Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 14:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Odzyskiwanie plików mts ze sformatowanej karty 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Odzyskiwanie plików mts ze sformatowanej karty
Witam Wszystkich forumowiczów i posiadaczy Panasa.
Właśnie się zarejestrowałem na forum, choć przyznam że już wcześniej tutaj zaglądałem.
chciałbym się z Wami podzielić tematem odzyskiwania sformatowanych mts-ów z karty SDHC.
Pomyślałem że komuś może się to przydać (choć oczywiście nie życzę takiej sytuacji)
Powiem krótko, przez pomyłkę sformatowałem w Windowsie kartę SDHC (pomyliłem karty - uwaga jeżeli posiadamy takie same, koniecznie oznaczyć je widocznie aby można było łatwo odróżnić, no pewnie bardziej doświadczeni ode mnie o tym wiedzą)
Na karcie (horror) Ślub i ujęcia z pleneru i to bardzo ciekawego haha..
Zimny pot itp..
Walczyłem sam z odzyskaniem tych danych. Po przetestowaniu ponad dziesiątki programów do odzyskiwania, znalazłem jeden który obsługuje mts, ponieważ właśnie z tym był spory problem. Np. program R-Studio znalazł pliki na karcie ale jako JPG i warośc plików była podobna na oginalnych mts-ów ale żadna konwersja nie wchodziła w grę, jedynie po zmianie rozszerzenia pliku odpalał sie w WMP i to wszystko.
Szukałem dalej i znalazłem w końcu to:
http://www.cardrecovery.com/
Program płatny ale niewiele jak na ratunek i o wiele tańszy od firm które odzyskuję dane a i tak nie dają gwarancji.
Zaznaczam że wersje poniżej 5.20 nie widzą mts-ów
Program odzyskał wszystko z karty, ale z jednym minusem z którym można sobie poradzić przy dobrym sofcie do montażu.
Podzielił pliki z karty na mniejsze, np na karcie było zapisanych 100 plików a odzyskałem ok 700, najwięcej pacy przy tym to z dzwiękiem, ale można sobie poradzić.
Gdyby ktoś potrzebował pomocy w tym zakresie lub miał pytania to postaram się pomóc, i podkreślam jeszcze raz NIKOMU JEDNAK NIE ZYCZĘ takiej potrzeby.
Jestem użytkownikiem AG-HMC 151E od Maja tego roku.
Pozdrawiam.

piątek, 2 października 2009, 22:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Odzyskiwanie plików mts ze sformatowanej karty
nie za bardzo kumam sens zagadnienia, zrobilem juz pare razy w pospiechu format kamera albo aparatem i w sumie dla programow do odzyskiwania nie bylo roznicy czy to mts czy jpg, wszystko dalo sie odzyskac bez kombinacji

przy odzyskiwaniu filmow za to nie znalazlem softu ktory odzyska pliki dlugosci 170-250 giga no ale takie na kartach nie wystepuja

sobota, 3 października 2009, 01:47
Nowy
Nowy

Zgadza się jeżeli mówisz o formacie w urządzeniu, kamerze czy też aparacie, ale jak sformatowałem kartę w windowsie to wierz mi że żaden z popularnych programów nie widział tych plików.
No chyba że trafiłeś od razu w dziesiątkę.
Co do długości plików a odzyskiwaniem to przyznam że nie sprawdzałem tematu,
Pozdrawiam.

sobota, 3 października 2009, 11:18
Nowy
Nowy

Witam.
Odświeżę stary wątek - niestety przez nieuwagę sformatowałem kartę pamięci w kamerze - niestety żaden z polecanych programów do odzyskiwania danych nie widzi po tym zabiegu plików mts. Po formacie oczywiście nic nie nagrywałem na tej karcie. Zwracam się z prośbą do szanownych użytkowników - może ktoś miał podobny przypadek i udało mu się odzyskać dane?
Za wszelką pomoc serddziękuję.

poniedziałek, 14 czerwca 2010, 10:48
Nowy
Nowy

Witam,
Bardzo ważna jest wersja programu CardRecovery, wersje poniżej 5.0 nie widzą mts- ów.

poniedziałek, 14 czerwca 2010, 16:15
Nowy
Nowy

Tak, czytałem Pańskie posty - próbowałem wersji 5.3 ale niestety nic nie znalazł...

wtorek, 15 czerwca 2010, 07:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]