Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 10:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 SONY HVR HD1000E KOLORYSTYKA 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post SONY HVR HD1000E KOLORYSTYKA
Witam,posiadaczy hd1000e
jakich ustawień używacie by uzyskac przyzwoity obraz w takich warunkach jak sale ekei lub żółte.?na boałych salach weselnych jest ok pomarańcz tez.
chodzi mi jakich naljepiej używac ustawien dotyczących np:
ostrośc
kolor
wb
ipt.
z góry dzięki za pomoc

wtorek, 15 czerwca 2010, 05:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: SONY HVR HD1000E KOLORYSTYKA
Tutaj puryści video nie uznają Twojej kamery za godną uwagi, więc nie oczekuj odpowiedzi. Zawsze zasadą jest ustawianie balansu bieli, bo rozumiem, że o to głównie pytasz, zależnie od warunków oświetleniowych. Weź ze sobą białą kartką lub celuj w białe elementy wystroju wnętrza (obrus, ściany, sufit) i balansuj ręcznie kamerę. Ostatecznie suknia panny młodej, chyba, że ekri lub inna niż biała.

Piotr

środa, 16 czerwca 2010, 21:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a nie prościej kamerę podłączyć pod telewizor lub monitor i ustawić sobie presety na podglądzie w mieszkaniu np w porze popołudniowej lub wieczornej gdzie warunki oświetleniowe będą różne

czwartek, 17 czerwca 2010, 07:21
Bywalec
Bywalec

No tak kamera może badziewna ale nie wtym rzecz.
co do balansu bieli to może teraz na imprezie spróbuje ustawic manualnie
Bo ta sprawa dotyczy tylko sal które mają odcienie ekri na innych jest ok.
Porusze jeszcze temet tej badziewnej kamerki,molże to nie cud techniki ale nie jest tez taka zła Fakt kupa plastiku:)
Filmowanie zaczynałem od amatorskiej kamerki JVC GR-DVL20 Totalny badziew
i co? teraz z tych własnie wesel mam najwięcej roboty,z wyprzedzeniem na 2 lata
Ale PROFESJONALISCI OD SPRZĘTU powiedzą co innego.

czwartek, 17 czerwca 2010, 09:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Fakt, że nie jest to profesjonalna kamera z górnej półki. Ale jak mawiają dobry lotnik to i na drzwiach od stodoły poleci, więc i dobry operator powinien dać radę. Nie zmienia to faktu, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Czyli biała kartka i ręczny balans. Ja jako drugiej kamery na sali używam HC-3, czyli prawie to samo, co Ty, tylko bez kupy plastiku. W porównaniu do kamery podstawowej, czyli Z-7 obrazek ma się... nijak, nawet po dość poważnym doświetleniu sali. Ale prawdziwy dramat jest wówczas, gdy mam dwa bardzo różne źródła światła - halogeny i okna.
Jeśli da się opanować kierunek i barwę światła, wszystko jest do uratowania. I wtedy biała kartka starczy. Nie polecam obrusów, ścian, czy sukni - ta biel może nie być bielą klasy "Vanish". Kartka z dobrego bloku technicznego ani nie waży, ani nie zajmuje miejsca. Zwłaszcza, że pewnie torbę na kamerę masz niemałą.
Prosty balans i żadnych głębszych ingerencji w obrazek. Jeśli chcesz poszaleć z efektami, polecam zrobić to na montażu. Na sali taką kamerę ustawiałbym jak najbardziej neutralnie. I tak przypuszczam, że w cieniach będziesz miał szum.

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

sobota, 19 czerwca 2010, 13:48
Bywalec
Bywalec

Witam ponownie.
I tu zaskocze tych którzy niepoważają sony hvr hd1000e:
mianowicie:kamera opisywana jako totalny badziew i z tym się niezgodze mam ją od niedawna i moje pierwsze odczucia były własnie takie w porównaniu do moich innych kamer (canon xl1 sony 2000 i canon ah x1)
różni się tylko prostotą w wyglądzie i obsłudze Fakt trzeba doświetlac min 30wat ale testy w porównaniu z canon ah x1 są niemal identyczne może canon mniej gubi ostrośc w ciemniejszych miejscach ale jakośc obrazu jest nawet bardziej naturalna z sonówki.Kolega z wczesniejszego wpisu porównywał ją do malutkiej kamerki,,,OK każdy ma swoje zdanie.
Troche walczyłem z balansem bieli i mam:)Wszystkie sale oprócz ekri w automacie.
Nagrywanie w ciemności osoby bardzo wyrażne tło lekki szum i to jedyny mankament tej kamery ale w canon ah x1 dzieje sie podobnie tyle ze jest to widoczne na tv full hd i blu ray
KAMERA DOBRA NA WESELA wystarczy ruszyc głową
12 lat w cyfrowym wideo daje jakąs praktyke
Pozdrawiam można się oburzac:)

środa, 23 czerwca 2010, 06:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]