Teraz jest poniedziałek, 23 lipca 2018, 11:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sony HXR-NX5 czy EX1r? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony HXR-NX5 czy EX1r?
Witam,
jestem nowym użytkownikiem forum, to jest moja pierwsza wypowiedź. Wypada przywitać się, więc Witajcie.
Piszę bo mam pewien dylemat. Potrzebuje kamery o bardzo dobrej charakterystyce obrazu, do nagrywania w pomieszczeniach. Kamera musi w jak największym stopniu oddawać naturalność kolorów, obraz musi być również naturalny - wyglądać profesjonalnie. Nagrany materiał musi być przynajmniej bardzo dobrej jakości. Wykorzystywany będzie do relacji HD w Internecie, jak i nagrywaniu na płyty Blu Ray, lub DVD.
Amatorskie filmowanie "kręci mnie" od paru lat. Obecnie mam kamerę Sony xr520. Przeanalizowałem sporo testów, artykułów jak i wypowiedzi forumowiczów - z czego wybrałem te dwie kamery (w tytule). No i tu zaczynają się schody. Budżet mam na ok 25 tys. Jestem przekonany o świetnej klasie EX1, jednak jeśli bym ją kupił za 22tys, za 3tys ciężko będzie skompletować resztę sprzętu (adapter kart pamięci, karty pamięci, oświetlenie, statyw, mikrofon itp.). Chyba, że akcesoria niższej klasy, co nie jestem przekonany do jakości.
Z kolei przy zakupie NX5, mogę ją mieć za ok 16tys i do tego dokupić więcej, lepszej klasy akcesoriów (np. lepsze oświetlenie i mikrofon). I tak wyszło by taniej niż 25 tys, czyli mniejsze ryzyko w razie niepowodzenia projektu.
Reasumując, pod względem finansowym opcja z NX5 jest bardzo atrakcyjna, jednak czy obraz z tej kamery jest na tyle dobry czytaj "niedużo gorszy" od EX1? Zdaje sobie sprawę z parametrów. Chciałem zobaczyć kamerę "na żywo" jednak mimo moich poszukiwań, nie wiem gdzie można sprawdzić - porównać te kamery. Objeździłem pół Warszawy i wszędzie mają sprzęt na zamówienie.
Czy ktoś z większym doświadczeniem może mi doradzić? Z góry dziękuję za pomoc.

- www.forum.filmowiec.pl
- www.forum.sony.pl

poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 15:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Sony HXR-NX5 czy EX1r?
ex1r dasz radę...

poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 15:18
Bywalec
Bywalec

Możesz pojechać do Professionalmarket czy Beiksu, obie firmy są w Warszawie i powinny mieć kamery. Sam mam podobne do Twoich dylematy, ale raczej EX-a biorę.
Koledzy, użytkownicy EX1R, powiedzcie proszę, czy prawdą jest, że kamera ta na dużym zoomie daje mydełkowaty obraz? Znajomy tak twierdzi i mocno mnie to zaniepokoiło.

czwartek, 15 kwietnia 2010, 17:28
Nowy
Nowy

Miałem ten sam kłopot. Wczoraj kupiłem NX5 Miałem obawy bo w końcu to jeszcze nowy model. Testowałem ją od wczoraj a dzisiaj po prostu się nie odpala!! Próbowałem na 3 bateriach i zasilaczu i nic żadnej reakcji! Jeśli chodzi o jakość nagrań i obsługę kamery to jestem bardzo zadowolony.
Żeby sprzęt po jednym dniu "umarł"? To mi się jeszcze nie zdarzyło!

czwartek, 15 kwietnia 2010, 20:11
Bywalec
Bywalec

Niezłe jaja!

czwartek, 15 kwietnia 2010, 22:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a skad był kupiony ja mozna wiedziec?

czwartek, 15 kwietnia 2010, 23:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak widać, NX5 jest mocno niedopracowany. Nie przypominam sobie, żeby były takie kłopoty z inną kamerą na początku. Zgony po aktualizacji firmware'u, kłopoty z modułem flash, itp...

sobota, 24 kwietnia 2010, 10:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

luk1122 napisał(a):
Miałem ten sam kłopot. Wczoraj kupiłem NX5 Miałem obawy bo w końcu to jeszcze nowy model. Testowałem ją od wczoraj a dzisiaj po prostu się nie odpala!! Próbowałem na 3 bateriach i zasilaczu i nic żadnej reakcji! Jeśli chodzi o jakość nagrań i obsługę kamery to jestem bardzo zadowolony.
Żeby sprzęt po jednym dniu "umarł"? To mi się jeszcze nie zdarzyło!

I co dalej? Kamerka odpaliła, czy oddałeś do naprawy gwarancyjnej?
- może napiszesz jak dalej sprawa się potoczyła...tak dla spokojności ducha, bo tym jednym, jedynym postem na forum rzuciłeś inne światło na ten model kamery.
pozdrawiam.
:)

sobota, 24 kwietnia 2010, 11:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):
Jak widać, NX5 jest mocno niedopracowany. Nie przypominam sobie, żeby były takie kłopoty z inną kamerą na początku. Zgony po aktualizacji firmware'u, kłopoty z modułem flash, itp...

A toś mnie zaciekawił gdzie nowy i jaki firmware do nx5. Umieram z ciekawości bo bym z chęcią zapodał, czy tylko bajkopisarzysz jak wielu na forach nie mając styczności z kamera?

sobota, 24 kwietnia 2010, 20:09
Nowy
Nowy

Długo mnie nie było. W końcu kupiłem NX5. Obsługa w miarę prosta, obraz wyjściowy bardzo dobry. Z odwzorowaniem kolorów radzi sobie dobrze. Po podłączeniu kamery do telewizora, obraz jest rewelacyjny.
Kamerę kupowałem w Beiks w wawie. Tam porównywałem z EX1. EX1 jest lepsza, jednak różnica w cenie jest zbyt rozległa. Do tego akcesoria wychodzą drożej niż w przypadku NX5.
luk1122 kamerę mam od tygodnia. Przez pierwsze dwa dni uczyłem się jej i czytałem instrukcje. Była co chwilę włączana, wyłączana, karty wyjmowane, wkładane. Kolejne trzy dni nagrywała po ok 9-10 godzin - praktycznie bez przerwy. Wszystko działa rewelacyjnie. Oddaj na gwarancje. Na te kamery jest gwarancja profesjonalna. Sony na naprawę ma tydzień. Jeśli wie, że się nie wyrobi daje kamerę zastępczą - taką samą jak oddajesz na gwarancje. Sprzedawca w sklepie mówił, że raz oddawał kamerę Sony na gwarancję, do ustawienia była optyka i coś z elektroniką. Kamera naprawiona po 3 dniach dotarła do sklepu. A serwis profesjonalnych kamer podobno jest w Anglii 8O

- www.forum.filmowiec.pl
- www.forum.sony.pl

poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 12:13
Bywalec
Bywalec

To NX jest zaliczana do Broadcast i ma gwarancję Prime Support?! Myślałem, że dopiero EX-y tak się traktuje..

poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 20:41
Bywalec
Bywalec

Ja kupiłem EX1R. Mam wciąż VX-a. To co mi się w EX nie podoba to fakt, że trzeba dokonać wyboru czy będę korzystał z zooma na transfokatorze czy na pierścieniu i należy przełączyć guzik pod obiektywem albo servo albo manual. Nie wolno kręcić pierścieniem gdy mam włączone na servo bo sobie uszkodzę mechanizm. Co za chory pomysł! Raz wygoniej i szybciej jest zmienić ogniskową pierścieniem a raz lepiej użyć kołyski transfokatora by zrobić wolny i płynny ruch, lub po prostu akurat mam to pod paluchem a lewa ręka zajęta jest ostrzeniem czy przysłoną, nie sposób zapanować nad 3 pierścieniami na raz.

poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 20:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale czy to taki problem z trzech pierscieni zostaja tylko 2 bo focus chyba sobie dobrze radzi. nie mam jeszcze tej kamerki ale planuje zakup i sadze ze to nie jest chyba wada.

poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 21:11
Bywalec
Bywalec

Nie zawsze auto fokus trafia w to co chcesz, choćby w 2 plan.

wtorek, 27 kwietnia 2010, 16:41
Nowy
Nowy

Zależy od przyzwyczajenia.
Cytuj:
To NX jest zaliczana do Broadcast i ma gwarancję Prime Support?! Myślałem, że dopiero EX-y tak się traktuje..

Jest PrimeSupport. Aż wyciągnąłem gwarancję z pudełka i sprawdziłem. Tylko 2 lata.

- www.forum.filmowiec.pl
- www.forum.sony.pl

wtorek, 27 kwietnia 2010, 16:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona