Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 06:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 PANASONIC AG HMC 151-USTERKI 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post PANASONIC AG HMC 151-USTERKI
Postanowiłem założyć nowy wątek dotyczący usterek Panasonica 151. Może będzie nam łatwiej w jednym miejscu skupić całą wiedzę na temat słabości tego sprzętu.

1. U mnie po roku używania zaczął skrzypieć klawisz zoomu. Słychać strasznie zwłaszcza w kościele. Do tego stopnia że zagłusza to co mówi ksiądz i młodzi. Jakby obok ktoś siedział n starym krześle i wciąż nim skrzypiał. Miał ktoś już taki problem?
2. Druga sprawa to dźwięk. Często przesterowany choć na sali gram grzecznie z potencjometrami ustawionymi tak aby nie wchodziło na czerwoną kreskę. Często nawet na pół skali. A i tak przesterowuje czyli charczy jak cholera. Oczywiście limiter ustawiony na ON. Gram też na zewnętrznym mikrofonie, beyerdynamic MCE 86 II ale efekt podobny. Czy mógłby ktoś wysłać mi próbkę dźwięku z sali podczas tańców? Przecież teoretycznie limiter powinien czuwać nad przekroczeniem głośności, a u mnie niby działa ale i tak cholernie przesterowuje.
3. Znany już problem przeskoku obrazka na stabilizacji na długiej lufie. Oczywiście Panasonic uparcie twierdzi że wszystko jest ok. Ale ja uważam że dali ciała i nie mają ochoty teraz naprawiać tysięcy wadliwych egzemplarzy. Jeśli ktoś z Was się z tym nie zgadza i poradzi mi abym wyłączał stabilizację podczas pracy na długiej lufie to najpierw proszę o przykład jakiejkolwiek innej kamery, która robi to samo. (szukajcie nawet w kamerach za 500 zł). To tyle.

czwartek, 24 czerwca 2010, 00:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: PANASONIC AG HMC 151-USTERKI
Oprócz tego co napisałeś i z czym się zgadzam, wk....a mnie "ruchomość wizjera", tzn podczas filmowania gdy przyłożę do niego oko - nie filmuję z LCD - to przesuwa się w dół. Niby nic a wk........e

czwartek, 24 czerwca 2010, 10:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]