Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 00:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 NX5E i troche pytan o kartach (po pierwszym weselu) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post NX5E i troche pytan o kartach (po pierwszym weselu)
Najpierw zarys sytuacji - siedząc w domu pomyślałem sobie ze czas przerzucic sie z minidv na karty. Troche poczytalem i niedlugo myslac po 3 dniach w domu leżała kolejna "bestia" ze stajni sony :) To byl czwartek. No to pomyslalem sobie ze w sobote czas ruszyc z nowym sprzetem do pracy. No i pojawily sie problemy i pytania:

(karty memory stick pro duo mark2 --->2x32gb + 16gb)

1. W czasie nagrywania w pewnym momencie wyskoczyl mi blad odczytu bazy i kamera zaczela odzyskiwac pliki - zrobilo mi sie cieplo ale po 2min wszystko juz bylo ok. I teraz pytanie: skad ten blad? I co w momencie jak wyskoczy mi w srodku skladanej przysiegi?

Czytalem przed momentem o nowym firmware ale nie wiem czy cos to zmienia - jakbym mogl prosic o pomoc uzytkownikow to byloby milo.

A i jeszcze jedno: nie wiem jak sprawdzic swoja wersje.

2.wesele ladnie zgralem na komputer ale po chwili zastanowienia bylem ciekaw czy dobrze zrobilem - po wlozeniu karty w czytnik wszystko skopiowalem z katalogu stream. A moze uzyc jakiegos programu? On cos zmieni? A te pozostale pliki sa mi na cos potrzebne?

3.No i znowu problem - tak wlasnie sobie siedze i w sumie to juz mnie sklonilo zeby napisac tego posta. Mysle sobie - do soboty daleko, ale wszystkie pozostale kamery ladnie naszykowane i czekaja na sobote to w takim razie moze i przygotuje ta. I znowu pytanie - jak czyscic te karty:

a) robie to w komputerze - pelny format czy szybki
b) jaki ustawic pllocattion unit size (domyslnie 16kilobytes)

wtorek, 8 czerwca 2010, 23:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: NX5E i troche pytan o kartach (po pierwszym weselu)
Artemor napisał(a):
Najpierw zarys sytuacji - siedząc w domu pomyślałem sobie ze czas przerzucic sie z minidv na karty. Troche poczytalem i niedlugo myslac po 3 dniach w domu leżała kolejna "bestia" ze stajni sony :) To byl czwartek. No to pomyslalem sobie ze w sobote czas ruszyc z nowym sprzetem do pracy. No i pojawily sie problemy i pytania:

(karty memory stick pro duo mark2 --->2x32gb + 16gb)

1. W czasie nagrywania w pewnym momencie wyskoczyl mi blad odczytu bazy i kamera zaczela odzyskiwac pliki - zrobilo mi sie cieplo ale po 2min wszystko juz bylo ok. I teraz pytanie: skad ten blad? I co w momencie jak wyskoczy mi w srodku skladanej przysiegi?

Czytalem przed momentem o nowym firmware ale nie wiem czy cos to zmienia - jakbym mogl prosic o pomoc uzytkownikow to byloby milo.

A i jeszcze jedno: nie wiem jak sprawdzic swoja wersje.

2.wesele ladnie zgralem na komputer ale po chwili zastanowienia bylem ciekaw czy dobrze zrobilem - po wlozeniu karty w czytnik wszystko skopiowalem z katalogu stream. A moze uzyc jakiegos programu? On cos zmieni? A te pozostale pliki sa mi na cos potrzebne?

3.No i znowu problem - tak wlasnie sobie siedze i w sumie to juz mnie sklonilo zeby napisac tego posta. Mysle sobie - do soboty daleko, ale wszystkie pozostale kamery ladnie naszykowane i czekaja na sobote to w takim razie moze i przygotuje ta. I znowu pytanie - jak czyscic te karty:

a) robie to w komputerze - pelny format czy szybki
b) jaki ustawic pllocattion unit size (domyslnie 16kilobytes)

Używam kart Memory Stick Pro-HG Duo 32 GB a także Karty SDHC Sandiska 16 GB i do tej pory nie miałem z nimi problemu, formatuje je zawsze w kamerze i jest ok.

Do zgrywania plików z kamery służy mi program od Sonego: Content Management Utility ( byl w zestawie), podczas kopiowania na kompa ładnie łączy on pliki od momentu wciśnięcia rec do wciśnięcia stop w kamerze, polecam.

Jak sprawdzić wersję firmware? -nie wiem.Może w instrukcji coś znajdziesz.
U mnie podczas aktualizacji firmware, na początku procesu pokazała się informacja o aktualnej wersji firmware, była 1.0 teraz jest 2.0
pozdr.

środa, 9 czerwca 2010, 16:35
Nowy
Nowy

Post Re: NX5E i troche pytan o kartach (po pierwszym weselu)
Formatowanie kart po zgrywaniu jest bardzo istotne. Nie wykorzystuję kamery na weselach, ale na projektach. Podobnie czasami przez cały dzień kamera nagrywa. Do dwóch tygodni wcześniej korzystałem z kart SDHC Sandisk Extreme... Oczywiście po każdym zgrywaniu formatowanie. Nigdy nie miałem żadnego problemu. Ostatnio kupiłem sobie ten dysk 128 GB, co montuje się z boku kamery. Powiem wam, że świetny. Polecam zakup. Może mi się wydaje, ale kamera jakby lepiej trzymała się w ręku. Inne wyważenie, czy coś.. Po podłączeniu do komputera jest widoczna jako twardy dysk, więc problemów ze zgrywaniem nie ma.

- www.forum.filmowiec.pl
- www.forum.sony.pl

czwartek, 10 czerwca 2010, 18:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]