Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 16:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Sony VX 2100 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony VX 2100
Witam

Mam do was takie pytanie czy warto kupic taka kamerke na poczatek ? Chce zaczac przygode z kamerowaniem i nie bardzo wiem co kupic taniego a dobrego. Moj znajomy ma wlasnie taka kamere i mowi ze dobrze nawet mu sie na niej pracuje, ale chcial bym tez zobaczyc opinie innych. Prosze o Krytyke :)

czwartek, 22 października 2009, 08:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Sony VX 2100
Proponuję rozpocząć przygodę z filmowaniem od zamiany słowa kamerowanie na filmowanie :)
Jeżeli myślisz o zakupie używanej kamery to po prostu ją dość tanio kupisz. Pamiętaj, że ten typ kamery nie jest za często sprzedawany bo się znudził, większość z nich ma duże przebiegi. O możliwościach technicznych jest dużo już napisane, poszukaj. Kamera rejestruje dobrze obraz w proporcjach obrazu 4:3 oraz SD (standard definision) czyli PAL natomiast nie ma możliwości rejestracji w HD (high definision) a format 16:9 jest sztucznie robiony i powoduje to pogorszenie jakości. Tak więc przyszłość nie należy do tej kemery. Myślę, że 2 lata jeszcze nią możesz filmować a potem przeznaczyć na zastępczą.
Natomiast jeżeli myślisz o kupnie nowej, to zdecydowanie odradzam. W trochę wyższej cenie znajdziesz lepszy sprzęt.

czwartek, 22 października 2009, 10:02
Nowy
Nowy

Acha.

Narazie nie stac mnie na nowa kamere wlasnie chce kupic uzywana, taka narazie w miare zeby cos sie poduczyc a potem troszke nia pofilmowac zeby zarobic na ta nowa kamere.

czwartek, 22 października 2009, 13:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Pitu, a co sądzisz o tej kamerze http://winmar.pl/p4534,Kamera_Cyfrowa_SONY_HVR-A1E.html?
Warta jest swojej ceny?
I które kamery lepsze jakościowo Sony czy JVC?

piotrek2496
, a co chcesz filmować i w jaki sposób zarabiać? Śluby? :wink:

niedziela, 25 października 2009, 18:17
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

emma forever ago napisał(a):
Pitu, a co sądzisz o tej kamerze http://winmar.pl/p4534,Kamera_Cyfrowa_SONY_HVR-A1E.html?
Warta jest swojej ceny?

ceny nie warta
w tvn turbo takich uzywaja czasami.

poniedziałek, 26 października 2009, 01:48
Nowy
Nowy

Ogolnie imprezy okolicznosciowe studniowki,sluby,chrzciny itp. Ale narazie to chce sie tego doglebnie nauczyc a dopiero potem kupic jakas lepsza kamerke.

poniedziałek, 26 października 2009, 08:37
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

piotrek2496 napisał(a):
Ogolnie imprezy okolicznosciowe studniowki,sluby,chrzciny itp. Ale narazie to chce sie tego doglebnie nauczyc a dopiero potem kupic jakas lepsza kamerke.

Pewnie dużo zależy od rejonu w którym będziesz pracował, od tego jakim sprzętem dysponuje Twoja konkurencja. Powinieneś mieć minimum taki sprzęt jak ona. Jak chcesz wejść na rynek nie mając doświadczenia, klientów, kupując sprzęt, który w sprzyjających warunkach będzie na równi z konkurencją? Zapewne będziesz musiał dać niską cenę oraz/lub dużo pracy przy montażu.

poniedziałek, 26 października 2009, 10:03
Nowy
Nowy

Wiem :( mam nadzieje ze jakos sie na rynek wbije. W moim rejonie znam duzo kamerzystow takich dosyc dobrych, wiec mam z kogo brac przyklad ale to wiadome ze trzeba tego chciec

poniedziałek, 26 października 2009, 19:45
Moderator
Moderator

Jeśli chcesz być "dobry", nie wzoruj się na innych w tej branży, dzięki temu staniesz się oryginalny, niepowtarzalny, a po pewnym czasie nawet lepszy.
Bardzo ciężko jest coś samemu wymyślać, gdy się wcześniej naoglądasz obcych prac, bo ich pomysłowość wypacza wyobraźnię i kreatywność.

poniedziałek, 26 października 2009, 20:57
Nowy
Nowy

Wiem, wiem mam swoja wizje montowania i sie jej trzymam ale podpatruje np. efekty gdzie by mozna jaki dac jakie programy i takie tam. Wiadome ze nie kopiuje kogos schematu pracy

poniedziałek, 26 października 2009, 22:45
Stały bywalec
Stały bywalec

Podpatrywanie czyichś poczynań-tak, ale ewidentne zrzynanie pomysłów nie jest już niczym dobrym. I nie chodzi mi tutaj o zjawisko plagiatu, raczej, jak pisze Montażysta Darek A - wypaczenie swojej własnej kreatywności.
Zatem dla swojego dobra rób tak, jak ci w głowie coś podpowiada :wink:
A co do sprzętu... faktycznie dobrze jest mieć kamerę porównywalną do konkurencji. Znajomy kamerzysta weselny niejednokrotnie opowiadał mi jak to państwo młodzi najpierw chcieli zobaczyć jego kamerę, a dopiero później portfolio :) dlatego po kilku początkowych 'wpadkach' z malo profesjonalną wg klientów kamerą postanowil zrobić bardziej profesjonalne zakupy w winmarze. no i opłaciło się, klienci sa zadowoleni na pełnej linii, że tak napiszę ;)

piątek, 30 października 2009, 12:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]