Teraz jest poniedziałek, 25 czerwca 2018, 10:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Kamera jako converter 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Kamera jako converter
Witam.
Mam pytanie odnośnie takiego podłączenia:
VHS-kamera Panasonic DVC60-komputer.
Odtwarzacz wideo oczywiście podłączony przez aktywne wejście kompozytowe w kamerze a ta podłączona do komputera przez FireWire.
No i teraz pytanie: czy obraz będzie bezstratny - zgrywany w AVI?
Chodzi mi generalnie czy jest różnica w jakości między w/w podłączeniem a np. zwykłą kartą telewizyjną?
Nadmienię, że po zgraniu 10 sekund materiału z VHS w taki sposób na dole i po bokach widnieją bardzo małe czarne paski przypominające 1 mm (nie do końca symetryczne) obramowanie.

wtorek, 23 lutego 2010, 10:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera jako converter
Czarne paski na dole będą widoczne tylko w kompie w telewizorach nie powinno być ich widać, (zawsze możesz lekko dozumować jak zajdzie taka potrzeba) Co do jakości to po konwersji analog cyfra może być lekka strata choć nie koniecznie widoczna, Ważne aby materiał na vhs-ie był dobrej jakości. Najlepszą jakość uzyskiwałem nagrywając vhsa na płytę dvd z nagrywarki panasonica która jest duo czyli ma vhs i dvd w jednym i nie trzeba łączyć kablami. Potem voby przerabiam na mpegi i można montować. co do twojego podłączenia to jakość na pewno będzie lepsza po fire wire niż po analogu karty tv.

wtorek, 23 lutego 2010, 13:40
Bywalec
Bywalec

Dzięki za odpowiedź.
A czy lepszy efekt uzyskam podłączając VHS-a do kamery cyfrowej i FireWire czy do np. Canopus ADVC-100?

środa, 24 lutego 2010, 09:28
Moderator
Moderator

henrico napisał(a):
(zawsze możesz lekko dozumować jak zajdzie taka potrzeba)
oj tylko nie zoomuj. materiał z VHS z przeplotem lekko dozoomowany może stać się żałosną kaszaną. jeśli już będziesz koniecznie chciał to jeśli są nieregularne albo skaczą to podczas edycji połóż na obraz czarną ramkę o szerokości kilku (najlepiej 8 lub 16) pikseli dookoła obrazu zasłaniającą oryginalne paski. na telewizorze nie będzie tego widać (TV mają troszkę mniejsze "pole widzenia") natomiast na komputerze nie będą przeszkadzać.

jakość z obu urządzeń powinna być porównywalna.

pozdrawiam

środa, 24 lutego 2010, 09:44
Bywalec
Bywalec

Dzięki.
Jeśli chodzi o zoom to przekonałem się już na samym początku, że efekt jest mierny. Nałożona czarna, symetryczna,mała ramka zdecydowanie pomogła (widok w edycji) a w efekcie końcowym nie jest widoczna.

Wracając do jakości... czy mam rozumieć, że VHS "przepuszczony" przez wspomniane wyżej podłączenie do kamery będzie podobny do tego "przepuszczonego" przez Canopus ADVC-100?

środa, 24 lutego 2010, 13:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]