale obawiam sie strobo w klubach, gdzie krecę trochę materiałów.
Pozdrawiam wojtek.

czwartek, 17 września 2009, 17:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: spec od HD poszukiwany...
posiadam hpx500, coz tu mowic, pozadna kamera , tylko wiecej obiektywow by sie przydalo :)
na pewno nie do wesel ;)
jesli chodzi o JVC, za duzo sie nasluchalem o zawodnosci. kilka razy nie dala rady na planie, wiec z niej zrezygnowalem
co do ex1, - nie uzywalem jej nigdy, wiec nie bede krytykowal choc swoje zdanie niestety mam, ale nie chce wojny z milosnikami sonego ;)

o jakie strobo Ci chodzi ? Ostatnio uzywalem tej fx1 i nawet zrobila na mnie wrazenie, a konkretnie jej stabilizator

garfild

niedziela, 20 września 2009, 01:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

HPX500 (podejrzewam ze HPX300 także) na wesela się nie nadaje ze względu na swoja masę.... dzisiaj ledwo mogę rękę podnieść chociaż dużo nią pracuje... także radze Ci wziąć "handhelda"...

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

niedziela, 20 września 2009, 16:51
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Używam Ex3. Przy błysku, jeżeli pokrywa on większość ekranu to nie ma problemu. Gorzej sprawa się ma np. z fajerwerkami, gdy się filmuje z daleka. Co do strobo efekt nie jest widoczny lub bardzo nieznacznie. Sprawa była już opisywana na forum wielokrotnie. Ja przynajmniej nie narzekam. Przy Ex1 bardzo bolą ręce, strasznie "leci w lewo" wiec nie wyobrażam sobie filmowania nią dłuższej imprezy z ręki.
Odnośnie bolącej ręki, to należy tu powiedzieć, że HPX500 opiera się w całości na ramieniu i pomimo swojej masy dobrze się nią filmuje. Problemem raczej są wysoko umieszczone ręce. W Ex3 jest podobnie.
Natomiast odnośnie stabilizacji, Ex3 również ma dobrą stabilizację, umożliwiającą poruszanie się i zbliżenia w przeciwieństwie do HPX500.
W chwili obecnej różnica cenowa jest dość duża. Nie wiem czy patrzysz na samą cenę kamery czy na niezbędne akcesoria, ale jeżeli na samą kamerę to zobacz na ceny kart, akumulatorów, obiektywów (HPX500 czy z obiektywem). Dodam jedynie, że kart do Panasa będziesz musiał kupić więcej.

poniedziałek, 21 września 2009, 11:58
Nowy
Nowy

Dziękuję za odpowiedzi. Masa kamery jest dla mnie istotna, wolę cięższą kamerkę, a jak jeszcze do tego naramienną...:) Dawno dawno temu jak byłem jeszcze w posiadaniu vx9000 nie zazdrościłem użytkownikom vx2000. O JVC też trochę słyszałem, ale tak na prawdę o kamerkach z serii dv500, które rzeczywiście na reporterce potrafiły wysiąść. A hm700 jest już na karciochy, szkoda, że sdhc, bo jakoś nie mam do tego zaufania. Kręci mnie tam stosunkowo doby obiektyw canona 14x, ccd w klubie przy laserach też pewnie może lepiej działać jak cmos, ale tego właśnie w praktyce nie wiem... Na hpx500 na razie mnie jeszcze nie stać, choć marzy mi się ta kamerka( 2/3'....:) ) Pozostaje hpx300 w cmos. Dylemat mam taki, że do ok. 35zł ;D chciałbym mieć gotowy zestaw. Wesela mam weekendowo, w ciągu roku dużo kręce w klubie. No i ma to chodzić dobrze...
Pozdrawiam

czwartek, 1 października 2009, 14:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]