Teraz jest piątek, 19 października 2018, 06:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Problem ze zgrywaniem materiału przez IEEE 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem ze zgrywaniem materiału przez IEEE
Niedawno zakupiłem używaną kamerę Samsung VP-D362. Kamerka ma mi służyc wyłącznie do zgrywania materiału, jednak po podłączeniu kabla firewire laptop poprostu jej nie widzi. Mam windows 7. Co może byc przyczyną? Na I rzut oka gniazdo jest ok. Czy szukac rozwiazania w oprogramowaniu? Z góry dsziękuje za pomoc!

czwartek, 25 marca 2010, 22:27
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Problem ze zgrywaniem materiału przez IEEE
Ponawiam prośbę kolegi. Ja również mam podobny problem. I ogromnie proszę o pomoc!!! Swój przypadek opisze szczegółowo. Specyfikacja mojego sprzętu jest następująca:
procek-intel quad 9400
płytka-gigabyte ep45-ds3l
pamięc-ocz 2x2048MB
dyski twarde-seagate 750GB i seagate 1000GB
karta graficzna-saphire ati radeo hd4670 ultimate
kamerka-Sony DCR-HC37(kupiona na allegro, posiadam ją od 3 dni)
system-windows 7 64bit
karta fireware-Via VT6306 na PCI
program do montażu-edius neo 2 booster

Problem polega na tym że, po podłączeniu kamerki przez kabelek fireware(6 i 4 pin)zarówno system jak i edius nie wykrywa kamerki. Na początku wymieniłem na nowy kabelek fireware. Ale nic to nie dało. Zaznaczam, że windows 7 bez problemu wykrył karte fireware. Wyczytałem na zagranicznym forum, że należy zmienić w menadżerze urządzeń sterownik karty fireware na starszy ale to również nic nie dało. Próbowałem nawet przeinstalować system,najpierw zainstalowałem windowsa, potem stery z płyty głównej dalej ediusa i potem podłączyłem kartę i kamerkę ale to również nie przyniosłoefektu. Nie wiem w czym problem jest, może wyjście dv jest coś nie tak albo (nie wiem czy to jest możliwe) kabelki fireware do tego sony są jakieś specjalne zamiast takich zwykłych bo z tego co czytałem na wikipedii sony wprowadziło swoje złącza ilink w których to magistrala jest okrojona (brak linii zasilających)???;/ nie wiem gdzie szukać jeszcze pomocy więc napisałem tutaj, może znajdę pomoc. Bardzo proszę o pomoc!!!

Intel Core I7 2600K | Asus P8Z68-V PRO | 8GB 1600MHz Corsair CL9 | Goodram C40 120GB SYSTEM i 2x40GB RAID 0 INTEL SSD na cache systemowy+500GB HDD Samsung F3 + 1TB WD RED+1TB WD GREEN | Gigabyte Radeon HD6850 Wind Force | OCZ MOD XStream Pro 700W

sobota, 27 marca 2010, 17:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdź na innym kompie i systemie aby utwierdzić się czy port fire wire w kamerze nie jest uszkodzony,

sobota, 27 marca 2010, 19:45
Stały bywalec
Stały bywalec

Sprawdziłem na dwóch innych kompach na systemach windows xp, systemy karte fire wire wykrywały bez problemu lecz po podłączeniu kamery i tak jej system nie wykrywa;/ To jednak jest zepsute wyjście dv??? Za ile i gdzie można takie wyjście naprawić jakby co??

Intel Core I7 2600K | Asus P8Z68-V PRO | 8GB 1600MHz Corsair CL9 | Goodram C40 120GB SYSTEM i 2x40GB RAID 0 INTEL SSD na cache systemowy+500GB HDD Samsung F3 + 1TB WD RED+1TB WD GREEN | Gigabyte Radeon HD6850 Wind Force | OCZ MOD XStream Pro 700W

sobota, 27 marca 2010, 19:54
Moderator
Moderator

Pamiętaj o kolejności, wpierw do kabla kamera, a dopiero komputer, spróbuj też uruchomić system włączoną i podłączoną kamerą.
Zanim Windows 7 będzie do pracy, a nie do zabawy trzeba będzie jeszcze poczekać....

niedziela, 28 marca 2010, 00:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]