Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 17:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Hi8, S-VHS... Kamery 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Hi8, S-VHS... Kamery
Witam,
przeszukałem forum, niestety nie odnalazłem tego za czym się rozglądałem.
Mianowicie: przymierzam się do kupna kamery, raczej analogowej, do kręcenia fabuł krótko- i średniometrażowych w warunkach plenerowych jak i pseudostudyjnych (hobbystycznie, oczywiście). W każdym razie w przygotowywanych miejscach.

Dlaczego analogowa? Jestem 'wychowankiem' Betacamów i najlepiej pracuje mi się na sprzęcie o większych gabarytach i z jak największą ilością możliwością ustawień manualnych. A tego typu cyfrówka jest raczej poza zasięgiem ze względów finansowych.

Miałem już parę Panasoniców S-VHS (szczególnie dobrze wspominam model MS-5) ale zawsze interesowały mnie kamery firmy Sony obsługujące format Hi8. Nie miałem z nimi do czynienia osobiście ale sprawiają wrażenie bardziej 'profesjonalnych'. Mam na oku model Sony CCD-V6000E i właśnie o niego chciałbym zapytać. Jak sprawuje się ten sprzęt? Jak można by go przyrównać do w/w Panasonica? Internet niestety na ten temat milczy.

Z góry dziękuję za pomoc

piątek, 19 lutego 2010, 18:22
Moderator
Moderator

Post Re: Hi8, S-VHS... Kamery
Rodegon napisał(a):
Dlaczego analogowa? Jestem 'wychowankiem' Betacamów i najlepiej pracuje mi się na sprzęcie o większych gabarytach i z jak największą ilością możliwością ustawień manualnych. A tego typu cyfrówka jest raczej poza zasięgiem ze względów finansowych.

Nie bierzesz pod uwagę kosztów karty do przetwarzania sygnału analogowego na zrozumiałe dla komputera DV na przykład. Można przechwycić co prawda taki obraz komputerowym tunerem TV, ale wtedy jego jakość... Nie bierzesz też pod uwagę proporcji nagrywanego przez te kamery obrazu - tylko 4:3, a wszystkie telewizory w sklepach to już 16:9. mając 1000 zł., bo po tyle ta kamera była ostatnio na Alledrogo, kup sobie Panasonica NV GS 90 LINK, zapasowe baterie, torbę, statyw i jeszcze zostanie na piwo wypite za moje zdrowie. :wink:

sobota, 20 lutego 2010, 00:08
Nowy
Nowy

Biorę to pod uwagę, kartę taką już posiadam. Jakość nie jest porażająca, ale przy złączu svideo nie ma tragedii.
Tego typu niedroga cyfrówka niestety odpada, ze względu na brak manualnej ostrości na obiektywie.
Ale piwko na pewno wypiję, żadną okazją nie pogardzę ;)

sobota, 20 lutego 2010, 01:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśliby interesował cię vhs Panasonic M 9000 w stanie niemal idealnym
nigdy nie używana była do kręcenia zarobkowego , to mogę spytać szwagroskiego czy by nie sprzedał bo on też jakoś nie może się przekonać do małych kamer i przywiązał się do tego vhs,a a naprawdę pamiętam że nagrał nią może ze 200 godz max.Ma do niej walizkę oryginalną, a kamera kupiona była w salonie panasonica w Warszawie, więc jakby co to skontaktuję was i sobie podyskutujecie.

sobota, 20 lutego 2010, 15:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, sorrki że podpinam się pod temat, ale szkoda zakładać nowego. Otóż wpadła mi spora kolekcja kasetek hi8, Wujas prawe 20 lat temu nagrywał je jakimś modelem Sony. Niestety jest człowiekiem oszczędnym i nagrywał wszystko w LP. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakiś model (pewnie będzie to musiał być Sony), aby poprawnie odtwarzał kasetki nagrane w LP. Obecnie mam do zrzucania leciwego Samsunga, ale on odtwarza tylko SP. Obraz nagrany w LP jest lekko przyśpieszony i śnieży :/
Potrzebuje pewnego i sprawdzonego modelu, który mógłbym poszukać i kupić w dobrych pieniądzach na allegro.

pozdrawiam

niedziela, 28 lutego 2010, 21:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Poszukaj czegoś w formacie Digital8 (np: DCR-TR7000E/7100E; DCR-TRV355E), kilka modeli miało mozliwość odtwarzania kasetek video8/hi8 w SP/LP a niektóre modele oferowały TBC i DNR no i wszystko na wyjsciu firewire...

poniedziałek, 1 marca 2010, 21:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]