Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 04:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Sony HDR HC9 a Pinnacle 12 Ultimate 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony HDR HC9 a Pinnacle 12 Ultimate
Witam,
Zamierzam kupić kamerę Sony HDR HC9. Całą obróbke chciałbym wykonywac przy pomocy Pinnacle 12 Ultimate. Mam nagrywarkę Bluray w laptopie Acer TravelMate 7720G,Intel Core Duo - 2,4 GHZ, 4 GB DDR2, 600 GB HDD. Do tej pory laptop pracował bez zarzutu ale z kamerą nie nagrywającą w HD. Czy posiadany i zamierzany sprzęt są w stanie ze sobą współpracować? Może jakieś sugestie? Byłbym wdzięczny...
Jurek

poniedziałek, 21 czerwca 2010, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony HDR HC9 a Pinnacle 12 Ultimate
Są w stanie, ale...

Pinnacle do HD wymaga karty graficznej z dedykowaną pamięcią 512MB. Wbudowali kod który to sprawdza i twierdzi, że się nie da pracować. Oczywiście można to obejść no ale jak będziesz prosił o pomoc to każdy zapyta jaką masz kartę i jak nie jest właściwa to nie licz na pomoc - zwłaszcza od supportu Pinnacle'a.

Ja mam HC3 i z nieco słabszym kompem, bez dedykowanej pamięci dla grafy, działam - chociaż ostatnio coś się rozjechało (normalka w Pinnacle'u) i rozważam przesiadkę na Sony Vegas.

środa, 23 czerwca 2010, 11:17
Bywalec
Bywalec

...
Dzieki za podpowiedź. Karta graficzna w laptopie to ATI Mobility Radeon HD 2600.
Czy muszę mieć Pinnacle 14 HD, do obróbki filmów HD? Czy Pinnacle 12 Ultimate nie wystarczy?
Obecnie mam kamerę Canon MV630i, na kasety. Film z kasety (13GB) jest zgrywany na HDD. Jest to przecież pełna rozdzielczość, zadnej kompresji, dalej materiał poddawany jest obróbce w Pinnacle 12 Ult. Jak to wygląda z kamerą HD?

środa, 23 czerwca 2010, 16:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Twoja kamera pracuje w standardowej rozdzielczości DV/AVI który charakteryzuje się bardzo umiarkowaną kompresją. 13GB to normalna pojemność taśmy 60minut. Taśmie obojętne co na niej nagrywasz - pomieści 13GB.
W przypadku HC9 nagranie odbywa się w standardzie HDV i kompresji mpeg - większej niż avi. Ostatecznie 60 min HDV zajmuje również 13GB.

Pinnacle 12 obsługuje standard HDV (również wersja 10 i 11 to potrafiła). Nie wiem tylko czy w 12 możliwe jest wyprodukowanie płytki Blu-Ray.

Wprowadzenie materiału HDV nie zmienia nic w sposobie obróbki - będziesz robił wszystko tak samo jak dotychczas. Jedyna różnica to to, że wszystko będzie trwało dłużej.

środa, 23 czerwca 2010, 19:40
Bywalec
Bywalec

....
Dzieki raz jeszcze.
W zakladce Tworzenie filmu jest opcja Typ dysku i w niej Blu-Ray disc. Zapisujac tutaj otrzymam chyba plyte w rozdzielczosci HD?
Dlaczego proces tworzenia filmu bedzie dluzszy? Mniejsza kompresja? Przeniesienie pliku chyba nie bezie trwalo minut...?
Czy laptop podola takiej obrobce? Obecnie robione sa filmy 1.5 godz. szybko i sprawnie.

środa, 23 czerwca 2010, 21:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Będzie dłużej trwało bo MPEG to znacznie większa kompresja i komp będzie się pocił. No chyba że twoja edycja to czyste cięcia i zadziała Smart Render - wtedy pójdzie szybko.

Po prostu spróbuj, ściągnij sobie próbkę HDV z sieci i poćwicz. Możesz nawet wypalić płytkę typu Blu Ray na zwykłym DVD - mieści się kilkanaście minut.
Ja zrobiłem takie płytki w Sony Vegas i w plajerze Blu Ray Phillips'a działa - bardzo mi się to podoba bo moje filmiki są krótkie i w związku z tym nie muszę kupować nagrywarki Blu Ray :mrgreen:

środa, 23 czerwca 2010, 22:14
Bywalec
Bywalec

...
Piekne dzieki za pomoc. Jak bede potrzebowal pomocy, mial watpliwosci - zglosze sie znowu.
Jurek

środa, 23 czerwca 2010, 22:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie kupuj HC-9 wybierz lepiej Canona HV30,40

sobota, 26 czerwca 2010, 11:59
Bywalec
Bywalec

...
Dzięki za opinię. Tez myślę o Canonie, zwłaszcza, że teraz też mam Canona MV630i. Pracuje od kilku lat bez najmniejszej wpadki. Co Twoim zdaniem przemawia za Canonem?
Pozdrawiam
Jurek

środa, 30 czerwca 2010, 17:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

HV20/30/40 to mega dobre kamery (jak na swój segment) mają baaardzo dużo zwolenników w internecie i licznie społeczności zrzeszające jej użytkowników. Poszukaj informacji na jej temat to zrozumiesz. Sam mam HVR-HD1000 czyli tak naprawdę. HC-9 to nie jest dobra kamera. Co do trwałości to myśle, że sony wiecej wytrzyma ale mimo tego kupiłbym Canona

poniedziałek, 5 lipca 2010, 01:41
Bywalec
Bywalec

....
Dzięki raz jeszcze za podpowiedź. Byłoby wszystko jasne, gdybym nie zobaczył - w Internecie kamery Sony XR500. Inny rodzaj zapisu, inne zpotrzebowanie na luxy wieczorem...
Pozdrawiam
Jurek

czwartek, 8 lipca 2010, 16:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]