Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 06:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Panasonic Mini DV nv-gs 17 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic Mini DV nv-gs 17
Witam mam okazje kupić tą kamerę za 220zł jest w dobrym stanie , proszę wyrażce swoją opienie czy warto ???
Drugie moje pytanie to czy wiecie może czy do takiej kamery musze miec jakies oprogramowanie bo podłączyłem i myslałem że mój komputer bedzie mógł zgrywac z niej jak np. z aparatu. A tu po podłaczeniu windows niby pobieranie akytualizacje i niby jest ok, ale kamery nie czyta zeby moc cos grac. Proszę o rady w tej sprawie również zebym mógł do konca ją sprawdzic. pozdrawiam

wtorek, 27 października 2009, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Panasonic Mini DV nv-gs 17
witam !
Podłlączasz oczywiście przez fire wire (twój model chyba nawet nie ma usb, nie mam czasu sprawdzić).

Kamera NIE działa jak zewnętrzny dysk. Musisz mieć program do ściągania fimu. Najprostszy darmowy to DVIO.

Jeśli port fire wire w kamerze nie jest spalony (a chyba nie jest, skoro windows jakoś-tam zareagował) to 220 zł. wydaje się ok.

pozdrawiam!

wtorek, 27 października 2009, 14:11
Nowy
Nowy

Witam przy kamerze mam 2 wejscia jedno to Typu B Mikro USB tak sie chyba nazywa bo standowy kabel usb podchodzi, a drugie wejscie podobpisane jest DV ??? A wiec fire wire to jest to DV ???

wtorek, 27 października 2009, 15:03
Nowy
Nowy

Inna sprawa kompletnie niewiem jak usunac filmik ktory ogladam na kamerze czy wogóle jest to możliwe na tym typie kamery ??? NP, mam na nim 2 filmy i musze czekac az jeden sie skonczy by ogladac drugi :/ Albo nie umiem przerzurzac filmow albo tak jest ktos cos powie o tym ???

wtorek, 27 października 2009, 15:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

do KikoDymas:

słuchaj - o czym ty piszesz!!!! to jest kamera miniDV, czyli na kasetki z taśmą!!! - umiesz obsługiwać tasmę???? przewijać???? cofać???? kasować???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

to gniazdo opisane DV jest własnie wyjście FireWire - do przechwytu filmu na komputer potrzbujesz kartyFW również w nim + kabelek + program z funkcją capture

GS17 za 220 to zbyt dużo - za tę cenę możesz kupić nowszą np.gs27 lub niewiele droższą gs60

pg

DZIEŃ ŚWIRA

wtorek, 27 października 2009, 15:59
Nowy
Nowy

Witam nie dziwcie się tym co pisze , niemam zielonego pojęcia o kamerach to moja pierwsza którą mam w rękach.

Dzięki za wyjaśnienia a wiec potrzebuje karte fire wire, a jak ją mam wpiąc jeśli mam laptopa ??? Dla wyjasnienia model HP Dv6500

Będe wdzieczny za kolejne szczegółowe wyjasnienie pozdrawiam.

niedziela, 1 listopada 2009, 10:42
Moderator
Moderator

KikoDymas napisał(a):
... a wiec potrzebuje karte fire wire, a jak ją mam wpiąc jeśli mam laptopa ??? Dla wyjasnienia model HP Dv6500

Będe wdzieczny za kolejne szczegółowe wyjasnienie pozdrawiam.

Tu LINK napisali, a nawet narysowali - że masz kartę fitewire (DV, i-link, IEEE1394 - to inne jej nazwy), w laptopie, ale co ja będę pouczał użytkownika laptopa... :mrgreen: :wink:
Kup kabel firewire 4pin/4pin.
Obrazek
PS Podepnij dysk zewnętrzny, nawet taki na USB do laptopa, przechwytuj na niego i montuj na nim. Potem jako miejsce docelowe na pliki mpeg2/VOB, wybierz dysk laptopa. Nie jest to konieczne, ale zwiększy się komfort pracy.

niedziela, 1 listopada 2009, 11:35
Nowy
Nowy

Heh racja ten model posiada wejscie DV, wiec tylko kupic kabel , wielkie dzięki !

Ps. z ciekawości ile przecietnie powinna chodzic kamera na naladowanej baterri na full ??? Mój model ledwo wytrzymuje 1h30min troche malo, niewiem czy jest sens ja brac i kupic nową baterie. czy zainwestowac i wziasc jakis inny model używany. Jesli tak to moze macie jakies propozycje dobrej kamerki dla laika, ktory chce jej uzywac jako dokumentowanie imprez rodzinnych.Pozdrawiam

niedziela, 1 listopada 2009, 15:42
Moderator
Moderator

Drugi akumulator to bezwzględna potrzeba w każdej kamerze. Tu nie ma dyskusji. Bardzo polecany jest też statyw i torba na kamerę, a także filtr UV i / lub polaryzacyjny jeżeli będziesz umiał z polaryzacyjnego skorzystać.

niedziela, 1 listopada 2009, 15:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]