Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 03:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 zakup canon XM1 v XL1? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post zakup canon XM1 v XL1?
witam użytkowników forum
Mam takie pytanie co do kamery canon XM1. Mianowicie chciałem się zająć kręceniem wesel, od razu dopowiem że znam się na obsługach niektórych kamer gdyż mam z nimi kontakt. A więc chodzi o to że jak wiadomo kamery są drogie, a mam możliwość zakupienia za około 2 tysiące właśnie modelu canon XM1, oczywiście zakupił bym ją tylko na początek później bym dokupił nowszy model. Pytanie moje to, czy opłacało by mi się na początek kupić właśnie taką kamerę za te dwa tysiące? Ewentualnie może jakaś opinia o niej? Wiem że to stary model no ale początek jakiś musi być. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
pozdrawiam

znalazłem również kamerę canon xl1 za 3 tysiące to może ta by była lepsza?

środa, 12 maja 2010, 10:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: zakup canon XM1 v XL1?
nie kupuj używanej kamery-sprzęt musi być niezawodny
canony maja słaba mechanikę i nie można na nich nagrywać wielokrotnie kaset tak jak na sony
stary canon to loteria- nigdy nie wiadomo jak się nagra materiał

środa, 12 maja 2010, 12:33
Nowy
Nowy

OK dzięki, wezmę pod uwagę twoją opinie, a właśnie ta kamera XL1 jak dzwoniłem była po serwisie, podobno obraz nie współgrał z dźwiękiem ale już niby działa.

środa, 12 maja 2010, 20:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

XM 1 to kamera dość leciwa, do tego ciemna i słaby mechanizm, albowiem
wszystkie funkcje play, rev, prev, i rec obsługuje jedno sprzęgło, które notabene się psuje( ja przynajmniej w dawnej xm 2 tak miałem)
co do XL 1 obrazek z niej jest o niebo lepszy niż z XM1 ale ma duże problemy z focusem, no i jest trochę niewygodna bo w zasadzie ani to kamera naramienna ani do wygodnej pracy z ręki (najwygodniej statyw)
ale jak już musisz wybrać z tych dwóch to raczej tę drugą.

środa, 12 maja 2010, 23:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Daj sobie spokój z serią "1". Xm2 jest niewiele droższa, jeżeli decydujesz się na używaną, a o wiele lepsza, choćby AF. Mam XM2 i XL2, obie do wesel wystarczają, jeżeli nie myślisz o HD.

czwartek, 13 maja 2010, 17:22
Bywalec
Bywalec

Dokładnie tak jak kolega dnap poleca XM2 zdecydowanie lepsza od MX1,a przede wszystkim w XM2 masz extra mikrofon którego nie jedna kamera HD mogłaby pozazdrościć.

czwartek, 13 maja 2010, 21:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

obie kamery są SD w dodatku 4:3 kupując taki sprzęt juz na starcie jesteś 2 kroki za konkurencją

wtorek, 1 czerwca 2010, 23:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale XM-2 świetnie nagrywa w 16:9!!!

A co do mikrofonu, zgadzam się w pełni. Czasem swojego XM-2 używam właśnie, jako rejestratora audio, kiedy z Z-7 chcę biegać po sali.

A jeśli mam zlecenie na film w SD i widzę, że nie ma szans na zmianę opcji i "dokupienie" opcji HD, to zdarza się, że używam ujęć z XM-2.
Moja opinia (5 lat używania): świetne szkło, znakomity balans bieli, dość poręczna. In minus powolny silnik Zoom i "amatorski" dostęp do ustawień. Ale to amatorska kamera, więc tak miało być.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

środa, 23 czerwca 2010, 10:40
Bywalec
Bywalec

Ja uzywam do SD canon xl1,wcale nieprawda ze jest nieporęczna można do niej dokupic statyw naramienny który w odróżnieniu o innych statywów bardzo pomaga odpoczac podczas nagrywania,co do focusa tylko manual jak sobie ustawisz przyciskiem push to tak trzyma i niewarzne czy ktoś ci przejdzie przed obiektywem czy bedzie to różnica oswietlenia okno-ciemny kąt itp.ostrości nie zgubi kwestia przyzwyczajenia napewno dużo lepsza niż xm1 czy xm2...Obraz miodzio jak na 4:3 efekt widac przy zwolnionym tempie np -50% zero szumu z z xm jest dośc duży szum,wiem po takie też posiuadam
jeszcze jedno balans bieli ręczny bardzo łatwo dostepny ,w ogóle kamera jest bardzo profesjonalna,jedynie rozkłada ją na łopatki xl2 ale to juz inna półka

środa, 23 czerwca 2010, 14:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]