Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 18:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 EX1 - zgrywanie i kompresja - PC - AP 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post EX1 - zgrywanie i kompresja - PC - AP
Jestem szczęśliwym posiadaczem PMW-EX1 , chciałbym nie popełnić błędów których sie potem nie da cofnąc przed pierwszymi nagraniami.

1. W jakim formacie najlepiej (najekonomiczniej (miejsce/jakość) zgrywać materiał - ile klatek/sek ?

2. Czy obrabiać materiał nieskonwertowany? Czy skonwertowany do formatu 720/576 jeśli takowy miałby być jako wynikowy ? Jak ten wybór (kiedy konwertować) - wpływa na jakośc końcowa filmu?

Prosze o takowe wskazówki dla poczatkujących bo przesiadam się z VX - a tam wszystko było znacznie prostsze :) Pracuje na AP - PC.

wtorek, 22 września 2009, 23:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: EX1 - zgrywanie i kompresja - PC - AP
nie ma zadnych kombinacji, masz w ap presety xdcam, kopiujesz material przez usb na dysk twardy i montujesz, w cs4 chodzi rewelacyjnie

zadnych dodatkowych konwersji, drag and drop nawet dziala do premierea

wtorek, 22 września 2009, 23:55
Nowy
Nowy

Post Re: EX1 - zgrywanie i kompresja - PC - AP
No ja myśle , a nawet próbowałem ,że jak sie zgra materiał w FullHD, a potem zarzuci pare efektów to komp raczej musi byc bardzo silny (i pojemny) żeby płynnie to uciągnąć np. jeszcze z napisami czy planszą tytułowa w tle. Dlatego pytam jak inni praktycznie sobie z tym radzą - chyba nie wszyscy mają 4 rdzeniowe potwory z 4 GB RAM (a może mają ?) :)
Ja mam 2 rdzeniówkę z 2 GB no i zauważyłem problem wydajności przy pełnej klatce FHD.
Mysle ,że będe zgrywał w 720/50P HQ (bo nie widze SP) - a potem po montazu w takim formacie z preseta AP - konwertował do MPEG2-DVD łacząc obraz i dźwięk w 1 plik (jak zresztą dotąd).
Pytanie czy inni zgrywają w 50P ? i dlaczego jak wynik i tak bedzie w 25P - czy nie lepiej od razu w 25 P zgrywac?
Dlaczego moja karta SxS przy zgrywaniu w dowolnym formacie zawsze pokazuje mi 25 minut mat. do nagrania (nie ma znaczenia jaki Video Format ) ustawie na kamerze czy 1080/50i czy 720/25P - ona zawsze swoje 25 minut powoli zjeżdża do zera, przeciez im mniejszy format tym mniej miejsca zajmuje. Trudne te poczatki :)

środa, 23 września 2009, 07:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]