Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 22:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 SONY HXR-NX5 porady, tutoriale, ustawienia 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post SONY HXR-NX5 porady, tutoriale, ustawienia
Witam,

na wzór wątku dla użytkowników kamery Panasonica HMC151 postanowiłem założyć temat dla posiadaczy kamerki SONY NX5. Podzielcie się swoimi doświadczeniami, poradami, przykładami czy ustawieniami. Jak sobie z tym sprzętem radzicie, jak obrabiacie materiał, itp. Tak więc zapraszam do czynnego udziału w wątku.

2 x Sony NX5, Canon C100, Canon 5d III, Adobe Creative Cloud CC 2014, Win8.1 64 bit, MSI Z77, Intel i7 3770K, OC 4 Ghz, 16 GB RAM, Gainward GTX 570, SSD Samsung 830 128 GB, SSD OCZ Agility 3 60 GB (Cache Adobe), 3 x WD Caviar Black 1 TB, EIZO.

czwartek, 27 maja 2010, 10:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: SONY HXR-NX5 porady, tutoriale, ustawienia
No to będę pierwszy i zapodaję link do nowego firmware usuwający błąd przepełnienia bufora przy zapisie, mowa o nowym firmware była od kilku tygodni ale dziś się ukazał oficjalnie
http://support.pro.sony.eu//software/detail.aspx?u=biz&id=BPE-SS-03H5&lang=E&model=HXR-NX5E

czwartek, 27 maja 2010, 16:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

beret napisał(a):
No to będę pierwszy i zapodaję link do nowego firmware usuwający błąd przepełnienia bufora przy zapisie, mowa o nowym firmware była od kilku tygodni ale dziś się ukazał oficjalnie
http://support.pro.sony.eu//software/detail.aspx?u=biz&id=BPE-SS-03H5&lang=E&model=HXR-NX5E

Nie znam dobrze angielskiego, ale takie info jest przy opisie tego nowego firmware:
'Buffer overflow' no longer occurs during recording with HVR-FMU128.
- czyli dotyczy to zapisu na dodatkowym rekorderze, tak?

-cały cytat:

Software Information: BPE-SS-03H5
17-05-2010

HXR-NX5E/NX5M : Firmware V2.00
Version

2.00 (Latest version)
Applies to

HXR-NX5E, HXR-NX5M
Version History Information

Note: This s/w is the first version registered in this database
Summary

IMPROVEMENT:

'Buffer overflow' no longer occurs during recording with HVR-FMU128.

czwartek, 27 maja 2010, 18:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ponoć przy zapisie na samych kartach problem ten nie występował. Chodzi o to że przy równoczesnym zapisie na kartę i FMU128, jak i zapisie na sam FMU128, problem ten występuje - nawet sam go doświadczyłem raz, a objawiło się to tym że po włączeniu nagrywania pojawił się komunikat o błędzie i kamera się po prostu zblokowała. Jedyną radą było wyjęcie aku włączenie kamery i przejście przez proces odzyskiwania pliku (zresztą z powodzeniem)

czwartek, 27 maja 2010, 18:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

beret napisał(a):
Ponoć przy zapisie na samych kartach problem ten nie występował. Chodzi o to że przy równoczesnym zapisie na kartę i FMU128, jak i zapisie na sam FMU128, problem ten występuje - nawet sam go doświadczyłem raz, a objawiło się to tym że po włączeniu nagrywania pojawił się komunikat o błędzie i kamera się po prostu zblokowała. Jedyną radą było wyjęcie aku włączenie kamery i przejście przez proces odzyskiwania pliku (zresztą z powodzeniem)

Ok, dzięki kol. beret za info, i jeszcze jedno, czy wgrywałeś już ten nowy firmware? pozdr.

czwartek, 27 maja 2010, 18:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wgrałem wszystko poszło bez problemów tym bardziej że instalka jest w j. polskim, a i jest pomoc w pdf-e w j. ang. Jedno co zauważyłem na już to że chyba jakby ostrość na auto mniej pływa (ale to może moje subiektywne odczucie), a co do reszty to trzeba dłuższych testów.

czwartek, 27 maja 2010, 19:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

beret napisał(a):
Wgrałem wszystko poszło bez problemów tym bardziej że instalka jest w j. polskim, a i jest pomoc w pdf-e w j. ang. Jedno co zauważyłem na już to że chyba jakby ostrość na auto mniej pływa (ale to może moje subiektywne odczucie), a co do reszty to trzeba dłuższych testów.

Troszkę się zamotałem przy wgrywaniu tego firmware w wersji 2.0, bo nie mogłem znaleźć przycisku "reset" na kamerze :D Ale jak go zlokalizowałem to wszystko poszło gładko, bez żadnych problemów.Nie wiedziałem że ten "reset" taki maluśki i palcem go nie wciśniesz :D pozdr.

piątek, 28 maja 2010, 03:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Który preset w Picture Profile najczęściej używacie w swoich nxcam-ach?

piątek, 28 maja 2010, 17:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nikt nie chce się podzielić informacjami?
Na temat Picture Profile w NXCAM znalazłem coś takiego:
http://vimeo.com/groups/nxcam/videos/10266999
pozdr.

niedziela, 30 maja 2010, 19:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wgranie nowego oprogramowania ma zlikwidować problemy z modułem Flash 128GB. Chociaż muszę przyznać, że nigdy takich z kamerką i modułem nie miałem ...

poniedziałek, 31 maja 2010, 08:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Mam pytanko odnośnie montażu w Premiere.

Tak więc :-) Czym najlepiej (bez większych strat) przekonwertować pliki z NX-a na format mniej wymagający(avi) i dalej zaimportować go do Premiere w celu dalszej obróbki. Jaki preset ewentualnie wybrać by obrabiać go natywnie. Pytam ponieważ posiadam od niedawna Premiere CS5, ale moja karta jest niekompatybilna z "Mercury playback". Obróbka plików .mts jest uciążliwa. Wiem, że posiadacze Panasonica HMC 151 mają dołączony programik do konwersji na format bardziej edytowalny. Następnie używaję presetu DVCPRO HD.Szczególnie na troszkę słabszych maszynach. Może ktoś z was stosuje taki sposób? Pozdrawiam.

2 x Sony NX5, Canon C100, Canon 5d III, Adobe Creative Cloud CC 2014, Win8.1 64 bit, MSI Z77, Intel i7 3770K, OC 4 Ghz, 16 GB RAM, Gainward GTX 570, SSD Samsung 830 128 GB, SSD OCZ Agility 3 60 GB (Cache Adobe), 3 x WD Caviar Black 1 TB, EIZO.

niedziela, 27 czerwca 2010, 15:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Jeszcze raz :D

Czym najlepiej i do jakiego formatu przekonwertować mts-y(avchd) w celu dalszej i wygodnej obróbki? Podzielcie się opiniami jak Wy to robicie i na jakim sofcie. Czy montujecie odrazu na mts-ach, czy konwertujecie na inny format. Czy tak mało jeszcze jest posiadaczy naszej kamerki?

Ps. Zdaje sobie sprawę, iż to są pytania dotyczące w sumie każdego użytkownika kamery zapisującej w avchd.

niedziela, 11 lipca 2010, 15:55
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Canopus_AVCHD_converter_v3.20 OTO PROGRAM DO KONWERSJI NA INNY FORMAT ustawiasz sobie np. avi hq lpcm 2 ch i masz swobodny montaz a co do softu to polecam jak najbardziej ediusa 5.5 powiem szczerze ze dopiero sie go ucze ale obrobka avchd idzie super i szybko pracowałem na premiere ale to menczarnia chyba ze kupisz kompa za 8 tyś.

poniedziałek, 12 lipca 2010, 14:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

gruby139a napisał(a):
Canopus_AVCHD_converter_v3.20 OTO PROGRAM DO KONWERSJI NA INNY FORMAT ustawiasz sobie np. avi hq lpcm 2 ch i masz swobodny montaz a co do softu to polecam jak najbardziej ediusa 5.5 powiem szczerze ze dopiero sie go ucze ale obrobka avchd idzie super i szybko pracowałem na premiere ale to menczarnia chyba ze kupisz kompa za 8 tyś.

Kodek canopusa tak ale tylko z ediusem, po pierwsze dlatego że sam AVCHD_converter nie działa bez zainstalowanego ediusa ( lub skrakowanego kodeka a z nim bywa różnie) a po drugie "zwitaminizowany" przy współpracy z vegasem na którym pracuję potrafił mi robić kilko sekundowe dziury renderowanym materiale. Natywne pliki avchd w vegasie obrabia się komfortowo poza dwoma momentami (pracuję pod xp32bit) projekt długi się długo ładuje i praca z trymerem jest męcząca ze względu na przeskoki przy szybkim tzw przewijaniu klipu. Ja zakupiłem kodek cineform neoscene i jestem z niego zadowolony jak dla mnie konwersja materiału jest szybsza niż u canopusa i jest jakościowo lepszy (Chroma format YUV 4:2:2 (4:2:0 sources interpolated to 4:2:2) projekt ładuje się momentalnie, a podgląd na zewnętrznym monitorze przy ustawieniu full preview i nałożeniu np_korekcji kolorów z Newbluefx dodaniu napisów i jakiegoś przejścia z klipu na klip mam 25kl/s bez żadnej zacinki. Co do czasu renderu to już inna bajka, ale to nie zależy w jakim codeku montujesz ale w jakim wypuszczasz do renderu i tu już tylko z reguły działa procek

poniedziałek, 12 lipca 2010, 16:48
Stały bywalec
Stały bywalec

Pliki przepuszczone przez AVCHD Converter zwiększają swoją wielkość 3-krotnie. Plik 23Mb po konwersji zajmuje ok. 90Mb. Więc coś za coś:)

wtorek, 13 lipca 2010, 12:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona