Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 13:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pytanie do posiadaczy Sony FX 1000E 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Pytanie do posiadaczy Sony FX 1000E
Dzien Dobry wszystkim - w piękny wiosenny sobotni poranek

Mam 3 kluczowe pytania doposiadaczy Sony FX 1000e :
1. Czy ta kamerka daje jednakowo dużę jasność obrazu przy trybie HDV i
DV. ??? Czytałem ,że HDV jest porażająco lepszy od DV - czy to
prawda ???
2. Jakich kasetek używacie do HDV a jakich do DV ???
3. Czy dla uzyskania lepszego obrazu na klasycznej DVD lepiej nagrywać w
HDV - zrzucić i obrabiać również w HDV- dopiero przy authoringu /
ENCORE CS4 / ustawić opcje DVD - a może to tylko dogmaty
nieuzasadnione .

życzę słonecznego wypoczynku.

sobota, 20 marca 2010, 08:38
Nowy
Nowy

Post Re: Pytanie do posiadaczy Sony FX 1000E
Witaj

Posiadam fx1000 od grudnia 2008, nagrałem kilkanaście imprez, co do Twojego pierwszego pytania o jasność - nie zauważyłem żadnej różnicy pod tym kątem, czy nagrywam w trybie DV czy HDV kamera jest jednakowo czuła. Natomiast sam obraz HDV w porównaniu do DV bez względu na warunki w jakich się filmuje jest nieporównywalnie lepszy! Aż chce się patrzeć.

Co do kasetek , naczytałem się i nasłuchałem różnych opinii.
Na początku używałem najzwyklejszych sony premium zakupywanych w MediaMarkt. Wszystko z nimi było ok. Następnie słyszałem opinię że kasetki te "pylą" i brudzą głowicę.. zmieniłem na Sony Excellent, podczas drugiego nagrania na SonyExcellent na dwóch z sześciu kaset na których nagrywałem materiał pojawiły mi się dropy... przerwa w dźwięku i obrazie... to samo stało się z kolejną partą kasetek Sony Excellence również podczas drugiego nagrywania..(kasetki były zakupione przez allegro - być może podróbki) Wróciłem do najzwyklejszych pomarańczowych Sony premium z MediaMarkt i nagrywam na nich do dziś. Póki co ani jednego dropa (nagrywam do 3 razy i wyrzucam) Taśmy czyszczącej też nigdy nie musiałem używać.

3. Dla uzyskania lepszego obrazu dla klasycznego DVD nagrywaj w DV.
Można nagrać w HDV i poprzez kamerę interpolować do DV , ale nie jest to już to samo. Pojawiają się "schodkowe" krawędzie na brzegach obiektów, np ławek, ramion, podłodze jeśli jest terakota np białe i czarne płytki. Z samego timeline majac materiał w HDV oczywiscie da się zrobić DVD , ale obraz wychodzi zbyt mydlany. Jeśli więc ma być DVD to nagrywać w DV lub interpolować ale przez kamerę.

Co do kasetek do nagrywania w HDV nie ma żadnego znaczenia czy używa się DV czy HDV - obraz jest taki sam.

wtorek, 23 marca 2010, 22:56
Stały bywalec
Stały bywalec

kasek - Dziękuję - bardzo mądra i rzeczowa odpowiedz !!!
A co sądzisz o nowym Sony PD 175 ??

środa, 24 marca 2010, 10:51
Stały bywalec
Stały bywalec

Dlaczego Sony FX 1000 - ma 12 m-cy gwarancji - a nowa PD175 ma 24 m-ce gwarancji !!!

Czyżby firma Sony wiedziała co montuje pod maska FX 1000e ?

Co o tym sadzicie ???

środa, 24 marca 2010, 13:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

FX1000 ma 12 m-cy gwarancji bo jest to kamera zakwalifikowana przez Sony jako konsumencka. Jej odpowiednik Profesjonalny HVR-Z5 ma 24 miesiące. To samo tyczy się par kamer :

VX2200 - PD175
VX2100 - PD170
FX1 - Z1
FX1000 - Z5
FX7 - V1
AX2000 - NX5

Druga kamera z każdej z tych par poza Hardware'owymi i Software'owymi dodatkami jest sklasyfikowana do segmentu Pro co oznacza gwarancję 24 miesięczną. Nie oznacza to bynajmniej, że Sony daje chłam do FX1000

środa, 24 marca 2010, 13:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

PRYZMAT napisał(a):
(...) po upływie roku to sprzedawca zobowiązany jest do doprowadzenia kamery do stanu zgodnego z umową czyli prościej naprawy.

Pod warunkiem, że ta niezgodność z umową była w chwili powstania tej umowy.

czwartek, 25 marca 2010, 02:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ciekawy jestem jak sony potraktuje gwarancję kamery z półki semipro używanej do czynności zawodowych czyli pracy, bo: miałem przypadek z Canonem XM2 kupionym na firmę i już przy pierwszej usterce nie zaliczyli mi gwarancji twierdząc że jest to kamera amatorska i gwarancja nie obejmuje użytkowania zawodowego . Niestety musiałem zabulić za naprawę. Z sonym nie miałem problemów ale kamerę kupowałem już jako osoba prywatna (no i oczywiście się nie psuła) więc ciekawym jak to jest z gwarancją na kamery półrofesjonalne wykorzystywane do pracy.

czwartek, 25 marca 2010, 22:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kto z Was kupuje kamerę za kilkanaście tys. PLN na własny prywatny użytek, ręka do góry. Nie widzę. Kupujecie na firmę i wrzucacie w koszty, więc żadna "zgodność towaru z umową" nie obowiązuje. Między przedsiębiorcami obowiazuje rękojmia, która trwa rok, więc jeśli producent daje gwarancję na rok, to pozostaje po tym okresie modlitwa :lol:

piątek, 9 kwietnia 2010, 23:48
Stały bywalec
Stały bywalec

"PINTO", masz racje w 100%
Zakup na fakture nie jest zakupem "konsumenckim" i kropka.
Jak chcesz mieć lepsze prawa jako klient to kup kamere na paragon i już.

sobota, 10 kwietnia 2010, 04:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja kupiłem na paragon ,nie miałem problemu z przedłuzeniem gwarancji (opcja 2 lub 5 lat ) nie opłacało mi się na firme i tak koszty zakupu szybko mi się zwrócą, a kamera będzie zarabiać na siebie

sobota, 10 kwietnia 2010, 11:03
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Witam
Używam tylko jednokrotnie kaset SONY Super Linear Plus 80 min. i nie mam żadnych problemów.
Na dysk wrzucam od razu całość bez przeszukiwania scen.
Oszczędzam w ten sposób mechanizm kamery no i nie uszkadzam taśmy.
Kamera czy to w HDV czy też w DV jest tak samo jasna.

Co do wyboru formatu nagrywania gdzie materiałem finalnym będzie płyta DVD ja bym wybrał format DV, gdyż ewentualny spadek jakości będzie zależał od softu-tak myślę
Czy konwersja w kamerze HDV na DV daje spadek jakości, tego nie wiem.SONY POLAND twierdzi że nie.
Od siebie mogę dodać że kiedyś przerabiałem AVI DV na MPEG 2 nie było widać a z powrotem to lepiej nie patrzeć na to. Być może to zależy od kodeków.
Obecnie zastanawiam się by w celu wydłużenia czasu nagrania taśmę zastąpić dedykowanym dyskrekorderem SONY , lecz nie wiem co mnie czeka. Wiadoma mi jest jego cena, no i to że taśma nie skończy się w najmniej oczekiwanym momencie. Ale co w zamian tego nie wiem

sobota, 10 kwietnia 2010, 19:04
Nowy
Nowy

Przez kilka lat uzywałem Sony vx2100. Kamerka suuper wszystko gra. Kupujac tą kamerę zaopatrzyłem się w mini kamerę sonego dcr-hc18 taka amatorską 1 przetwornikową która słuzy mi do tej pory jako urzadzenie do zgrywania. Teraz zaopatrzyłem sie w FX i do zgrywania nadal uzywam mini kamery. POLECAM takie rozwiazanie bo oszczedza to głowice. Moje kamery praktycznie nigdy nie odtwarzały słuzyły tylko do nagrywania.

poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 12:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona