Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 05:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 3 PYTANIA odnośnie kamer Full HD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post 3 PYTANIA odnośnie kamer Full HD
Mam kilka pytań odnośnie kamer Full HD

1# FORMATY NAGRAŃ

Formaty w których są nagrywane filmy nie są standardowymi w których odtwarzane są np. ściągnięte z sieci filmy ( np. rvmb, avi, mpeg) Np. przy modelach SONY widzę format AVCHD. Pytanie czy ten format można potem na komputerze swobodnie przekonwertować do wspomnianych wyżej formatów (aby moje DVD to czytało). Czy przy takiej operacji dramatycznie nie traci się jakości?

Inna sprawa to czy mój komputer (stacjonarny) obrobi te filmy (mam komputer z dyskiem twardym 1 TB, procesor Pentium dual core 2x2,8 Ghz, RAM 3GB) W sumie nowy sprzęt.

2# WIELKOŚĆ MATRYCY

Co sprawia, że obraz jest jak żyleta? Widzę kamerki Full HD których matryca ma 3 mln. pixeli i takie z 0,8 mln. pixeli. Co to oznacza skoro obraz Full HD 1920x1080 jest dla wszystkich modeli taki sam? Czy to oznacza że w modelu 0,8 pixeli obraz jest sztucznie dociągany do tych wielkości a w modelu z np. 6 mln. pixeli jest wręcz niewykorzystywany? Czy przy kupnie kamery skupiać się głównie na wielkości matrycy bo ona gwarantuje zdjęcia w najlepszej jakości?

(w takim wypadku kamera Samsung VP-HMX20C
http://www.ceneo.pl/;004+sSamsung~~MVP~~FHMX20C okazuje się być wręcz genialna z matrycą 6,2 CCD – mówię w kontekście ceny poniżej 2 tyś zł.)

3# NAGRYWANIE NOCĄ

Najważniejsze pytanie. Czy jest jakiś miernik określający skuteczność kamery przy słabym świetle lub w nocy? Wiem, że ogólnie kamery nocą słabo nagrywają, wiele wiele osób podkreśla ten argument. W mojej starej kamerze jeszcze na kasety był przełacznik na noktowizor no i nagrywało na zielono :) Lepsze to niż nic. Pytanie czy kamery do 2,5 tyś. nagrywają w słabym świetle tragicznie, tzn. tak że obrazu za nic nie da się zaakceptować, czy jest to obraz akceptowalny. Dla porównania podsyłam dwa zdjęcia ze starego nagrania:

I Obraz z noktowizora (nagranie jest widoczne tylko do kilku 3,4 metrów do przodu, w tle ciemność)
Obrazek

II Obraz bez noktowizora, przy zmierzchu i słabym świetle
Obrazek

Zdjęcia podesłałem abyśmy mogli mieć punkt odniesienia. Pierwsze oceniam jako wystarczające, takie absolutne minimum, choć przydałoby się coś gdzie ludzie nie wyglądaliby jak z jakiegoś taniego horroru (nie uważam jednak tego nagrania za totalnie nieczytelnego co na różnych forach się pisze o kamerach nagrywających w nocy). Drugie zdjęcie z nagrania faktycznie jest bardzo ciemne, to był fragment filmu gdzie trzeba było wytężyć wzrok aby coś zobaczyć.

Czy przy słabym świetle nagrania z kamer Full HD średniej klasy są porównywalne do tego co zaprezentowałem czy lepsze?

Z góry dzięki za odpowiedz
Pozdrawiam

wtorek, 8 grudnia 2009, 23:54
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: 3 PYTANIA odnośnie kamer Full HD
Aby kamera FHD przyzwoicie nagrywała w nocy jak piszesz minimalna jej cena wynosi ok 15 000 zł. Minimalna wielkość 3CCD 1/3 cala. Kamery amatorskie w cenie do 2500 tysiąca nie są w stanie przy określonych przez Ciebie warunkach osiągnąć akceptowalnych wyników. Kamery w tej cenie są przeznaczone do pracy w dzień lub do pracy w dobrze doświetlonych pomieszczeniach.

środa, 9 grudnia 2009, 00:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]