Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 03:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 SONY HDR FX1000e Opinie. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post SONY HDR FX1000e Opinie.
Witam. jetem nowy na tej stronie i tej branży i bardzo proszę o polecenie mi kamery do filmowania wesel i innych uroczystości. Na kamerę chciałem przeznaczyć około 15 tyś.

Z tego co się orientowałem i czytałem na tej stronie o kamerze SONY HDRFX1000E to zdania są bardzo podzielone. Chodzi mi głównie o to czy kamera ta w ustawieniach automatycznych tak bardzo gubi ostrość, przecież jest to sprzęt za prawie 13 tyś.zł. chciałbym poznać opinie użytkowników a nie osób które się dużo naczytało.
Czy kamery CANON XH A1S i kamera Sony HDR FX1 sa kamerami godnymi polecenia. Która z tych kamer jest najlepsza dla osoby początkującej w tej branży.
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

czwartek, 8 kwietnia 2010, 18:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: SONY HDR FX1000e Opinie.
przepraszam ze bez polskich znaków...

wlasnie 2 dni temu kupilem ta kamerke wrzuce do sciagniecia pare minut obrazu w HDV, jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu po przesiadce z XM2, nie wiem jak z dzwiekiem ale to bede wiedział po sobocie bo zaraz na weselicho...
jak pisano na forum potrafi gubic ostrosc ale zdarza sie to na sporym zoomie w trybie auto ale w kazdej chwli mozna to skorygowac pierscieniem AF. naprwade to zaden klopot. VX2100 tez gubiła ostrość jak i XM obraz na TV LCD 32 " Panasonic i Sharp bardzo ładny kolorki czyste, podpinałem przez HDMI. Zrobiłem flash test w nie za jasnym pomieszczeniu. efekt rooling shutera wyolbrzymiony gdyby nie było tyle na ten temat pisane nie wiem czy zwracało by się na to uwage....
Materiał nagrany w HDV i w tej jakosci zrzucony i obrabiany wypalony do DVD wcale nie jest zamydlony jak pisano a obróbka bezproblemowa.
jak tylko chwilke będzie wrzuce link do pliku z materiałem.

czwartek, 8 kwietnia 2010, 20:17
Nowy
Nowy

Jeżeli chodzi o kamerę do filmowania wesel to polecam jak najbardziej. Mam ją od pół roku, kilka wesel już nią zrobiłem i jest super, jedyny mankament to brak złączy XLR do mikrofonów zewnętrznych, ale dźwięk na mikrofonach wbudowanych jest bardzo dobry, z tym gubieniem ostrości to nie ma żadnych problemów naprawdę trzeba jakiś bardzo skrajnych warunków aby to się stało. Jest kamerą bardzo czułą, ale przy wzmocnieniu 21dB no to już jest trochę ziarna na obrazie. Ja dokupiłem sobie lampkę ledową z regulacją jasności światła i w skrajnych warunkach doświetlam wtedy jest wszystko ok.
HDR FX1 jest ciemniejsza od HDR FX1000, a jeśli chodzi o Canona XH A1S no przy niej to trzeba trochę pobawić się w ustawieniach a na weselach nie zawsze będziesz miał na to czas.

czwartek, 8 kwietnia 2010, 21:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Do wesel to idealna kamera budżetowa.
Ładnie nagrywa, jest prosta w obsłudze i nie rujnuje kieszeni !
Słowem - udany zakup.

piątek, 9 kwietnia 2010, 06:20
Nowy
Nowy

Dzisiaj prezentowałem klientom mój przykładowy materiał z wesel, TV sony bravia 40' + odtwarzacz również sony s-360. Materiał nagrany w DV , kamera oczywiscie fx1000. Obraz oczywiście żyleta, rozmowa zeszła na temat wpięcia się w mixer jeżeli chodzi o dźwięk, jako że u mnie jest za to dopłata , klient po obejrzeniu wesel nagranych z dźwiękiem liniowym, zażądał żeby pokazać mu również takie bez dźwięku liniowego, trochę się skonsternowałem bo takiego nie miałem z uwagi na to iż wszyscy klienci w ostateczności dźwięk liniowy chcą mieć... zaproponowałem jednak że pokażę im materiał surowy bezpośrednio z kasety gdzie dźwięk naturalnie zarejestrowany jest tylko poprzez mikrofon wbudowany w kamerę, podłączyłem do TV kamerę a przy okazji włączyłem wesele nagrane w HDV, różnica w dźwięku została zauważona bez mrugnięcia okiem, natomiast obraz w HD już nie i tu zdziwienie, ponieważ klienci myśleli że od samego początku zapodałem im materiał w HD, tak jednak nie było, z czego to wynika ? Kamera Sony, + TV Sony + Odtwarzacz SONY = obraz bajkowy nawet w DV.
Stary Tv, odtwarzacz Manta + fx1000 = obraz jak z VHS.

Niemniej jednak uświadomiłem ich że był to materiał na poczciwej płytce DVD, kiedy zaprezentowałem im materiał z innego wesela gdzie specyfikacja sali była nieco inna niż w prezentowanym wcześniej weselu oraz pokazałem plenery nagrany w HDV ( woda, miasto nocą, kościół) zauważyli różnicę od razu, - ostatecznie zdecydowali się i na dodatkowy komplet w HD oraz na dźwięk liniowy.

Niektórych zapewne może dziwić fakt iż odtwarzacz blu-ray/dvd może mieć wpływ na jakość wyświetlanego obrazu, owszem może, a dokładnie oprogramowanie TV oraz odtwarzacza które ze sobą współpracują i potrafią nieco upiększyć prezentowany obraz - jak to się dzieje nie wiem, ale można samemu poeksperymentować by się o tym przekonać.

Czy opłaca się zakupić fx1000 ? Moim zdaniem jak najbardziej.

Jeżeli liczy się dla Ciebie prostota i szybkość obsługi, chcesz się zbytnio nie wysilać a osiągnąć piękny obraz, chcesz bezproblemowo i szybko obrabiać nagrany w HDV materiał w każdym dostępnym sofcie do obróbki wideo,chcesz żeby klienci zachwycali się jakością obrazu podczas prezentacji, fx1000 jest dla Ciebie idealna.

Żeby nie było tak słodko,na koniec dodam że nie jest to oczywiście kamera bez wad, ale bardziej wynika to z kwestii zastosowanych technologii niż błędów firmware. Chodzi tutaj oczywiście o auto-focus który lubi się pogubić przy słabym świetle lub szybszym ruchem kamerą ( urok cmos ), ewentualnie przy stroboskopach gdzie natężenie światła często i intensywnie zmienia się, oraz o ile można nazwać to wadą mechanizm który w sobie ma czyli zapis na kasetki DV zamiast na karty pamięci. Co do tego ostatniego jest to i wada i zaleta , niektórzy chwalą niektórzy nie , ja osobiście wolałbym mieć już spokój z kasetkami, ale mając do wyboru alternatywę typu panasonic hmc-151 nigdy bym się na nią nie zamienił z różnych poważnych względów, a do fx 1000 jeśli fundusze na to pozwalają, zawsze można dokupić rekorder.

Pozdrawiam
Piotr

piątek, 9 kwietnia 2010, 22:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kasek napisał(a):
(...)mając do wyboru alternatywę typu panasonic hmc-151 nigdy bym się na nią nie zamienił z różnych poważnych względów(...)

Chętnie poznamy te względy.

piątek, 9 kwietnia 2010, 23:52
Nowy
Nowy

Dziękuję Wam wszystkim za opinie na temat tej kamery, bardzo mi pomogliście przy wyborze najprawdopodobniej to będzie SONY FX1000E.
Mam jeszcze prośbę do tych kolegów i koleżanek którzy przeglądali tą stronę a są posiadaczami FX1000 o podzielenie się informacjami na temat t ej kamery.

Z góry dziękuję za wszystkie opinie. :)

pozdrawiam Nowicjusz.

niedziela, 11 kwietnia 2010, 22:01
Nowy
Nowy

Witam
FX moim zdaniem bardzo fajna kamerka
Wady jakie zauważyłem nie przysłaniaja zalet
1. to rolling shutter - jest bardzo mało widoczny i tak naprawde moim zdaniem przesadzone sa opinie ze jest makabra. Prawdą jest ze wystepuje ale naprawde nie jest taki straszny i zauważalny jest najbardziej jak w kadrze mamy np twarz p Młodej i ktoś strzeli fleszem w nią natomiast w innych przypadkach prawie nie zauważalny. zrestą laik nawet nie zauważy badz pomyśli ze tak ma byc a widzą to tylko onanisci sprzetowi zestawiajac ze soba obrazki z kamer z przetwornikami CCD i CMOS
2. to jednak pływający dzwiek w auto . w poprzedniej kamerze VX2100 uzywałem mikrofonów YOGA 2800 których nie potrafiłem przesterowac w jakikolwiek sposób sa extra maja fajny basik troszke ściety sopran ale uważam ze są oki. I uzyłem ich w FX i jest praktycznie to samo jest poprostu oki POLECAM !!!
3 troche nie przemyslane umieszczenie LCD ogólnie spoko ale nie daj boze ktos poleci na ciebie i zachaczy o LCD to go zapewne urwie albo uszkodzi - trzeba uważać

Ogólnie fajna kamerka nie ma ogromnego "ziarna" : nawet przy 18dB
( vx miał spore ziarno juz przy 9) jasny obiektyw - minusem jest to ze troszke zchodzi z przesłony przy dojeździe ( tego nie było w VX) i obraz robi sie ciemniejszy ale da sie z tym zyc. Kolory generalnie cieplejsze niz w VX lekko wpadające w zółc ale lepsze niz rózowawe z vx ładnie sie balansuje, potrafi sie rozjechac AF przy słabym oswietleniu ale zawsze mozna to skorygowac pierscieniem
Bardzo fajną sprawą jest pierścien przesłony regulujący płynnie przesłone- Genialna sprawa

Ogólnie git kamera

poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 13:13
Stały bywalec
Stały bywalec

npictures czy używasz tego mikrofonu?

http://cokupic.pl/produkt/Yoga-EM-2800

i mówisz że na sali spisuje się świetnie? ja jestem po pierwszym weseleu z tą kamerką, i ciekaw jestem dźwięku z sali, spradzałem w trakcie wesela na sluchawkach i przesterów nie było. w kosciele nagrywam na zoomie H4N wiec będzie ok. jutro bedę zgrywał materiał to się dowiem jak ten mikrofon wbudowany sobie radzi. a obrazek elegancki :)

poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 13:48
Nowy
Nowy

uzywam nawet 2 bo to monofoniczne po małej przeróbce pracuja kazdy na osobny kanał. Z vx działały swietnie zero przesterów z fx takze jestem zadowolony ale przy niej juz potrawią zaskrzeczeć ale jeszcze przetestyję z właczonym Audio limit ale działają swietynie

poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 13:55
Nowy
Nowy

a na slubie korzystam z Zoom H2 wiec napewno bedzie syuper. Co do yogi przy vx były o niebo lepsze w kosciele w porównaniu z wbudowanymi przy fx róznicy tak zauważalnej nie było widac ale jednak była na korzysc yogi - bardziej mocny niski bas

poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 13:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

npictures napisał(a):
Witam
jasny obiektyw - minusem jest to ze troszke zchodzi z przesłony przy dojeździe ( tego nie było w VX)

Było. Nie chcesz schodzenia z przysłony, kup sobie co najmniej PMW-EX1R.

Szum na FX-1000 potrafi być nieprzyjemny. I na koniec pływający autofocus...

poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 17:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]