Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 06:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 PMW EX1R 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post PMW EX1R
Może w tym poście znów się powtórzę ale co mi tam... Dziś doszła z USA EX1R - z dodatkami. Nowiutka pachnąca cudna. Postanowiłem przed sezonem (bo to jeszcze parę dni) solidnie ją przetestować dlatego też proszę o propozycje testów (w końcu forum jest po to żeby się dzielić opiniami i doświadczeniami - ale crash testów nie robię :D) Na początek ze zdziwieniem odkryłem, że na kartach MS Sonego i na adapterze tejże firmy działają wszystkie funkcje (a w instrukcji nawet zagranicznej wyczytałem że nie powinny - CUDA?) Jutro testuję te słynne efekty CMOSów. Będę na bieżąco informował o moich spostrzeżeniach.

piątek, 26 marca 2010, 20:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: PMW EX1R
Aby zobaczyć efekt CMOSów wystarczy szybką jazdę zrobić lweo-prawo prawo-lewo i widzimy jak pionowe linie stają się ukośne.

Najwazniejsze jest chyba opanowanie kamery, ostrości, tych wszystkich trybów MF i AF tj fullauto, pozycja pierscienia ostrosci, przełacznik focus: auto manual itp... no i sprawedzanie jej w ciemnościahc bo też potrafi szumić i trzeba chyba dobrze sprawdzić jakie wzmocnienie jest akceptowalne itp... Testy to chyba utofocus mozna sprawdzić czy nie ma back lub front focusa.

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

sobota, 27 marca 2010, 12:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pierwsze wrażenia...
MF assist. Ciekawa funkcja. Wybieramy miejsce które chcemy wyostrzyć np kwiatek na pierwszym planie. Pierścieniem ostrzymy do momentu, aż stwierdzimy, że jest ok. Po puszczeniu pierścienia przytrzymujemy kamerę na tym punkcie jeszcze przez ok sekundę a ona sama dokładnie ustawia ostrość (na wypadek gdyby oczy nas zawiodły). Potem przesuwamy kadr o parę cm np., na inny punkt np. drzewo na drugim planie i powtarzamy operacje. Po każdym puszczeniu pierścienia kamera ostrzy na punkt w środku ekranu. Na razie zrobiłem test obrazka w SD. Miałem pd150 i 2100 ale obrazu tych kamer w SD nie można porównać. Na korzyść EX oczywiście. Jest naprawdę bardzo dobry. Funkcja S&Q motion nie działa w SD. Natomiast zapisuje w HD na kartach MS (opisywałem w innym poście) a wyczytałem, że do tej funkcji potrzeba jest tylko karta sxs. Dobrym rozwiązaniem jest zamiennik akumulatora Switronix EX-L96. To olbrzymi akumulator który śmiesznie wystaje z kamery... ale można wtedy oprzeć kamerę o ramię, coś jak EX3. Oczywiście nie jest to przeniesienie ciężaru na ramię :( w dalszym ciągu wszystko spoczywa na dłoni a trzeba przyznać że jest co nosić. Na razie tyle. Wkrótce kolejne spostrzeżenia.

sobota, 27 marca 2010, 15:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

To może podaj, gdzie kupiłeś i ile Cię ta przyjemność wyniosła? :)

sobota, 27 marca 2010, 16:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

carlo napisał(a):
To może podaj, gdzie kupiłeś i ile Cię ta przyjemność wyniosła? :)

Kupiłem w USA sklep B&H Photo Video. Za cały zestaw zapłaciłem niecałe 7100$. Przesyłkę udało mi się załatwić gratis (no prawie gratis bo za przysłowiową flaszkę... Znajomy wracał to mi ją zabrał choć marudził na wielkość i wagę zestawu) :)

niedziela, 28 marca 2010, 11:59
Nowy
Nowy

akurat w EX1R ostrość nie stanowi problemu, mamy kilka przydatnych funkcji.

wady CMOS'a w EX1R, jesli chodzi o rolling shutter to nie przejmowałbym się tym, jest dobrze, nie widać zbytnio tej wady przy 98% realizacji.

strobo efekt - występuje, ale też musi sie pare rzeczy zgrać w czasie by trzebabyło filtrować...

gelo efekt - nie występuje.

Gorzej na tym polu CMOS wypada HPX301 Panasonic'a, tam rollingshutter przeszkadza... szkoda. Mam nadzieje, ze poprawią w następnym modelu.

Jesli masz swoją EX1R, to sprawdź proszę czy patrząc przez wizjer - skup wzrok na elementach markerów, linie pomocnicze - u mnie występują jakies blyski, tj poświata koloru czerwonego lub zielonego...

tj. podczas ruchu kamerą, na obrazku statycznym nie.... jutro sprawdzę inną EX1R (bo przyszło kilka) czy ten efekt też sie tam pojawia... być moze to wada LCD'ka w viewfinderze... jutro obczaję...

ustawienia na jakich u mnie to wystepuje to 1920 / 25P (migawka 1/50)

/pozdrawiam
/Mell

poniedziałek, 29 marca 2010, 23:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też zauwazyłem, ze jak patrzę na wizjer to czasami zamigocze mi, lub wyswietli się linia zielona i czerwona, dziwne to , zwłaszcza jak nie patrzy się na wprost...

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!

poniedziałek, 29 marca 2010, 23:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To samo - przy przenoszeniu wzroku na inny punkt występują takie kolorowe dziwactwa - ale nie przeszkadzają one wcale.

wtorek, 30 marca 2010, 17:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mcx napisał(a):
Natomiast zapisuje w HD na kartach MS (opisywałem w innym poście) a wyczytałem, że do tej funkcji potrzeba jest tylko karta sxs.

To źle wyczytałeś. Na kartach MS nie nagrasz w trybie overcranck.

wtorek, 30 marca 2010, 18:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja na SD nagrywam over i under crancing !

wtorek, 30 marca 2010, 20:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czyli wszystko można ;) SxS nie jest potrzebne.

wtorek, 30 marca 2010, 22:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):
mcx napisał(a):
Natomiast zapisuje w HD na kartach MS (opisywałem w innym poście) a wyczytałem, że do tej funkcji potrzeba jest tylko karta sxs.

To źle wyczytałeś. Na kartach MS nie nagrasz w trybie overcranck.

Zgadzam sie z Tobą - tak pisze w instrukcji. Jednak ta funkcja działa na kartach MS! Wszystkie funkcje działają bez zarzutu .

wtorek, 30 marca 2010, 23:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak mnie zastanawia tryb 24P... ale nigdy nie miałem z nim do czynienia. Jak to montować to już wiem - w edku jest taka opcja 1920 24p. Natomiast co dalej? Jak to przełożyć na płytę? W Procoderze jest chyba opcja 25P tylko - ktos to juz robił?

piątek, 2 kwietnia 2010, 23:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdziłem efekt przechylających się pionowych obiektów. I tak - ten problem istnieje ale żeby go zauważyć to trzeba przeglądać film na stopklatce a poza tym trzeba tak szybko obrócić kamerę, że i tak i tak obraz jest rozmyty. Czyli opinie o tym efekcie przesadzone w 100%
Już niedługo test stroboskopu - w jasnym i ciemnym pomieszczeniu

poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 10:45
Bywalec
Bywalec

Powiedz proszę, czy przy maksymalnym zoomie masz gorszy ("mydełkowaty") obraz?
I jeszcze jedno, czy są jakieś różnice pomiędzy adapterami SxS na karty SDHC? Znalazłem w sieci kilka adapterów ale nie wiem czy są pomiędzy nimi różnice np. w prędkości, niezawodności pracy. Znaczenie ma karta wsadzona do niego, a adapter?

piątek, 16 kwietnia 2010, 04:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona