Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 16:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 obraz z panasonic nv-gs280 -pytanie do speców i użytkowników 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post obraz z panasonic nv-gs280 -pytanie do speców i użytkowników
Witam, od 3 lat dysponuje kamerą panasonic nv-gs280 z 3CCD, nakręciłem kikkanascie flmów. Obraz jest bardzo ładny, kolory prawdziwe, martwi mnie tylko jedna rzecz. Odtwarzając film z kamery na TV obraz zwłaszcza drzew, krzewów, jest mało ostry, nie ma zachowanej szczegółowości, jest taki poszorstkowany, jakby gorzsza rozdzielczość (jest to widoczne w pełnym słońcu , w bardzo dobrym oświetleniu). Dotyczy to gównie jak wspomniałem zielonych krzewów i drzew , zwłaszcza jest to widoczne kręcąc z daleka. Kasety na których nagrywałem to bardzo dobre panasonica. Jest to bardziej widocznej jak kamera jest w ruchu.

Efekt ten w większym stopniu jest widoczny po zgraniu z tasmy mini DV na płyte zarówno przy pomocy Pinacla jak i Adobe Premiere - tego ostatniego włąsnie niedawno zacząłm stosować, bo nmyślałęm ż ebędzie lepiej (to chyba normalne bo po zgraniu z oryginalnej taśmy zawsze jest jakaś utrata jakości obrazu). co to może być? Czy nie powinienem sie tym przejmować i za bardzo się czepiam jakości obrazu. Czy to normalne i nie ma czego więcej oczekiwać po tej kamerze? A może mam kamerę uszkodzona od nowości i tak nie powinno być? Tak w ogóle to kamera nagrywa bradzo ładny obraz, gorzej ze szczegółowością włąanie tych obiektów.

Obraz jest odtwarzany na płycie DVD, w stacjonarnym odtwarzaczu Sony, na zwykłym telewizorze.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i opinie użytkowników tej kamery

pozdrawiam

poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 13:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: obraz z panasonic nv-gs280 -pytanie do speców i użytkowników
Kasety nie mają tu nic do jakości obrazu. To jest cyfrowa kamera amatorska, więc nie ma za dużo co wymagać odnośnie szczegółowści obrazu. Jakość kosztuje. Chcesz mieć super jakość - zapłać więcej. Dużo, dużo więcej.

poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 22:10
Nowy
Nowy

Post Re: obraz z panasonic nv-gs280 -pytanie do speców i użytkowników
A może ktoś ma taka kamerę i mi powie czy podobnie jest u niego z obrazem?

piątek, 16 kwietnia 2010, 08:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]