Teraz jest wtorek, 23 października 2018, 09:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Camileo P10 - dziwny problem... 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Camileo P10 - dziwny problem...
Witam, jako że nie w każdych warunkach mogę używać mojego Canona - przez wzgląd na możliwość jego zniszczenia, postanowiłem kupić sobie jakąś tanią kamerkę z możliwością kręcenia filmów HD. Wybór padł na Camileo P10 - mimo tak niskiej ceny, w dziennym świetle potrafi to kręcić naprawdę przyzwoicie wyglądające filmy. Ale nie o kwestiach technicznych będę pisał. Mam dziwny problem. Otóż zgrany z kamerki materiał bez żadnego problemu odtwarza się w dołączonym oprogramowaniu: MediaImpression. Niestety kiedy odtwarzam go poprzez Media Player Classic są już problemy. Obraz nie trzyma proporcji - z prawej strony jest jakby doklejony rozciągnięty kawałek kadru (widoczne na zdjęciu pod tym linkiem) oraz co jakieś 2-3 sekundy obraz jakby przeskakuje. Problem ten istnieje także np po otwarciu tego pliku w Vegasie. Podejrzewam jakiś problem z kodekami - niestety nie wiem co i jak ustawić aby normalnie to oglądać w Media Player Classic i poprawnie importować te pliki do Vegasa. Zamieszczam także link, do małego sampla z kamerki.

Pozdrawiam

środa, 26 maja 2010, 22:33
Bywalec
Bywalec

Post Re: Camileo P10 - dziwny problem...
Poniekąd udało mi się rozwiązać problem przynajmniej z odtwarzaniem. Natomiast po wczytaniu pliku do Vegasa nadal obraz jest poszerzony o te rozmycie widoczne na zalaczonym w poprzednim poscie obrazku - z ta roznica ze nie ma już rozmycia, a powtarza sie kawalek obrazu - tzn jego lewej czesci kadru.

czwartek, 27 maja 2010, 17:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na początek podziękuj K.. Mega Giga Codec Pack. Chcesz mieć maszyne do sprawnego montowania klipów, czy full wypas kombajn do prze-wszystkich filmów i formatów na świecie? :roll:

sobota, 29 maja 2010, 00:21
Bywalec
Bywalec

Głównie zalezy mi na montarzu - więc jakie kodeki byście polecili aby nie było bałaganu, ale zeby też dało się bezproblemowo otiwerać materiał video do edycji? Czy samo ffdshow wystarczy + huffyuv do bezstratnego przejsciowego zapisu materiału? Finalnie zawsze kompresuje za pomoca MeGUI do x264.

sobota, 29 maja 2010, 15:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]