Teraz jest sobota, 20 października 2018, 00:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sony HXR-NX5 a długość nagrania 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony HXR-NX5 a długość nagrania
witam
Od kilku dni testuję kamerę Sony HXR-NX5 właściwie jestem z niej zadowolony i z czystym sumieniem ją polecam jednak jest małe ale.
Dokonałem dłuższego nagrania na karcie i przy montażu okazało się że cały materiał jest podzielony na pliki ok 2 gigowe, rozumiem że jest to ograniczenie wynikające z technologi zapisu na karcie, ale kuriozalnie dwa pliki - to jest koniec pierwszego, początek drugiego - nie przechodzą płynnie. Brak płynności to sekundowa cisza i lekkie kaszlnięcie obrazu. Co do obrazu to sobie poradze ale dźwięku nie odzyskam. Zastanawia mnie czy sony nie pomyślało że ktoś może nagrywać ciurkiem kongres. Nadmienię że wcześniej używałem przez kilka lat rekorderów dyskowych i nic takiego nie miało miejsca. Może coś źle ustawiłem ale takim dyletantem to nie jestem.
Nadrywane na kartach MS SONY zgrywane przez usb
W instrukcji zapewniają o ciągłości nagrania, problem może wystąpić przy przejściu z jednej karty na drugą ale naprawia to dołączone oprogramowanie(podobno? nie sprawdziłem)
Może ktoś ma podobny problem
pozdr

środa, 14 kwietnia 2010, 11:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Sony HXR-NX5 a długość nagrania
Podobny efekt był podczas odtwarzania w programie edycyjnym materiału z HMC151. Po renderingu wszystko grało, spróbuj przerenderować ten fragment łączenia plików.

środa, 14 kwietnia 2010, 11:50
Bywalec
Bywalec

niestety nic nie pomogło :(

środa, 14 kwietnia 2010, 12:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja tak miałem, podczas nagrywania EX-em. Na około 25 automatycznych "przejść" - ze slotu A na slot B - siedem nie było płynnych. Z czego z czterema miałem problemy, aby w ogóle przerzucić je do kompa. Wyglądało to tak, jak by program, "nie widział" początku pliku. Na szczęście podczas nagrywania, pilnowałem, aby te najważniejsze rzeczy zarejestrować bez przejść. (kumpel mnie uprzedził , że mogą być "jaja").
Pozdrawiam

środa, 14 kwietnia 2010, 12:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a sprawdziłeś jak wygląda nagranie na karcie podczas odtarzania na kamerze ( czy jest jeden plik)?

środa, 14 kwietnia 2010, 12:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Avantura napisał(a):
Ja tak miałem, podczas nagrywania EX-em. Na około 25 automatycznych "przejść" - ze slotu A na slot B - siedem nie było płynnych. Z czego z czterema miałem problemy, aby w ogóle przerzucić je do kompa. Wyglądało to tak, jak by program, "nie widział" początku pliku. Na szczęście podczas nagrywania, pilnowałem, aby te najważniejsze rzeczy zarejestrować bez przejść. (kumpel mnie uprzedził , że mogą być "jaja").
Pozdrawiam

A na jakich kartach nagrywasz?? SxS, SxS-1 czy przez przejściówki?
Ja nagrywam na SxS i przejść pomiedzy slotami było około 50, zawsze płynne.

środa, 14 kwietnia 2010, 13:30
Bywalec
Bywalec

problem tkwi w programie do edycji AP i innych na karcie jest ciurek i nie ma przerwy tak więc znowu coś nie nadąża za czymś. Jak sobie z tymporadzic na razie nie wiem może jakieś dodatkowy soft do łączenia plików????

środa, 14 kwietnia 2010, 13:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nagrywaliśmy na EX-ach, tylko ten jeden raz (wymagania klienta),
więc nie mogę użyć sformułowania, że nagrywam na takich, a takich kartach.
Wtedy były SxS. Ponadto zgrywaliśmy materiał na bieżąco do laptopa i tu problemów nie było. Pojawiły się przy zrzucie do montażowego. Ponad to, przez to, że zagrywaliśmy karty "na bieżąco", nie mogliśmy potem nic sprawdzić. Na szczęście przestroga kumpla nam pomogła.

środa, 14 kwietnia 2010, 14:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

camrad napisał(a):
problem tkwi w programie do edycji AP i innych na karcie jest ciurek i nie ma przerwy tak więc znowu coś nie nadąża za czymś.

Z tym się zgodzę. My zrzucaliśmy do CS3.

środa, 14 kwietnia 2010, 14:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panaś 151 i Vegas to samo.

środa, 14 kwietnia 2010, 16:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

camrad napisał(a):
witam
Od kilku dni testuję kamerę Sony HXR-NX5 właściwie jestem z niej zadowolony i z czystym sumieniem ją polecam jednak jest małe ale.
Dokonałem dłuższego nagrania na karcie i przy montażu okazało się że cały materiał jest podzielony na pliki ok 2 gigowe, rozumiem że jest to ograniczenie wynikające z technologi zapisu na karcie, ale kuriozalnie dwa pliki - to jest koniec pierwszego, początek drugiego - nie przechodzą płynnie. Brak płynności to sekundowa cisza i lekkie kaszlnięcie obrazu. Co do obrazu to sobie poradze ale dźwięku nie odzyskam. Zastanawia mnie czy sony nie pomyślało że ktoś może nagrywać ciurkiem kongres. Nadmienię że wcześniej używałem przez kilka lat rekorderów dyskowych i nic takiego nie miało miejsca. Może coś źle ustawiłem ale takim dyletantem to nie jestem.
Nadrywane na kartach MS SONY zgrywane przez usb
W instrukcji zapewniają o ciągłości nagrania, problem może wystąpić przy przejściu z jednej karty na drugą ale naprawia to dołączone oprogramowanie(podobno? nie sprawdziłem)
Może ktoś ma podobny problem
pozdr

Długie ciągłe nagrania w NX5E bez zakłóceń są możliwe.
Przynajmniej u mnie, ale do zgrywania plików na twardziela używam załączonego do kamery oprogramowania Content Management Utility
I nie obchodzi mnie to że pliki na karcie są podzielone po 2 Gb, ten program zgrywa nagranie w inny sposób:
- np. jeden zgrany plik jest zapisany w całości od momentu wciśnięcia rec do momentu wciśnięcia stop w kamerze i tak w kólko, coś podobnego do detekcji scen przy zgrywaniu dv, czy hdv.
Nawet teraz sprawdzałem tak losowo i jeden z moich pierwszych klipów zgranych z NXa ma czas trwania 18 minut i zajmuje 2,79 Gb i naprawdę nie widać gdzie był on połączony.
Spróbuj tego softu co dostałeś z kamerką i problem powinien zniknąć i montaż stanie się wygodniejszy a zwłaszcza na Ediusie 5.5, gdzie już nie musimy tych plików konwertować.
pozdrawiam i życzę przyjemnej pracy z NX5E.

środa, 14 kwietnia 2010, 21:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Waldek69 napisał(a):
U mnie nie występuje taki problem, ale do zgrywania plików na twardziela używam załączonego do kamery oprogramowania Content Management Utility
I nie obchodzi mnie to że pliki na karcie są podzielone po 2 Gb, ten program zgrywa nagranie w inny sposób:
- np. jeden zgrany plik jest zapisany w całości od momentu wciśnięcia rec do momentu wciśnięcia stop w kamerze i tak w kólko, coś podobnego do detekcji scen przy zgrywaniu dv, czy hdv.
Nawet teraz sprawdzałem tak losowo i jeden z moich pierwszych klipów zgranych z NXa ma czas trwania 18 minut i zajmuje 2,79 Gb i naprawdę nie widać gdzie był on połączony.
Spróbuj tego softu co dostałeś z kamerką i problem powinien zniknąć i montaż stanie się wygodniejszy a zwłaszcza na Ediusie 5.5, gdzie już nie musimy tych plików konwertować.
pozdrawiam i życzę przyjemnej pracy z NX5E.

Z kamerą jest wszystko ok. A rozwiązaniem jest cytat Waldka69, żadnych problemów zacięć i dziur, program łączy pliki perfekcyjnie, nawet przy przejściu z jednej karty na drugą.

środa, 14 kwietnia 2010, 21:40
Bywalec
Bywalec

witam ponownie

Oczywiście moi doświadczeni koledzy mięli rację zgrywać trzeba przez dostarczony z kamerą soft.
Mam jeszczo dwa pytania
1. czy można zmienić katalog do którego zgrywany jest materiał z karty bo nie widzę fobrycznie ustawiony jest na videos wprawdzie dodałem inny katalog ale kieruje pliki i tak na videos

2. i wreszcie czy przy wykorzystywaniu dwóch kart przy nagrywaniu ciurkiem przy przejściu między kartami jest przerwa poniżej cytat z instrukcji

"W przypadku rozpoczęcia nagrywania na kartę, w której pozostaje miejsce na niespełna minutę nagrania,
funkcja nagrywania naprzemiennego może nie zadziałać. Aby zapewnić niezawodne działanie funkcji
nagrywania naprzemiennego, przed rozpoczęciem nagrywania należy sprawdzić, czy na używanej karcie
pamięci pozostaje miejsce na więcej niż 1 minutę nagrania.
• Nie jest możliwe płynne odtwarzanie filmów nagranych przez kamerę w trybie naprzemiennym.
• Filmy nagrane w trybie naprzemiennym można połączyć w całość przy użyciu dostarczonego
oprogramowania (tylko Windows)."

CO TO ZNACZY W PRAKTYCE
pozdrawiam i dziękuję za pomoc

czwartek, 15 kwietnia 2010, 10:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

camrad napisał(a):
witam ponownie

Oczywiście moi doświadczeni koledzy mięli rację zgrywać trzeba przez dostarczony z kamerą soft.
Mam jeszczo dwa pytania
1. czy można zmienić katalog do którego zgrywany jest materiał z karty bo nie widzę fobrycznie ustawiony jest na videos wprawdzie dodałem inny katalog ale kieruje pliki i tak na videos

2. i wreszcie czy przy wykorzystywaniu dwóch kart przy nagrywaniu ciurkiem przy przejściu między kartami jest przerwa poniżej cytat z instrukcji

"W przypadku rozpoczęcia nagrywania na kartę, w której pozostaje miejsce na niespełna minutę nagrania,
funkcja nagrywania naprzemiennego może nie zadziałać. Aby zapewnić niezawodne działanie funkcji
nagrywania naprzemiennego, przed rozpoczęciem nagrywania należy sprawdzić, czy na używanej karcie
pamięci pozostaje miejsce na więcej niż 1 minutę nagrania.
• Nie jest możliwe płynne odtwarzanie filmów nagranych przez kamerę w trybie naprzemiennym.
• Filmy nagrane w trybie naprzemiennym można połączyć w całość przy użyciu dostarczonego
oprogramowania (tylko Windows)."

CO TO ZNACZY W PRAKTYCE
pozdrawiam i dziękuję za pomoc

1. Tak można zmienić miejsce zgrywania plików z tej kamery, w otwartym oknie Import, na dole tego okna jest informacja gdzie aktualnie będą zgrywane pliki.Zmianę możemy dokonać klikając na przycisk Change.
Oczywiście wcześniej musimy kliknąć w głównym oknie programu na pierwszą od lewej (u góry) ikonkę która uaktywni okno Import.
Na pewno można też to ustawić w zakładce Tools i Settings.
2.Na drugie pytanie odpowiedział kolega beret, ale ten cytat z instrukcji też wszystko wyjaśnia, jeśli masz obawy o płynne przejście z jednej karty na drugą, to z pauzuj kamerą przed końcem zapełnienia karty A i przejdź ręcznie na kartę B (naciśnij przycisk przy gniazdach z kartami).
Z kamerą dostałeś zapewne 8 gigowego memorysticka, więc zapełnij go do końca i kamera sama przejdzie na drugi slot, nagraj na nim z minutę, zgraj załączonym softem na dysk i zobacz wynik, powinno być ok.
pozdr.

czwartek, 15 kwietnia 2010, 16:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Avantura napisał(a):
Na szczęście podczas nagrywania, pilnowałem, aby te najważniejsze rzeczy zarejestrować bez przejść.

Waldek69 napisał(a):
[ jeśli masz obawy o płynne przejście z jednej karty na drugą, to z pauzuj kamerą przed końcem zapełnienia karty A i przejdź ręcznie na kartę B (naciśnij przycisk przy gniazdach z kartami).

Strzeżonego Pan Bóg Strzeże :wink:

czwartek, 15 kwietnia 2010, 16:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona