Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 00:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 czy warto odpłacać 400 zł między JVC grd 30 a 70 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post czy warto odpłacać 400 zł między JVC grd 30 a 70
czytałem dość opszerną korespondencję na temat kamer JVC GRD 30,,50,,,70 fajne opisy ale w jednym elemencie dośc oglne na czym naprawdę polegają różnice w kamerach 30,,,,50,,,,70 poza oczywiście ceną . Jeden z odpowiadających stwierdził że to niepotrzebne bajery..???? można bliżej ....czy warto przepłacać 400 złociszy między 30 a 70 a moze wziąśc 50??? K...jestem zakręcony dajcie mi ludziska jakieś sęsowne argumenty....bo córka mi rośnie -już dwa tygodnie po urodzinach a ja nadal nie wiem co mam robić?????

środa, 30 lipca 2003, 00:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jeszcze jedno jaką cenę zaoferowali wam handlowcy z http://www.maximedia.pl

środa, 30 lipca 2003, 00:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Od 1,5 m-ca jestem "właścicielem" kamery JVC GRD 70. Słowo właściciel umieściłem w cudzysłowie z tego względu, iż w dniu dzisiejszym oddałem ją ponownie do naprawy.
Problem z kamerą związany jest z głośną pracą zooma, szczególnie wyraźnie słyszalna jest jego praca przy szybkiej zmianie zooma od wartości 0 do 4, dalsza zmiana zooma do 16 już jest do przyjęcia. Ten pierwszy zakres jest szczególnie często wykorzystywany przy filmowaniu, a w momencie gdy praca zooma nagrywa się na taśmie w trakcie filmowania, to już jest to mocno denerwujące.
Po pierwszej naprawie zwrócono mi kamerę z adnotacją w karcie gwarancji "czyszczenie zooma". Niestety gdy zacząłem kamerę sprawdzać na miejscu w zakładzie i znowu słyszałem pracujący "zoom", zwróciłem ją ponownie do naprawy. Podejrzewam, że w ogóle nie była naprawiana, chyba że ten model tak ma. Generalnie jeśli mi tego nie usuną wystąpie o zwrot kasy lub wymiany na nowy sprawny model. Przy zakupie radzę dokładnie sprawdzić jak kamera pracuje (ucho do kamery przy ciszy na sali i słuchamy czy coś nie jęczy w środku), sprawdziłem ten sam model w sklepie porównując z moją w obecności sprzedawcy i rzeczywiście ta sklepowa kamera nie jęczała.
Raczej nie polecam tego modelu, można kupić niższe modele, niepotrzebnie przepłaciłem za opcje foto (zdjącia wykonane kamerą praktycznie mają bardzo bardzo kiepską jakość) w zasadzie w rozmiarze znaczka pocztowego można je zaakceptować. Poza tym co wymieniłem powyżej jest poręczna, klawisze sterujące w odpowiednich miejscach, brakuje wejścia na zewnętrzny mikrofon, a ten zamontowany w kamerze lepiej zbiera dzwięk z wnętrza kamery niż z otoczenia, gdy się filmuje w pomieszczeniu to praktycznie nic nie słychać co ludzie mówią - jeden wielki szum. :twisted:
Pozdrawiam

środa, 30 lipca 2003, 20:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jeszcze jedno jaką cenę zaoferowali wam handlowcy z http://www.maximedia.pl

2645 zł
Tak przy okazji - czy funkcja "pełen zakres regulacji ostrości/regulacja manualna" jest bardzo przydatna, bo zastanawiam się nad kupnem GR-D30 (w tym samym źródle chcą za nią 2245).Jeszcze jedno czy kamera ta ma kolorowy wizjer ? (nie wiem czy jest to pomyłka JVC ale tak podali w specyfikacji).

Pozdr.Karu

czwartek, 31 lipca 2003, 13:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 31 lipca 2003, 14:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]