Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 23:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kamera Panasonic AG-DVC15 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera Panasonic AG-DVC15
Witam
Czy ktoś ma może jakieś wiadomości odnośnie Panasoni AG-DVC15?
Czy warto ją kupić? Czy może lepiej SONY DCR-VX2000 :?:

środa, 5 czerwca 2002, 20:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeśli masz wybór (czytaj - masz pieniądze) to zdecydowanie Sony. Panasonic nie jest wart swojej ceny.

piątek, 7 czerwca 2002, 23:54
Nowy
Nowy

Dziwne, ale mam odmienne zdanie i to nie z uwagi na fakt iż posiadam Panasonica, po prostu wcześniej porównywałem stosunek ceny do możliwości pomiędzy Sony, Panasonic a Canon i wyszło na to, że wygrał Panasonic przed Canonem a na końcu było Sony... Oczywiście jest to moja całkowicie subiektywna ocena (oczywiście w ramach konkretnego przedziału cenowego)...

sobota, 8 czerwca 2002, 02:11
Nowy
Nowy

Dziękuje za uwagi. Chciałbym prosić jednak o jakieś konkretniejsze różnice (jak ten sprzęt sprawuje się w praktyce). Jeśli chodzi o różnice w cenie to SONY mogę kupić za 12300, natomiast PANASONICa za 15000.
Więc mam pytanie głównie do robiz-a : Co Panasonic ma lepszego za co można zapłacić 2800 więcej niż za SONY. A może doradzi ktoś gdzie kupić taki sprzęt jeszcze taniej. :?:

sobota, 8 czerwca 2002, 14:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam wrażenie że firma Panasonic zdecydowanie spóźniła się z prezentacją kamery AG-DVC15 o ładne parę lat. Z zamierzenia miał być to sprzęt który zastąpi wysłużone już kamery formatu SVHS i VHS.
Niestety porównójąc względy techniczne Panasonic został daleko za konkuretami. Przykład - trzetworniki CCD tylko 1/4 cala, Sony i Canon 1/3 cala. Jest bardzo uboga w możliwość ręcznego sterowania parametrami kamery (to coś dla ambitnych filmowców). Jak na takie rozmiary sprzętu dlaczego tylko miniDV. A przede wszystkim jest za droga.

czwartek, 13 czerwca 2002, 08:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Panasonic AGDVC15
Od czerwca tego roku użytkuję AGDVC15, kupiłem ją w BEIKSie i jestem bardzo zadowolony. Ze względu na duże rozmiary pozwala na bardzo wygodne filmowanie z ramienia, chociaz wizjer mógłby się trochę dalej odsuwać. Kamera bardzo dobrze leży na ramieniu udaje się uzyskać bardzo stabilny obraz bez używania stabilizatora . Wbrem wielu opiniom mozna korzystać z bocznego monitorka w czasie filmowania z ramienia. W porównaniu do poprzedniej kamery ( MS5 panasonic ) ujęcia są bardziej stabilne. Jakość obrazu rewelacyjna ( oglądali go koledzy z których jeden ma Canona , a drugi Sony żadnych zastrzeżeń). Mikrofon standartowy wystarczający to typowego filmowania, do zastosowań specjalnych przydałby się dodatkowy. Jest to moja z kolei czwarta kamera i jak do tej pory pracuje mi się nia najwygodniej. Poza typowymi problemami z zabrudzeniem głowic które występują niestety we wszystkich kamerach mini dv pracuje bez zarzutu. Do czyszczenia głowic używam czystego spirytusu, nie stosuje taśmy czyszczącej (zdecydowanie lepsze rezultaty). Zdecydowanie polecam zakup tej kamery. Jurek.

czwartek, 26 września 2002, 13:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]