Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 19:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Potrzebna pomoc w podjeciu decyzji_Sony EX1 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Potrzebna pomoc w podjeciu decyzji_Sony EX1
Wtam! Bardzo prosze o opinie czy to wyglada na powazne uszkodzenie?
Ktos chce mi sprzedac kamere Sony EX1 jednak jest ona peknieta (jak na zdjeciu.) Innych obrazen nie ma i wydaje sie pracowac normalnie. Ale wlasciciel nie jest w stanie powiedziec jak to sie stalo. Co o tym myslicie? Dodam ze kamera jest w okazyjniej cenie. Tylko czy nie bedzie problemow w przyszlosci.
Patrz zdjecie
Dzieki.

Załączniki:
Komentarz: Na zdjeciu widac pekniecie w uchwycie.
EX1.JPG
EX1.JPG [ 168.82 | Przeglądane 146 razy ]
środa, 18 listopada 2009, 02:43
Bywalec
Bywalec

Post Re: Potrzebna pomoc w podjeciu decyzji_Sony EX1
Pracuję na EX1 i muszę stwierdzić że jest to bardzo dziwne uszkodzenie.Takie pęknięcie aby zrobić na rączce to musiała ona być chyba rozkręcana.Patrzyłem na swoje egzemplarze i nie umiałbym ułamać tak plastiku z boku aby nie zniszczyć górnej części.
Moje przypuszczenie jest takie że ktoś rozwalił sobie całą rączkę.Jako że to dość solidny plastik pewnie nie uszkodziły się kable w rączce od sterowania odtwarzaczem i wyświetlaczem.Aby było taniej ktoś zapewne kupił sobie tylko górną część i wymienił.To jednak moje podejrzenia a nie pewnik.

Najważniejsze jednak że kamera działa poprawnie.Sprawdź czy podczas gwałtownych ruchów kamerą np.nie resetuje się ona, wyświetlacz nie miga, lub czy na jakiś czas na wyświetlaczu nie dzieją się jakieś dziwactwa w formie plamek itp. W samej rączce nie ma elektroniki więc kamera mogła wyjść z tego uszkodzenia bez szwanku.Mam EX1 i muszę przyznać że to wyjątkowo solidnie zrobiona kamera ale ma jedną wielką wadę- jest fatalnie niewygodna i niewyważona co powoduje duże zmęczenie rąk.Nie jest to błahy problem, po kilku godzinach ma się szczerze dość

środa, 18 listopada 2009, 08:55
Nowy
Nowy

Dzieki Ciacho. Tez wydaje mi sie ze to musialo byc niezle walniecie. Pare miesiecy temu wypadl mi iPod z kieszeni i po upadku dzialal normalnie przez kilka tygodni a potem zmarl. wiec boje sie czy z tm tez nie stanie sie podobnie. czyli ze po jakims czasie nie zaczna ujawniac sie jakies wady. Chociaz cena kamery jest cholernie atrakcyjna. okolo 10000.
Chcialbym wiedziec poprostu co ryzykuje. Czy mozna taka kamere poddac jakims testom w Sony?

środa, 18 listopada 2009, 09:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jezeli wada byłoby tylko to peknięcie to trudno jest mi uwierzyc ze kamera warta jest tylko 10tys. sam bym ją kupił :D

czwartek, 19 listopada 2009, 00:09
Nowy
Nowy

Moze wiec jednak jest tam jeszcze jakas tajemnica o ktorej wlasciciel nie chce powiedziec.

czwartek, 19 listopada 2009, 00:22
Bywalec
Bywalec

Ja bym się tego nie bał. Sprawdzi czy wszystko dział TO PODSTAWA dokładnie każdą funkcje. Co do przyczyny uszkodzenia to podejrzewam że ktoś lub coś nadepnęło na rączkę. Górna część wygięła się , a dolna pękł ( prowadzę serwis RTV i takie uszkodzenia plastikowych raczek widziałem ) Myślę że dało by się to skleić po dokładnym rozebrani całości. Widać będzie , ale w pracy nie będzie przeszkadzać. tak jak pisałem Bardzo dokładnie sprawdź wszystkie funkcje kamery

czwartek, 19 listopada 2009, 17:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tak przy sprawdzaniu moze działac a za tydzien juz nie.
ale takie jest ryzyko kupowania uzywanych sprzętów

czwartek, 19 listopada 2009, 17:57
Bywalec
Bywalec

Taki ryzyko jest zawsze. Nawet kupując sprzęt nowy.

wtorek, 24 listopada 2009, 09:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]