Teraz jest piątek, 19 października 2018, 06:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 jaką kamere cyfrową kupić ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jaką kamere cyfrową kupić ?
Witam.
Mam do Was ogromną prośbę. Jestem laikiem , jeżeli chodzi o ten sprzęt. Chciałbym kupić w miarę dobrą kamerę, jak na amatora przystało :)
Chcę póki co uzyć tej kamery na wakacjach
, a później będzie slużyła do uzytku domowego. Chciałbym pstryknąc tez nią kilka fotek, ale nie jest to bardzo konieczne.
Nie mogę się zdecydować czy kupic z dyskiem twardym, na karty , czy mieszane. Oraz czy hd czy full hd.
Niestety po kilku dniach spędzonych na różnych forach, mam totalny metlik w głowie. Zdarzaja się sprzeczne opinie, co do róznych parametrów ( np . hd i full HD; bezpieczeństwo danych na karcie i dysku itp. )
Dosyc istony jest dla mnie czas trzymania baterii, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że muszę od razu kupić baterię zapasową ( jak wspomniałem chodzi o wakacje )

Generalnie zeby nie przynudzać - Mam kilka typów:

Sony:
HDR-CX115E - 400 F. w PcWorld
HDR-CX106 (8 gb) - 270 F. w PcWorld

Panasonic:
HDC-TM10 (8gb) - 380 F. w PcWorld
HDC-SD10 - 300 F. w PcWorld

JVC:
GZ-HM200NEZ - 400 F. w Argos
GZ-HM300SEU - 350 F. w PcWorld
GZ-HD500SEU - 400 F. w PcWorld

Ceny podane są funtach, a reszta to nazwy sklepów. www.argos.co.uk , www.pcworld.co.uk

Poza tymi modelami, które wydaja mi sie najlepsze zastanawiałem się również nad takimi:

CANON:Legria FS37
LEGRIA FS200
Sony: DCR-SX53E
DCR-SX73E
DCR-SX30E
DCR-SX33E
DCR-SR58E
DCR-SR78E
JVC: GZ-MG750BEU
MG645
GZ-MG620SEK
GZ-MS250BEU

Odrzuciłem tę resztę, aczkolwiek podaję je ze wzgledu na to, że może są one równie dobre jak te powyżej, a ceny na pewno niższe:)
Jeżeli ktoś z Was miał czas, to wszystkie te kamery znalazłem w tych dwóch sklepach.

Bardzo proszę, abyście mi napisali, którą polecacie i dlaczego.
Z góry dziekuję.

piątek, 9 kwietnia 2010, 06:57
Moderator
Moderator

Post Re: jaką kamere cyfrową kupić ?
Dużo łatwiej dla odpowiadającego, będzie wejść w gotowe linki do tych kamer.
Po drugie określ jaki masz / zamierzasz mieć komputer i program do montażu tych filmów. To ważne. Do filmów w SD wystarczy dowolny właściwie dzisiejszy komputer i dowolny program za 200 zł. Do montażu AVCHD nie podchodź bez cztero rdzeniowego procesora i programu Edius Neo2 + Booster na przykład za ok 1000 zł. Co do programu, to są również rozwiązania Open Source, ale wymagają więcej wiedzy.
Same nośniki - najbardziej przyszłościowe są karty pamięci. Tanieją. Są bezawaryjne w miarę. Dyski potrafią padać. Kasetki mają tylko drogie kamery, (mówimy o amatorskich cały czas). Co prawda montaż HDV z nich jest mniej wymagający sprzętowo i programowo, (a tym samym cenowo), od AVCHD z kart pamięci. Mowa cały czas o kamerach HD.
Dzisiejsze kamery SD to natomiast tylko tanie namiastki kamer z przed kilku lat. Tu możesz kupić najtańszą zapisującą do DV, lub mpeg2, żeby nauczyć się filmować i montować. Byle kamera miała tryb obrazu 16:9. To tyle ogólników na razie.

piątek, 9 kwietnia 2010, 11:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Toś się rozpisał :)
Ale ok, wyciągajac odpowiednie wioski to kamerka jak dla amatora za około tysiąc złotych do filmowania rodzinnych eventów to odpowiednia będzie taka np. http://winmar.pl/p5821,Kamera_Cyfrowa_JVC_GZ-MS130.html
Nie sensu szukac niuansów w specyfikacjach, bo i tak inne rzeczy pisza, a inne wychodza w trakcie uzytkowania.
Wg mnie parametry, które oferuje ten JVC w zupełności ci wystarcza :)

piątek, 30 kwietnia 2010, 13:31
Nowy
Nowy

Witam.
Polecam tanią kamerę cyfrową którą można kupić od tego pana: http://allegro.pl/show_user.php?search=norpen007
Jak na swoją niską cenę nagrywa bardzo dobre filmy, oczywiście nadaje się bardziej na imprezy domowe (urodziny dziadka itp.) a mniej na skoki na spadochronie, wypady w himalaje czy koncert Rammstein.
Nagrywane filmy są wyraźne (po ustawieniu odpowiedniej rozdzielczości, w największej jest odrobinkę "nie teges"), ale to problem wszystkich tanich modeli, dźwięk też jest wyraźnie nagrywany.
Kamera jest wygodna w obsłudze i całkiem nieźle leży w ręce (przynajmniej jak na swój wygląd ;) ).
Nie miałem żadnych problemów z wysyłką - polecam tą kamerę i tego allegrowicza.

poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 21:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]