Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 14:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kupiłem JVC gr-d20e 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kupiłem JVC gr-d20e
Chciałem Wass zapytać gdzie i czy można odblokować DV in w kamerce JVC GR-d20E. Może istnieją jakieś strony internetowe, które oferują takowe usługi oczywiście w "normalnych" cenach.
I jeszcze jedno jestem laikem jeżeli chodzi o filmowanie ponieważ to moj pierwszy zakup kamery, dlatego napiszcię parę słow jak najlepiej filmować tzn jakich technik używać - czy automatycznych czy manualnych?
I już ostatnie pytanie czy ogromną wadą tej kamery jest, że nie posiada lampy ?

Przepraszam za lamerskie pytania ale chce się dowiedzieć jak najwięcej :oops:

wtorek, 15 lipca 2003, 14:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdź możliwość odplokowania we wrocławskiej firmie HDP. Niestety adresu nie pamiętam, ale jak wrzucisz na wyszukiwarkę to na pewno będzie.
Co do sposobu pracy. Oczywiście najlepiej jest korzystać z ustawień manualnych. Wymaga to choćby podstaw wiedzy, ale metodą prób i błędów powinieneś w miarę szybko opanować kamerę. Ustawienia automatyczne przydają się w zasadzie tylko wtedy gdy z powodu szybkości akcji nie ma czasu na prawidłowe ustawienie. Choć wraz ze zdobytym doświadczeniem tych sytuacji będziesz miał coraz mniej.
Co do braku lampy w kamerze - w mojej ocenie jest to zbędny gadżet. Można by znaleźć "pola" zastosowań dla tej lampy, ale po pierwsze - zżera energię z akumulatora, po drugie: moc zamontowanego palnika nie jest zapewne zbyt duża, a więć efekt doświetlenia też raczej mizerny.

wtorek, 15 lipca 2003, 16:22
Nowy
Nowy

Dzięki za odpowiedź. Ale w tej chwili jeszcze podobno nie odblokują DVin w JVC GR-D20E ponieważ jest to nowość. Co do filmowania to chyba żeczywiście należy się uczyć metodą prób i błędów wtedy najlepiej poznaje się co i jak.

Ale jeżeli ktoś dowie się, że w jakiejś firmie odblokowują jednak DVin do tek kamery to proszę o kontaky

środa, 16 lipca 2003, 08:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co do obokowania DVin - o ile wiem od jakiegos czasu producenci blokuja wejscie hardwarowo - jest to zwiazane z wyzszym clem na kamery z wejsciem o jakies 10% (tak jest przynajmniej w UE, ale przypuszczam ze Polskie prawo jest juz dawno dostosowane w tej dziedzinie). NIe oznacza to, ze sie nie da tego zrobic, ale na pewno traci sie wtedy gwarancje na sprzet.
Co do ustawien kamery - reczny balans bieli jest bardzo uzyteczny przy slabym swietle (ta zabawa z biala kartka). JVC GRD20...90 (podobnie jak inne z przetwornikiem 1/6 ") nie zachwyca jakoscia obrazu przy slabym swietle, ale dobrze jest wylaczyc stabilizator obrazu, jakosc jest duzo lepsza (taka mala obserwacja). No i jeszcze nalezy sie pobawic ustawieniami 'gain up' - mysle ze najlepiej jest uzywac 'auto' - wtedy minimalna szybkosc migawki to 1/25s (ruch moze byc troche rozmazany).

środa, 16 lipca 2003, 10:20
Nowy
Nowy

No właśnie takich odpowiedzi oczekiwałem na tym forum. Dzieki bardzo za wszystkie.

Ale jeżeli bezie miał ktoś coś ciekawego do przekazania jezeli chodzi o filmowanie to bede bardzo rad to przeczytac. :lol:

środa, 16 lipca 2003, 10:47
Nowy
Nowy

Tez włansnie mam zamiar kupic JVC.GR-D.70 podziel sie swoimi wrazenia z obcowałnia z kamerka z seri JVC.GR-D.XX jak jako niedoswioadczony /podobnie jak ja/ filmowiec radzisz sobie z nia?? Pozdrawiam..

PS.Witam na forum mysle ze dzięki wam moja wiedza o techinkach video sie powiekszy..Milego dyskutowania.. 8)

środa, 16 lipca 2003, 14:39
Nowy
Nowy

zbyt duzych doświadczeń jeszce nie mam ponieważ nakręciłem tylko urodziny mojego synka i tyle. Teraz czekam na urlop i wtedy zamierzam się "rozkręcić". Ale jak na pierwszy raz to wydaje mi się, że jest wystarczająca do amatorskiego kręcenia. Mam porównanie z analogiem JVC (nie pamiętam niestety jaki model) ponieważ mój brat takowego posiada. Obraz jest o niebo lepszy w mojej cyfrówce. Jedyna narazie wada jaką zaobserwowałem to przy szybkim zoomie nagrywa się odgłos silniczka (prawie nie zauważalny ale jednak), problem znika gdy zoomu używa się z wyczuciem. Probowałem też opcje krecenia w nocy kolorowych scen (nie pamięam jak to sie nazywa - night...coś tam) i żeczywiście niesamowicie rozjaśnia obraz tyle tylko, że nagranie nie jest płynne tzn. powstaje efekt stroboskopu. Ogólnie mogę powiedzieć, że do amatorskiego kręcenia jest to b. dobry sprzęt w rozsądnej cenie. Ja osobiście poecam typ JVC GRD XX, ale chciałem zaznaczyć, że nie mam odniesienia do innych kamer tej lub podobnej klasy ponieważ to moja pierwsza kamera. Myslę, że inni bardziej doświadczeni użytkownicy powiedzą Ci coś więcej.

środa, 16 lipca 2003, 14:59
Nowy
Nowy

A material ogladąłes bezposrednia z kamery czy moze zgrywales do kompa..czy jakis inny sposób ta kamerk ama dosc duzy wahalz wejsc/wyjsc i z tym jak jest moze sprawdzałes??

środa, 16 lipca 2003, 15:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zgrywalem po firewire do komputera, uzywalem ulead videostudio 5.0 (bylo dolaczone do karty firewire) i premiere 6.0 - dziala bezproblemowo z windows XP - windows bez problemu wykrywa kamere

środa, 16 lipca 2003, 16:05
Bywalec
Bywalec

Nareszcie posty, gdzie ktoś nie chwali cały czas Sony :D . Rzeczywiście wydaje mi się, że kamerki serii JVC GRD XX są bardzo dobrym rozwiazaniem dla amatora. Komplet wejść i wyjść pozwala na zrzuty starych nagrań analogowych, bez drogich kart lub kompa z prockiem powyżej giga (myśle oczywiście o zrzutach w sensownej jakości). Co do czasami stawianych zarzutów, złej jakości przy słabym oświetleniu, to wydają mi się, troszkę przesadzone a poza tym ja np. nie zamierzam nic filmować po ciemku, tym bardziej, że przede wszystkim kupiłem kamerkę z myśla o uwiecznianiu wypadów urlopowych, góry, morze itp, wiec kręcił raczej będę w dzień. A jeżeli nadarzy się okazja kręcić jakąś imprezkę to zawsze mozna włączyć więcej światła :lol: . Zresztą profesjonaliści mający dużo lepszy sprzęt też używają dodatkowego oświetlenia np na weselach.

środa, 16 lipca 2003, 22:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jestem wlascicielem JVC GRD 30, uwazam ze za 2200 zl i nieoprocentowane 10 rat to bardzo dobra kamera.
Ale ! (zawsze jest jakies ale) uwazam ze szumy wlasne tej kamery, w cichym pomieszczeniu sa bardzo przeszkadzajace.
To chyba cecha wszystkich tych malych urzadzen - wszystko jest tu "na kupie".
W tym kontekscie brak wejscia na zewnetrzny mikrofon uwazam za powazny blad.
Apropos, czy ktos nie wie jak i czy mozna podlaczyc zewnetrzny mikrofon do kamer tego typu.

środa, 17 grudnia 2003, 12:24
Bywalec
Bywalec

Nareszcie posty, gdzie ktoś nie chwali cały czas Sony :D . Rzeczywiście wydaje mi się, że kamerki serii JVC GRD XX są bardzo dobrym rozwiazaniem dla amatora.Co do czasami stawianych zarzutów, złej jakości przy słabym oświetleniu, to wydają mi się, troszkę przesadzone a poza tym ja np. nie zamierzam nic filmować po ciemku, .

Nie jestem specjalista ale nagrywalem juz na roznych kamerkach czasami pozyczylem ta czasem inna i teraz mialem wlasnie gr-d50 (chcialem kupic d30) nagralem testowo ujecie w domu 4x100W czyli nie po ciemku.
Szum video jest b. duzy. podobno tak ma byc przy tanich kamerach ale az tak ? wstrzymalem sie z zakupem.
moze gdybym nie mial innych nagran do porownania...ale tak to
powiem tyle: gorzej wypadl tylko stary wielki analogowy Panasonic VHS
na "zjechanej" kasecie. Niestety, bo grd-30 kamerka tania i ma te wejscia...

Andy

piątek, 19 grudnia 2003, 13:44
Nowy
Nowy

Z twojego postu mogę potwierdzić tylko pierwsze trzy wyrazy. Z resztą się nie mogę zgodzić. Ja też przy zakupie porównywałem ceny, parametry, nagrywałem przy takim czy srakim oświetleniu i muszę powiedzieć, że w tym przedziale cenowym i oczywiście z podobnymi parametrami kamery niewiele różną się pod względem jakości nagrania. Jeżeli będziesz chciał kupić kamerę (bo narazie pożyczasz) to proponuję starego panasonika i stare kasety (skoro twoje wprawne oko nie widzi różnicy) zaoszczędzisz dużo kasy za która będziesz mógł kupić sobie potężny halogen, który być może rozświetli twój umysł. 8)

piątek, 19 grudnia 2003, 15:04
Bywalec
Bywalec

Z twojego postu mogę potwierdzić tylko pierwsze trzy wyrazy. Jeżeli będziesz chciał kupić kamerę (bo narazie pożyczasz) to proponuję starego panasonika i stare kasety (skoro twoje wprawne oko

no coz ja moge poradzic ze mam takie zdanie o kamerce ktora ty kupiles ?
moze dlatego ze miales porownanie tylko z :
Cytuj:
Mam porównanie z analogiem JVC (nie pamiętam niestety jaki model) ponieważ mój brat takowego posiada

co do mojego oka i wprawnosci to porownujac z :

Cytuj:
zbyt duzych doświadczeń jeszce nie mam ponieważ nakręciłem tylko urodziny mojego synka i tyle. Teraz czekam na urlop i wtedy zamierzam się "rozkręcić". Ale jak na pierwszy raz to wydaje mi się, że jest wystarczająca do amatorskiego kręcenia.

to masz racje "wydaje" ci sie.
kazdemu wedlug potrzeb.

Andy.

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 14:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Oczko: ten glos silniczka to nie wada, lecz zaleta swietnego mikrofony, ktory b. dobrz ezbiera- mam taka kamerke (grd 50) i jest ok

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 14:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona