Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 01:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 karty do sony ex1r 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post karty do sony ex1r
Witam,czy ktoś używa tych kart Sony SBS 32G1 ExpressCard ? jest to tańsza wersja kart SxS. Orginalne sony produkowane od stycznia ale dlaczego są tansze nie wiem ani jak sie sprawują w praktyce. kupując karte sandysk i adapter mamy cene 1000zł ale podobno o wiele pewniejszy zapis jest na SxS

wtorek, 16 marca 2010, 13:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: karty do sony ex1r
W kartach SxS-1 wykorzystano komórek pamięci MLC w przeciwieństwie do komórek SLC używanych w oryginalnym niebieskim SxS Pro.
Ta sama prędkość, niezawodność powinna być taka sama ale ilość cykli zapisu jest mniejsza. Mówi się minimum o 3000 cykli przy SxS-1, oficjalne dane mówią o codziennym nagrywaniu przez 5 lat czyli około 1825 razy.
Natomiast SxS ma się dobrze sprawować przez 100 000 cykli.
Brak dokładnych danych co się stanie po tych cyklach, najprawdopodobniej wyświetli się ostrzeżenie, że karta już kończy swój żywot, ale będzie można nagrywać.

wtorek, 16 marca 2010, 14:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Stosuje do zapisu karty 32 GB SDHC class 10 firm PRETEC i SanDIsk wraz z adaptorami MXM. Żadnych problemów ...

-----------------------------------------
http://vimeo.com/channels/ex1r#9103780
i7 960 / GA-X58 Xtreme / 12GB DDR3 2000 Corsair Dominator / nVidia q3800 / BD-R LG / 2,5 TB HDD / Win 7 64bit / Adobe CS4 Production Premium / Vegas 9c / Edius Neo 2.5 Booster / PMW-EX1R, HXR-NX5 .... i ...brak czasu !

wtorek, 16 marca 2010, 15:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera potrzebuje MAX ok 4MBps, godzina w najlepszej jakości wazy ok 13,7GB więc na szekundę mamy niecałe 4MBps więc dla pewności można kupować EXTREME III ale Sandisk Ultra II powinna też dać radę, gdzieś była angielskojęzyczna strona poświęcona adapterom i kartom SD do EX'ów i tam właśnie polecali Sandyski Ulstra II agrumentując, że wyrabuiają się bezproblemowo a są duzo tańsze niż EXTREME, patrzyłem na testy tych ULTRA Obrazek to transfer nie spada poniżej 9,8MBps więc zapasu jest dużo.

Nie wiem jak to jest przy overcrankingu, czy pliki nie ważą więcej i nie wymagaja szybszej karty.

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

środa, 17 marca 2010, 11:48
Nowy
Nowy

Drodzy Panowie z kart SDHC to najlepiej SANDISK i tylko karty EXTREME III i to najlepiej z 30mb/s bo karty ULTRA II padają jak muchy. Na samum początku od takich kart właśnie zacząłem, pierwsze nagranie ok ale przy następnych zaczęły się problemy aż w końcu padła całkowicie. Próbowałem różne warianty i karty z 15mb/s nie dają rady, robiłem testy start pauza start pauza i nagrania kart w całości. Miałem też Lexara ExpressCard z zapisem i odczytem 15mb/s też nie dał rady. Nie proponuję nic innego jak SANDISK EXTREME III

poniedziałek, 22 marca 2010, 22:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A nikt nie pisze o kartach MS. Przecież to Sony wypuściło adapter do nich. Ja od dziś jestem ich użytkownikiem i jak tylko przetestuję je - napiszę.

wtorek, 23 marca 2010, 01:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja właśnie dostałem swojego EX'a1 i 2 karty SanDisk Ultra II 32GB class 4 i po sformatowaqniu w kamerze działaja bez problemu nawet overcranking działa.

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!

środa, 24 marca 2010, 16:03
Nowy
Nowy

Witam. Dla Pana z kartami SanDisk Ultra II 32GB class 4 proponuje zrobienie testu: nagranie w najwyższej jakości całej karty potem wykasowanie materiału, po czym nagranie parę minut a na koniec start pauza start pauza nie dając kamerze oddechu raz po raz nie czekając na koniec zapisu na karcie. 16GB padały jak nic, gdzie oryginalna karta SXS i EXTREME III 30mb/s dają radę. Przejściówka kart SONY Mead-MS01 z kartami Memory Stick PRO DUO z serii HX daje radę ale to troszkę droższe rozwiązanie gdy chce się mieć osobną przejściówkę do każdej karty.

piątek, 26 marca 2010, 12:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam dziś doszła... nowiutka EX1R razem z kartami SONY Memory Stick PRO-HG Duo... koszt 70 $ za sztukę. I jak na razie działają wszystkie funkcje - łącznie z Quick and Slow Motion. Oczywiście adapter też Sony. A kamera cudo.

piątek, 26 marca 2010, 20:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zbik1313 napisał(a):
Witam. Dla Pana z kartami SanDisk Ultra II 32GB class 4 proponuje zrobienie testu: nagranie w najwyższej jakości całej karty potem wykasowanie materiału, po czym nagranie parę minut a na koniec start pauza start pauza nie dając kamerze oddechu raz po raz nie czekając na koniec zapisu na karcie. 16GB padały jak nic, gdzie oryginalna karta SXS i EXTREME III 30mb/s dają radę. Przejściówka kart SONY Mead-MS01 z kartami Memory Stick PRO DUO z serii HX daje radę ale to troszkę droższe rozwiązanie gdy chce się mieć osobną przejściówkę do każdej karty.

Tylko taki test to katowanie nasiłę kamery i karty... nie czekac aż kamera zapisze na karcie plik ?
Nie wiem.... na stronie, w sumie na blogu o adapterach podane było, że karty Ultra II działają dobrze, praktycznie tak samo jak na Extreme III.
Spróbuję porobić troche testów, nagrywać duzo na SD i sprawdzać.

piątek, 26 marca 2010, 20:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]