Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 16:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Opinia nt. kamery 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Opinia nt. kamery
Przede wszystkim chciałem wszystkich powitać. Problem mój stanowi wybór kamery, która pozwoliłaby mi uzyskać jak najlepszą jakość obrazu w cenie ok. 2000zł. Wiem, że to niedużo, jednak potrzebuję kamery, aby na początek - nagrać porządny materiał na portfolio do szkoły filmowej w Łodzi, potem w razie ewentualnego dostania się ;) powinna także się przydać. Wiem, że samym dobrym sprzętem dużo nie zdziałam, ale z resztą już sobie poradzę :). Czytałem dość dużo w temacie i na początku skłaniałem się ku kamerze MiniDV, jednak nigdzie gdzie szukałem (allegro, sklepy 'naziemne') nie potrafię znaleźć sprzętu mniej więcej w tej cenie (jest albo za 500zł, albo za 15000). Dlatego szukam teraz kamer z HDD i wpadła mi w oko jedna aukcja: http://allegro.pl/item953284565_super_tania_kamera_jvc_full_hd_gz_hd3_dodatki.html . Moglibyście podsunąć jakieś opinie na temat tej kamery? Wolałbym nową, jednak potrafię się zmusić do używki ;). Za wszelkie rady i sugestie z góry dzięki, mam nadzieję że wspólnie znajdziemy dla mnie porządny sprzęt za nieduże pieniądze :mrgreen: .

to write is human, to edit is divine.

wtorek, 9 marca 2010, 22:46
Nowy
Nowy

Post Re: Opinia nt. kamery
witam. myślę ,że ludzie tutaj nie znają się na kamerach za 2-3 tyś. ponieważ takich kamer jest cala masa i trudno nadążyć za każdym modelem. Zobacz większość tematów dotyczy kamer powyżej 10000 zł.

środa, 10 marca 2010, 09:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jaknajwiększy sensor (przetwornik) a jak dorwiesz z 3 przetwornikami to jeszcze lepiej ale to raczej uzywane w tej cenie.

Patrz na szeroki kąt w kamerze np 28mm, pomyśl nad nośnikiem czy HD czy karty.

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

środa, 10 marca 2010, 12:09
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie polecam HD3. Kamery seri HD7, HD3, i HD5, HD6 mają spore problemy z autofocusem po prostu się rozjeżdza i trochę świruje. Fajnie wyglądają tylko w reklamach. Aha i stabilizacja w tej kamerze jest taka jakby jej wogóle nie było. Wiem bo miałem. Jedynym plusem jest w miarę dobry przetwornik 3ccd
jak na tę wielkość czyli 1/5 cala
Ale oczywiście nie ma szans na nagrywanie w słabym świetle.

Jeśli potrzebujesz czegoś dobrego to ta kamera jest naprawdę super w tej cenie i również ma dużo manualnych ustawień
http://www.allegro.pl/item949033011_kam ... gs500.html

Problemem jest kaseta niestety

Aha żeby nie było nie mam nic współnego z tą aukcją.
Po prostu wpisałem gs 500 do wyszukiwarki allegro

Ewentualnie poszukaj Panasonic GS 400

To kamery które w tej cenie dają Ci pełną kontrolę nad ujęciem
i manualnymi nastawami w dodatku mało szumią

Jeśli kupisz kamerę HD musisz się liczyć z zakupem dość dobrego komputera do obróbki plików. Jeśli będzie pisała w AVCHD komputer musi być bardzo dobry

piątek, 12 marca 2010, 15:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]