Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 04:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Sony NX5 i Vegas 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony NX5 i Vegas
Witam.
Czy ktoś miał okazje przetestować ten zestaw i powiedzieć jak sie pracuje? Czy jest jak dotychczas, czyli że trzeba konwertować na jakiś inny format z AVCHD czy też w końcu idzie to płynnie? Sprzedają to jako komplet wieć przypuszczam, że powinno chodzić normalnie już na Core2duo. A jak jest naprawde?
Pozdrawiam

środa, 10 lutego 2010, 19:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony NX5 i Vegas
Sciągnij sobie jakieś "demo", oraz jakieś sample z tej lub innej NXCAMowiej kamery i sprawdź, wiem jedno: Vegas ma rewelacyjną metodę konwersji AVCHD na MPEG2 1080i i taki skonwertowany plik zajmuje jakieś 12-13GB/godz. więc jest to strasznie mało w porównaniu z innymi sposobami konwersji bo np EDIUS konwertyując na swój kodek daje plik chyba z 5x-10x większy...

Tu masz link do jakiegośzagranicznego forum i odrazu u góry kilka linków do sampli z HDR-AX2000 więc te same pliki, ta sama kompresja.http://www.dvinfo.net/forum/sony-nxcam-hxr-nx5u/472889-initial-thoughts-sony-hdr-ax2000-newby.html

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

czwartek, 18 lutego 2010, 00:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jezeli te plik sa faktycznie z tej kamerki to cs4 chodzi bez problemu.
najlepszy jest test low light :D to chyba raczej jakas pomyłka a reszta same przepały

czwartek, 18 lutego 2010, 00:46
Bywalec
Bywalec

borut napisał(a):
Sciągnij sobie jakieś "demo", oraz jakieś sample z tej lub innej NXCAMowiej kamery i sprawdź, wiem jedno: Vegas ma rewelacyjną metodę konwersji AVCHD na MPEG2 1080i i taki skonwertowany plik zajmuje jakieś 12-13GB/godz. więc jest to strasznie mało w porównaniu z innymi sposobami konwersji bo np EDIUS konwertyując na swój kodek daje plik chyba z 5x-10x większy...

Ale poco mam to konwertować? Ja właśnie pytam czy chodzi natywnie na AVCHD skoro dodają Vegasa do kamery to chcę aby to chodziło normalnie a nie żadne konwersje. Jeśli ktoś posiada tą kamerę i jest to w stanie sprawdzić będę wdzięczny.
Pozdrawiam

sobota, 20 lutego 2010, 15:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cam_new napisał(a):
Ale poco mam to konwertować? Ja właśnie pytam czy chodzi natywnie na AVCHD skoro dodają Vegasa do kamery to chcę aby to chodziło normalnie a nie żadne konwersje. Jeśli ktoś posiada tą kamerę i jest to w stanie sprawdzić będę wdzięczny.
Pozdrawiam

Pewnie że chodzi, a dlaczego miało by nie chodzić?

sobota, 20 lutego 2010, 15:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Format AVCHD nie jest edycyjnym kodekiem. Jest to format do przesyłania obrazu i dźwięku strumieniowo, do rozpowszechnianina na płytach Bluray i na rynku mobilnym, oczywiście satelity i przesył telewizyjny równiez ale nie do edycji więc wcale nie jest takim oczywistynm, że Vegas dawany do kamer PRO obsługuje natywnie te pliki (MPEG4). I nie obsługuje bo miałem Vegasa przez pare godzin aby sprawdzić działanie AVCHD i niestety nie działa... a dają go bo Vegas to program SONEGO więc koszt dla nich żaden a promocja przyciągnie klientów.

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

sobota, 20 lutego 2010, 15:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

borut napisał(a):
Format AVCHD nie jest edycyjnym kodekiem. Jest to format do przesyłania obrazu i dźwięku strumieniowo, do rozpowszechnianina na płytach Bluray i na rynku mobilnym, oczywiście satelity i przesył telewizyjny równiez ale nie do edycji więc wcale nie jest takim oczywistynm, że Vegas dawany do kamer PRO obsługuje natywnie te pliki (MPEG4). I nie obsługuje bo miałem Vegasa przez pare godzin aby sprawdzić działanie AVCHD i niestety nie działa... a dają go bo Vegas to program SONEGO więc koszt dla nich żaden a promocja przyciągnie klientów.

Piszesz bzdury kolego, vegas od wersji 8 łyka, obsługuje i edytuje pliki w kodeku H.264 w formacie AVCHD. I piszę to nie po testach, a po pracy na vegasie od kilku lat

sobota, 20 lutego 2010, 16:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Pewnie że Vegas chodzi z AVCHD. Jednak jak nie masz najmocniejszego quada lub nowego i7 to praca na tych plikach w Vegasie jest bardzo trudna.
Nie masz płynnego podglądu.

sobota, 20 lutego 2010, 21:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

voyager napisał(a):
Pewnie że Vegas chodzi z AVCHD. Jednak jak nie masz najmocniejszego quada lub nowego i7 to praca na tych plikach w Vegasie jest bardzo trudna.
Nie masz płynnego podglądu.

W zadnym programie edycyjnym jak nie masz quada w górę praca z avchd jest trudniejsza niż w dv, lub hdv

niedziela, 21 lutego 2010, 00:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]