Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 06:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Sony FX1000 po roku użytkowania 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Sony FX1000 po roku użytkowania
siema
rok już mija z soniakiem FX1000

opinie klientów - obraz super, czysto , ładnie nagrane, ładny obraz panoramiczny..itp

moja opinia
praktycznie zero problemów z tak zwanym rolling shutter wyolbrzymianym przez łosie

brak przepałów, można pod okno filmować i będzie ok

praktycznie nie trzeba doświetlać sal weselnych, kamera jest bardzo jasna, a jak się filmuje w HDV 25p to już na pewno nie potrzeba doświetlać.
Doświetlanie sal w 2009r użyłem tylko dwa razy, impreza pierwsza z fx1000 i nie wiedziałem jak będzie, druga to młodzi zażyczyli sobie aby sala była doświetlana choć ciemna nie była.

automatyczny balans bieli bardzo dobrze koryguje kolor
indianie odeszli w zapomnienie rodem z VX

kamera fx1000 to nie vx gdzie auto i heja
tu trzeba już manual włączyć
na auto obrazek jest taki sobie, poza tym kto taką kamerą w auto filmuje, łoś ?

fokus na salach tylko w manual, ostrość potrafi pływać, początkowo może się to wydawać problemem , ale po czasie już nie

właściwości optyki, wbudowany szeroki jest bardzo przydatny , nie trzeba już nic dokręcać

audio z wbudowanego mic jest bardzo dobry, praktycznie czułość mikrofonu jest taka sama jak w VX z tym że sam dźwięk jest bardziej klarowny niż z VX, ale trzeba pamiętać aby wiatr był wyłączony

wybór tej kamery był trafiony, kamera ani razu nie zawiodła a nagrała przez rok trochę imprez
przesiadka z VX na FX1000 była jak najbardziej na miejscu

Ostatnio edytowano poniedziałek, 15 lutego 2010, 10:33 przez darek_k, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 15 lutego 2010, 09:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Sony FX1000 po roku użytkowania
Mi tez minął rok pracy na cmosach,w pełni się zgadzam z powyższym tekstem,chyba nic nie napisałeś o dżwięku,dodam,że jest przyzwoity.

poniedziałek, 15 lutego 2010, 10:14
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

darek_k napisał(a):
siema
rok już mija z soniakiem FX1000.....
moja opinia
praktycznie zero problemów z tak zwanym rolling shutter wyolbrzymianym przez łosie

Oczywiście problem rolling shuttera istnieje. Przy mniej sprzyjających okolicznościach widać to wyraźnie. Sam mam Exa i również widać te efekty. Jeżeli nie oczekujesz od sprzętu dużo, jeżeli akceptujesz pewne jego wady, to nie pisz o innych "ŁOSIE" bo może duża część podchodzi do tematu w innym stylu niż "klient jest zadowolony"!!

poniedziałek, 15 lutego 2010, 12:03
Bywalec
Bywalec

To trafny wybór. Posiadam 2 sztuki. Zero problemów, bardzo jasne. Na wesela lepszych nie trzeba bo nikt więcej za usługę nie zapłaci ;-).
Pozdrawiam Norbert

poniedziałek, 15 lutego 2010, 13:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to ja napisze negatywa odnosnie audio.
Dzwiek w tej kamerze mona nagrac tylko na manualu, nagrany w auto jedna wielka pomka dzwiekowa. kazde klasniecie, wystrzał szampana i głośniejsza muzyka nie jest poprawnie analizowana przez AGC.
focus tez tylko na manualu bo na auto robi co chce.

w vx jak miałem dzwiek zawsze na auto a focus przewaznie na auto i było git.

przesterów na fabrycznym miku brak.

co do ergonomii ok ale przez dłuzszy czas trzeszczał pasek od raczki. obudowa poki co nie.

obraz ok. nie kreciłem przy strobo to nie wiem pewnie kicha, ale fotobłyski da sie znieść.

pozdrawiam

poniedziałek, 15 lutego 2010, 14:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mam nagranie ze strobo
nagrywałem w HDV 25p
wyszło bdb

postaram się zamieścić w pełnej jakości kilka sekund nagrania

co do dźwięku to ja nie zauważyłem pompowania dźwięku na auto, za to w manual audio zepsułem jedno wesele i po tym zaprzestałem kombinowania z audio

pasek trzeszczał jak kamera była nowa, ale teraz po roku już ta dolegliwość występuje w minimalnym stopniu
trzeba zauważyć że pasek w FX1000 jest skórzany i dlatego jak jest nowy to trzeszczy

ps.
już ktoś wrzucił ten post na śmietnik fotonowskiego forum i fachowcy już się wyżywają

poniedziałek, 15 lutego 2010, 14:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

darek_k napisał(a):
mam nagranie ze strobo
nagrywałem w HDV 25p
wyszło bdb

postaram się zamieścić w pełnej jakości kilka sekund nagrania

co do dźwięku to ja nie zauważyłem pompowania dźwięku na auto, za to w manual audio zepsułem jedno wesele i po tym zaprzestałem kombinowania z audio

to mam chyba wrażliwe ucho :mrgreen:

poniedziałek, 15 lutego 2010, 14:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

być może

na pw wyśle ci linka do moich plików audio z sal weselnych
mic wbudowany w kamerę i to wszystko

poniedziałek, 15 lutego 2010, 14:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ok :D

poniedziałek, 15 lutego 2010, 14:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Mam tą kamerę od prawie roku, z większością zalet tej kamery się zgadzam oprócz dźwięku. Jak dla mnie tor audio jest tragiczny, próbowałem różnych mikrofonów i jak na razie bez rezultatów. Ratuję się korekcją w programie edycyjnym.

poniedziałek, 15 lutego 2010, 16:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zachowanie audio jest takie samo jak w VX , czyli pływa czasami, zależy od sali, najlepszym rozwiązaniem jest wpięcie się w mikser zespołu, żaden mic dodatkowy sprawy nie rozwiąże tylko jeszcze pogorszy

ale , z doświadczenia wiem iż nikt na jakość dźwięku nie narzeka , piszę tu o odbiorcach

audio manual w FX1000, cóż, trzeba bardzo pilnować aby przestery się przez przypadek nie nagrały, szczególnie jak limit jest wyłączony

ja tak raz zrobiłem, słuchawki na uszach Koss QZ99 , audio manual, a i tak to nic nie dało, audio gorzej pływało niż na auto i na dodatek przestery wystąpiły

może nie mam słuchu melomana, tylko taki jak większość klientów , dlatego zapis dźwięku przez FX1000 zostawiam automatyce

wtorek, 16 lutego 2010, 07:50
Moderator
Moderator

darek_k napisał(a):
najlepszym rozwiązaniem jest wpięcie się w mikser zespołu

... a ile razy to robiłeś?
Równie dobrze można by nagrać zabawę bez dźwięku, a w domu spokojnie podłożyć nagrania z płytki tej samem kapeli obsługującej uroczystość.
Nie wyobrażam sobie ścieżki dźwiękowej z wesela bez tych wszystkich krzyków, wołań, i wrzawy panującej na sali, po za tym chyba chcemy słyszeć to, co widzimy przed obiektywem....
Najlepszym rozwiązaniem stosowanym przecież od niemal zawsze jest podłączenie zewnętrznego mikrofonu, który w parametrach pozwala na zapis "w automacie" i choćbyśmy włożyli go dosłownie do głośnika zespołu nie ma prawa przesterować dźwięku.
Sprawdzony w najbardziej ekstremalnych warunkach MONACOR ECM-600ST chyba jeszcze nikogo nie zawiódł.

wtorek, 16 lutego 2010, 08:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dobrze
ale jak połączyć zewnęczny mic z kamerą po kosztach , nie ładując się w wydatki na bezprzewodową instalację audio

600ST i ATR25 bezpośrednio na kamerę odpada

wtorek, 16 lutego 2010, 09:05
Moderator
Moderator

Zewnętrzny to znaczy nie wewnątrz kamery, lecz chociażby na niej, obok, tuż przy niej, podłączany do niej krótkim przewodem. Odstawienie mikrofonu w inne miejsce niż kamera ma taki sam sens jak wpinanie się w mikser kapeli (ktoś coś powie do obiektywu i....
... nie ma go !!!).
Dodatkowy mikrofon jest obecnie standardem i nikogo nie dziwi kiepska jakość wewnętrznych zawartych we wspólnej obudowie kamery.
darek_k napisał(a):
600ST i ATR25 bezpośrednio na kamerę odpada

Ponieważ co?

wtorek, 16 lutego 2010, 09:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ponieważ audio już faluje jak statek na morzu
sprawdzałem z ATR25 i 600st zaraz po zakupie kamery na pierwszym weselu

w VX było ok, ale w FX1000 już nie
dużo lepiej audio jest nagrane z wbudowanego mikrofonu

wtorek, 16 lutego 2010, 11:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona