Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 22:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Czy panasonic ag-hmc41 nadaję się na wesela? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Czy panasonic ag-hmc41 nadaję się na wesela?
Na początku witam wszystkich odwiedzających swiat obrazu! Jestem nowym forumowiczem który "zapalił się" żeby kręcić wesela. Jestem totalnym laikiem jesli chodzi o ten temat ale bardzo zdeterminowanym. Przechodząc do sedna za kilka miesięcy zamierzam kupic kamerę profesjonalną żeby się na niej uczyć techniki filmowania (na początku filmy z wakacji itd) a natępnie za jakiś czas (myślę o wrześniu 2010 albo początku roku 2011) zająć się zarobkową formą filmowania. Czytałem na ten temat bardzo dużo ale nadal wiem że jeszcze dużo na drodze do profesjonalizmu. Kamerka jak mnie interesuje to:
panasonic ag-hmc41 - plusy to cena i rozmiary (avchd, podobno full hd)
jvc gy-hm100 - plusy to rozmiary
panasonic ag-hmc151 - minus cena
sony hdr-ax2000 - minus cena
Najbardziej interesuje mnie ag-hmc41 ze względu na cenę ale nie wiem czy poradzi on sobie na sali weselnej. nie wiem jak z montażem avchd.
Zapraszam i dziękuję za pomoc

środa, 24 marca 2010, 14:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Czy panasonic ag-hmc41 nadaję się na wesela?
Jedyna Kamera do wesel z tych wymienionych to hmc 151.Jak cie nie stać to lepiej zostaw tę robote innym.Hmc 41 -totalna masakra ,no chyba że będziesz filmował wszystko na dworze. :D

środa, 24 marca 2010, 21:23
Bywalec
Bywalec

więc jendym słowem nie polecasz mi tej kamery (ag-hmc41) no czytałem że możliwości ma duże puki nie znalazłem opini że nie ndaje się na wesela bo jest za ciemna. A co myślisz o tym małym jvc gy-hm100 bo jest dużo droższa od panasonica i ma inny przetwornik 3ccd a nie 3mos i podobno łatwy jes montaż na kompie. chciałem żeby złotym środkiem było coś małego z full hd na karty pamięci i na wesela ale nie wiem czy moje życzenia nie są zbyt duże i zostanie mi tylko do wyboru panasonic ag-hmc 151 z podobno trudną obróbką na kompie i sony hdr ax2000e a one to już duża inwestycja biorąc pod uwagę osprzęt. planuję kupić kamerkę pod koniec kwietnia mam nadzieję że do tego czasu zdecyduję się i bedę miał wystarczające środki finansowe (na ag-hmc 41 wydać trzeba tylko 8500 a na hmc151 ponad 13000) no ciężki los wybrać odpowiednią zwłaszcza jak człowiek dopiero zdobywa wiedzę na ten temat

środa, 24 marca 2010, 21:40
Bywalec
Bywalec

kowboj 997 dzięki za informację na ten temat. a powiedz mi czy ten hmc151 jest trudny w obróbce ? wiem że kiedyś był ale dzisiaj nie wiem czy coś się zminiło w oprogramowaniu (mój ślub był kręcony hmc 151 ale jeszcze nie widziałem bo jestem za granicą i odbiorę filmik pod koniec kwietnia dopiero więc chciałbym się dowiedzieć więcej zanim zobaczę filmik bo nie będę miał za wiele czasu na podjęcie decyzji żeby ją kupic po odbiorze swojego wesela a chcę kupic kamerkę w polsce bo tu gdzie jestem są droższe

środa, 24 marca 2010, 21:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chciałeś kupić HMC41 więc powinieneś wiedzieć że obróbka materiału z tej kamery jest taka sama jak z HMC151, to ten sam format AVCHD. Jak kupisz HMC151 dostaniesz w komplecie Ediusa Neo 2 booster, zarejestrujesz kamerę na stronie panasonica i dostaniesz serial upgrade do wersji 2.5, ten program natywnie obsługuje pliki AVCHD, czyli filmujesz, zrzucasz materiał na kompa przez np. czytnik kart i od razu montaż bez żadnej konwersji, na początek zupełnie wystarczy.

środa, 24 marca 2010, 23:51
Bywalec
Bywalec

dzięki Pawelvideo to dużo mi naświetliło jesli chodzi o wybór kamery. a jak wyglądają wymagania sprzętowe jesli chodzi o tego hmc151?? czy wystarczy komp za około 4000zł z monitoerem np:22" (wiem że to żadna rewelacja do tego typu celów ale przeciez powinien wystarczyć ) a jak wyglada oświetlenie sali dla tej kamery (potrzebuje chyba dużo światła) no i na ile godzin wystarczy jedna bateria (zadaje te pytanai bo chciałbym się zorientować w przyszłych kosztach) dzięki za pomoc raz jeszcze!

czwartek, 25 marca 2010, 00:48
Bywalec
Bywalec

czy jest kamerka która zmieści się cenowo w 10000zł i bedzie nagrywać w hd? czy najtańsa dobra kamera to dopiero hmc151 za 13500zł?

wtorek, 30 marca 2010, 20:45
Nowy
Nowy

Nie no jak można mówic o kamerze,że sie nie nadaje jak prawdopodobnie jej sie wogole nie miało w rączkach?, to jest pierwsza sprawa a druga sprawa to jest to,że napewno można krecic nia wesela tak jak robila to spora liczba osob krecacych canonami xm1 czy xm2 a do najjasniejszych nie nalezaly i tak samo jest z panasonickiem dvc30.Ta kamera jest po prostu wyposazona w przetwornik 1/4 cala przez co do najjasniejszych nie nalezy, ale odpowiednio uzyte narzedzie przy odpowiednio zastosowanych srodkach zmienia juz calkowicie postac rzeczy, i tak koledzy wiekszosc uzywa lampek nakamerowych wiec doswietla sobie plan a tu juz sprawa wyglada normalnie jak w przypadku innych kamer, no chyba,ze na porzadku dziennym jest podbijanie do 24db tam gdzie powinno sie juz odpalic lampke.W każdym badz razie nie mozna powiedziec "nie nadaje sie", a uzyc lepszego zwrotu, ze nie nalezy do najjasniejszych a krecic wesela sie nia da, reszta zalezy od operatora.

wtorek, 30 marca 2010, 21:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Lostinmedia napisał(a):
Nie no jak można mówic o kamerze,że sie nie nadaje jak prawdopodobnie jej sie wogole nie miało w rączkach?, to jest pierwsza sprawa a druga sprawa to jest to,że napewno można krecic nia wesela tak jak robila to spora liczba osob krecacych canonami xm1 czy xm2 a do najjasniejszych nie nalezaly i tak samo jest z panasonickiem dvc30.Ta kamera jest po prostu wyposazona w przetwornik 1/4 cala przez co do najjasniejszych nie nalezy, ale odpowiednio uzyte narzedzie przy odpowiednio zastosowanych srodkach zmienia juz calkowicie postac rzeczy, i tak koledzy wiekszosc uzywa lampek nakamerowych wiec doswietla sobie plan a tu juz sprawa wyglada normalnie jak w przypadku innych kamer, no chyba,ze na porzadku dziennym jest podbijanie do 24db tam gdzie powinno sie juz odpalic lampke.W każdym badz razie nie mozna powiedziec "nie nadaje sie", a uzyc lepszego zwrotu, ze nie nalezy do najjasniejszych a krecic wesela sie nia da, reszta zalezy od operatora.

To prawda, DVC-30 ma 3CCD 1/4" ale 430tyś pikseli na matrycę, natomiast HMC41 ma 1/4" chyba z 1.500.000 pikseli na jeden Cmos, to znaczy będzie ciemniejsza od DVC-30 z kilka działek, więc nie bardzo się nadaje do takiej pracy jak wesela, chyba że dopalisz kW i oślepisz towarzystwo. Widziałem materiał z HMC41 ale kręcony w dzień i jest super. Chętnie bym zobaczył powiedzmy materiał z kościoła, sam jestem ciekawy.

wtorek, 30 marca 2010, 22:15
Nowy
Nowy

Kilka dzialek to przesada, ale obrazek w warunkach slabego dostepu do swiatla ta kamerka ma calkiem dobry, byc moze ja to zupelnie inaczej postrzegam ze wzgledu iz zawsze uzywam dodatkowego swiatla(kinoflo lub zestawu 3x300w),ale ja tylko podkreslam,ze filmowanie nia wesel jest mozliwe a nie,ze jest idealna kamera do tego zadania.Ps. Jesli ktos bardzo chce moge zrobic testy w trudnych warunkach oswietleniowych owa kamerka, tylko prosze podac w jakich warunkach koledzy by chcieli ujecia z tej kamerki ujzec, prosze tylko nie o sale weselna i gosci bo tego nie zrobie, gdyz sie tym zajmuje jeydnie sporadycznie.

wtorek, 30 marca 2010, 22:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na road show dośc dokładnie ją przetestowałem.Tz hmc41.Nie było w pomieszczeniu zbyt jasno ale równiez nie było zbyt ciemno.Poznań hotel Delicjusz.Obraz z tej kamery można określić tylko jednym słowem''masakra''Totalny syf.Szum i jeszcze raz szum.Zrobiłem kilka próbek .Ta kamera nie nadaje sie do ślubów.Mozliwe że na dworze w ładny słoneczny dzień mile nas zaskoczy ale w takich warunkach nawet najtańsza kamera amatroska potrafi ładnie nagrać .Więc ja tego nie polecam.W ogóle dziwię sie jak panasonic mógł takiego knota wypuścić.??????!!!Prawda jest taka że dopiero czeka nas wysyp ''porządnych'' kamer które w trudnych warunkach będą sobie radziły świetnie .Świetnie tz.jak dvx100 czy pd 170 w SD.Ale na razie takich kamer nie ma i jescze kilkanaście miesięcy nie będzie.Może w przyszłym roku cos sie pojawi.Może :D Producenci muszą wpakowac do kamery HD wieksze przetwory .W przeciwnym razie bedziemy się męczyć cały czas.Rynek to wymusi panowie , w przeciwnym razie spora grupa krętków przesiądzie sie na 5dmk2 :D :D :D lub juz się przesiadła ze szkodą dla firm produkujących kamery.Nie chce mi sie wierzyć iż producenci kamer tego nie zauważają???Niemożliwe.

wtorek, 30 marca 2010, 23:26
Nowy
Nowy

Czy nie zauwazaja?ja tu wesze spisek dziejowy, ale wszystko wskazuje na to,ze nadal bedziemy czekac i czekac na sprzet ktory bedzie naprawde wart swojej ceny.

wtorek, 30 marca 2010, 23:42
Stały bywalec
Stały bywalec

Chętnie spotkam się z użytkownikiem hmc41 w celu porównania jej z moją hmc151.

czwartek, 1 lipca 2010, 18:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]