Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 09:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 dziwny komunikat w kamerze Panasonic SVHS M9500 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dziwny komunikat w kamerze Panasonic SVHS M9500
Mam pytanie - podczas filmowania odpadło mi zasilanie. Pojawił się póżniej komunikat krzyżyk w kółku - nie wiem co on zonacza. Gdy ją jeszcze raz wyłączyłem i włączyłem to on znikł - później nagrywała poprawnie. Nie wiem czy mam się tym przejmować czy nie. Ponadto proszę o doradzenie jaką kupić kasete do czyszczenia głowicy w kamerze i wideo (jakiej firmy i czy na mokro czy na sucho)

wtorek, 29 lipca 2003, 11:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Znak ten oznacza, że jest brudna głowica. Jeżeli już więcej się nie pojawił może to też oznaczać, że po ponownym podłączeniu zasilania taśma nie miała prawidłowego naciągu.
Czyszczenie głowic i toru taśmy, jeżeli nie masz na tym polu żadnych doświadczeń, proponowałbym zlecić serwisowi.

wtorek, 29 lipca 2003, 14:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post gLOWICA
tak to jest prawda co kolega tu mówi zabrudzenie głowicy wizyjnej , ale jezeli zniklo to mogl to byc tylko farfocel który wlecial na sekunde na tor tasmy , chyba ze jest caly czas to juz serwis. ja czesto tak mialem ale to tylko kuz, raz musialem odac kamerke do serwisu poniewaz krecilem w palarni kawy i tam byl tylko kuz a bylo to w zime to wyszlem na dwór bylo -12 i po glowicy do czyszczenia zabnrudzenie nie do przeczyszczenia domowym sposobem...

wtorek, 29 lipca 2003, 18:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]