Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 02:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Panasonic nv-gs50 DV ->PC oraz czarno-biały obraz na TV H 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Panasonic nv-gs50 DV ->PC oraz czarno-biały obraz na TV H
Od razu mówię że jestem świeżo upieczonym filmowcem. Posiadam kamerę Panasonic NV-GS50 i mam z nią dwa problemy:

1 W jaki sposób przesłać film do komputera. Posiadam program "Ulead VideoStudio 7", lecz on widzi urządzenie jako kamerę internetową. Nie wiem o co chodzi.Chcę przesłać film poprzez port USB (ver. 2.0), Fire Wire nie mam w kompie. Czy program "DV Studio3" potrafi nagrać film(narazie wyczaiłem że może tylko zciągać poszczególne klatki).Jeżeli nie da sie skopiować filmu z kamery w/w programami, to który jest godny polecenia do wykonania kopiowania kamera-komp.

2 Mam jeszcze jeden problem z kamerą, mianowicie nie mogę ustawić aby obraz w telewizorze był kolorowy. Próbowałem już podłączać do dwóch telewizorów z wejściem chinch do kilku przez przejściówkę chinch -euro oraz podłączenia przez magnetowid. Za każdym razem efekt ten sam: obraz czarno-biały. Raz udało mi się oglądać obraz z kamery, ale to było na telewizorze który był podłączony z moją kamerą przez s-video. W zadnym moim telewizorze nie mam w/w złącza.

HELP ME

ps.Jak już wspomniałem jestem zielony jeżeli chodzi o kamery więc jeżeli palnąłem jakieś głupstwo to proszę o wybaczenie. :)

sobota, 19 lipca 2003, 21:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hej, przeciez już wiele osób trąbiło ze USB nie słuzy do zgrywania na komputer materiału video, a tylko pojedyńczych klatek.

niedziela, 20 lipca 2003, 12:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hej, przeciez już wiele osób trąbiło ze USB nie słuzy do zgrywania na komputer materiału video, a tylko pojedyńczych klatek.

USB 1.1 - tak, jest za wolne, ale USB 2.0 jest szybsze (480Mbps) od firewire(400Mbps), wiec czemu nie...

niedziela, 20 lipca 2003, 16:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ok spoko, ale czy da się zciągnąć film przez USB 2.0 na kompa (mam dostęp do takowego)? Jeżeli tak to jakim programem?

poniedziałek, 21 lipca 2003, 20:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie znam sie moze bardzo na kamerach, ale chyba w kamerze tez musisz miec zlacze zgodne z usb 2.0 jesli chcesz cos tak szybko zgrywac, jesli kamera jest zgodna z usb 1, to nie pomoze komp z usb 2.0

obraz na telewizorze masz czarno bialy bo stosujesz przejsciowke s-video - chinch i tracisz sygnal chrominancji (tak sie domyslam po tym co napisales). Jesli masz w kamerze wyjscie video chinch to podlacz sygnal do tv wlasnie przez nie.

wtorek, 22 lipca 2003, 15:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co do kamery to mam w niej Usb 2.0. W kamerze mam wejście podobne do jacka(z tym że cztery części zamiast trzech). W zestawie są dwa kable: jack -> s-video a drugi jack -> 3 chinche. Tylko na jednym z nich jest obraz, w dodatku czarno-biały. nie wiem co mam robic.

wtorek, 22 lipca 2003, 23:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej. Akurat tak sie sklada ze mam taka sama kamere i nie mam zadnych problemow z ogladaniem materialu na TV. Musisz po prostu podlaczyc kabelek typu jack do gniazda z przodu kamery (pod mikrofonem ale sa tam dwa gniazda jedno av a drugie do podlaczenia mikrofonu - wybierz av)) a drugi koniec do wejscia chinch lub poprzez przelotke scart do tv. Pamietaj ze w menu kamery trzeba uaktywnic to zlacze bo sluzy ono takze do innych celow wiec jak ustawisz pokretlo kamery na vcr wlacz menu i w opcji dotyczacej analog output wybierz opcje av(in/out) wtedy to zlacze zacznie dzialac! Byc moze domyslnie jest ustawione na tylko "in" lub cos takiego (niestety nie mam teraz kamery przy sobie wiec dokladnie nie pamietam...). Co do podlaczenia do kompa to zlacze w kamerze jest zlaczem kompatybilnym z USB2.0 ale oczywiscie zgrywac trzeba przez zlacze dv jak piali koledzy w poprzednich postach. Pozdrawiam

czwartek, 24 lipca 2003, 14:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
WIELKIE DZIĘKI !!! Jesteś Wielki !!! O to właśnie mi chodziło. a już myślałem że jestem daltonistą ;). Jeszcze raz wielkie dzięki !!!

czwartek, 24 lipca 2003, 18:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie ma sprawy. Polecam sie na przyszlosc. :lol:

piątek, 25 lipca 2003, 15:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post nv-gs50
Albo czegoś nie kumam albo mam zrypaną kamerkę bo w funkcji vcr nagrywanie da się włączyć tylko z pilota a nie przyciskiem na kamerze. Czy to właśnie ma tak działać?

wtorek, 27 stycznia 2004, 12:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dokladnie tak ma dzialac. Przyciskiem w kamerze da sie wlaczyc nagrywanie ale w trybie "kamera" natomiast w trybie vcr tylko z pilota (z pilota tez da sie wlaczyc w trybie "kamera" ale innym przyciskiem!).

poniedziałek, 2 lutego 2004, 17:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ponieważ mam instrukcję do kamery w zupełnie egzotycznych językach (brakuje nawet angielskiego!!!), to nie za wiele mogę tam zrozumieć a chcę żeby podczas kręcenia data nagrywała się w obraz (tak jak w analogowych kamerach). Czy jest to wykonalne???

wtorek, 30 marca 2004, 22:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post NV GS 50
pikuś napisał(a):
Ponieważ mam instrukcję do kamery w zupełnie egzotycznych językach (brakuje nawet angielskiego!!!) ...

Mam instrukcję po angielsku w PDF-ie do tej kamerki, podaj adres to ci ją
podeślę (kilka MB).
Mam też papierową instrukcję po polsku (kiepska, dużo błędów i braków w porównaniu do wersji angielskiej), jeżeli bardzo będziesz jej potrzebował to może się jakoś dogadamy :)

pikuś napisał(a):
... chcę żeby podczas kręcenia data nagrywała się w obraz (tak jak w analogowych kamerach). Czy jest to wykonalne???

Nie, z tego co wiem, to żadna kamera nie niszczy w ten sposób obrazu. Można to zrobić programowo (po zgraniu filmu na kompa), była już o tym mowa na forum.

marek2

środa, 31 marca 2004, 14:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Chciałem zapytać czy NVGS 50 nagrywa w nocy w kolorze . Jaka jest jakośc obrazu i czy jest to lynne nagrywanie czy takie jak np. w NV DS 65 " klatka po klatce" Jestem zainteresowany kupnem tego urządzenia prosze o opinie na ten temat.

środa, 31 marca 2004, 20:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post NV GS 50
Tak, istnieje specjalny tryb nagrywania nazwany:
COLOUR NIGHT VIEW
ale nie oczekuj jakiś niesamowitych wyników, nie znam
NV DS 65, ale to co oferuje GS 50 też przypomina bardziej
nagrywanie "klatka po klatce" niż zwykły film.

Cudów niestety nie ma, jeżeli chcesz mieć płynny ruch
i ładne kolory to MUSISZ mieć dobre oświetlenie.

marek2

czwartek, 1 kwietnia 2004, 09:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona