Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 10:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jasność obiektywu. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jasność obiektywu.
O czym decyduje parametr "jasność obiektywu". Ponadto zauważyłem studiując parametrykamer różnice w wielkości przetworników CCD i w zakresie ogniskowej obiektywu.Przyznam się szczerze,że nie mam pojęcia o co chodzi z tymi parametrami.Intuicja podpowiada mi,że są to istotne parametry kamer cyfrowych ale nie wiem czym się kierować oceniając te parametry przy zakupie kamery a przed takim faktem stoję.Byłbym zobowiązany gdyby ktoś mi pomógł.

piątek, 25 lipca 2003, 16:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Post CCD 800
Tak najprościej to dość istotnym parametrem kamery jest właśnie jasnoścć obiektywu czyli to przy jakim minimalnym oświetleniu kamera potrafi wykonać poprawne ujęcie ( nie patrz na napis 0 lux , oznacza to przełączenie kamery w tryb czarnobiały lub zienony np w sony TRV ...)
najcześciej obecne kamery mają 5 LUXów w zwyż np. właśnie Sony z seri TRV 12 do 22 ( matryca CCD 800 tyś ) model TRV 33 ma matrycę CCD 1mln pixeli i już pogorszenie do 7 LUX ale za to potrafi filmować w leprzej rozdzielczości itd. Sumując w dzisiejszych kamerach cyfrowych z niższej
pułki im mniejszy przetwornik CCD np. 1.6" 540 tyś.np. SonyDCR-245E - 4 Luksy tym lepiej

Obecny standart to CCD 800 -i najczęściej 5 lux . Wyjątek stanowią kamery najdroższe gdzie stosuje się lepsze soczewki
najczęściej spotykamy oznaczenie obiektywu F 1.6 ,1.7 ,1.8 im mniejsza liczba tym lepiej ( wyjątek JVC 500,700,4000 obiektyw 1.2 .ile luxów nie wiadomo

ps. Większość producętów nie podaje tego parametru czyli mimimalnej ilości LUXów, najczęście zalecają 100 ( wyjątek Katalog Sony )

ps2. Nie myl też z oznaczeniem wielkości elementu światłoczułego CCD np. 1.6 z oznaczeniem obiektywu F 1.6

piątek, 25 lipca 2003, 16:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ddarc bardzo Ci dziękuję.Twoje wyjaśnienia wiele mi pomogły.

piątek, 25 lipca 2003, 19:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]