Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 11:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Sony z5 straszny dźwięk POMOCY! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony z5 straszny dźwięk POMOCY!
Witam serdecznie , jestem posiadaczem kamery sony z 5 , nagrałem nią 3 wesela i jestem załamany jeżeli chodzi o rejestrację dźwięku.
Głos jest przesterowany , ostatnio próbowałem nagrywać i kontrolować fonię potencjometrami jednak nie uzyskałem efektu orkiestra tak naparzała że nie dało rady z balansować fonii.
Mikrofon dołączony do kamery w komplecie również jest do bani , rejestruje co prawda ale o basach czy sopranach można zapomnieć.
Wiem ,że pewnie takie tematy przewijały się na forum ale proszę o pomoc i wyrozumiałość.
Czy są jakieś sprawdzone mikrofony , które warto kupić aby poprawić audio.
Najlepiej jak by można było go zamontować zamiast tego dodatkowego.
Mam również vx 2100 ta rejestruje fonię elegancko , może są mikrofony o podobnej charakterystyce.
Proszę o pomoc.

niedziela, 27 czerwca 2010, 20:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony z5 straszny dźwięk POMOCY!
poszło na priva

wtorek, 29 czerwca 2010, 17:37
Moderator
Moderator

W naszej stacji jest serwisant, który ingerując w ustrój kamery dokłada do wewnętrznych mikrofonów w kamerach jakieś dławiki, elektrolityczne kondensatorki o znanych sobie wypróbowanych wartościach pojemności, dzięki temu dźwięk zapisywany przez kamery jest idealny. Warto by popytać w regionalnych serwisach, czy nie wstawili by w Twojej kamerze tego typu rozwiązania.

czwartek, 1 lipca 2010, 00:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

każdy kto się kiedyś zajmował elektronika wie ze w filtrach- zwrotnicach kolumn głośnikowych są filtry- kondensator + cewka-maja one za zadanie przepuścić na głośniki dźwięki o odpowiedniej częstotliwości- -tak żeby niskie tony nie szły na głośnik wysoko tonowy
idąc odwrotnie takie filtry można założyć na mikrofon-czym mniejsza pojemność kondensatora tym bardziej tłumione niskie częstotliwości-jeśli kondensatory elektrolityczne- tłumione wysokie czestotliwosci
swoja droga dziwie się ze kamery cyfrowe nie maja montowanych elektronicznych limiterow dźwięku- tak jak to miał panasonika ms-4-znany svhs-przecież dygitalizacja dźwięku w kamerach cyfrowych mogla by następować po takim limiterze i nie było by zniekształceń oraz szumów

czwartek, 1 lipca 2010, 01:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jak doskonale wiadomo od modeli fx1 czy z1 sony do kamer montoje smietniki mikrofony.

z tego co mi sie wydaje montowanie fitrów dolno czy górnoprzepustowych w torze audio mija sie z celem bo skoro pasmo przenoszenia jest od strzelam teraz 150 do 15khz to co tu obcinac, mozna jedynie w dól bo w góre sie nie da.
A limitery sa kto powiedział ze nie ma.
przełaczajacac sie na manual z audio nie mozna doprowadzic do tego aby wskaznik doszedł do samego konca, bo wtedy przester murowany. osobiscie robilem tak ze wskaznik max na 75 -80% wartosci a potem podczas montazu nakładałem filtr i było ok.
nie wiem jak jest w innych kamerach konkurncyjnych producentów ale to co wyprawia sony z dzwiekiem to brak słów. ten co projektuje u nich to chyba jest głuchy jak pień. a wystarczyło tylko wcisnac do wszystkch modeli tor audio z pd 170 i na tym forum nie byłoby tematu audio w kamerach SONY

czwartek, 1 lipca 2010, 07:35
Moderator
Moderator

Napisałem, że wstawia kondensatorki, ale tak naprawdę jest to maleńki układzik złożony z wielu elementów i wcale nie chodzi tu o obcinanie wysokich, czy też niskich partii dźwięku, lecz zredukowanie zbyt dużych prądów pochodzących z mikrofonów podczas dużych sił uderzeniowych na membranki, w rezultacie po prostu niwelowany jest przester.
Ponoć jest dokładny opis tego ustrojstwa na elektroda.pl.

czwartek, 1 lipca 2010, 15:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

o to zmienia postac rzeczy
dzieki za info

czwartek, 1 lipca 2010, 16:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
Napisałem, że wstawia kondensatorki, ale tak naprawdę jest to maleńki układzik złożony z wielu elementów i wcale nie chodzi tu o obcinanie wysokich, czy też niskich partii dźwięku, lecz zredukowanie zbyt dużych prądów pochodzących z mikrofonów podczas dużych sił uderzeniowych na membranki, w rezultacie po prostu niwelowany jest przester.
Ponoć jest dokładny opis tego ustrojstwa na elektroda.pl.

Hey
szperam na elektrodzie ale nic takiego nie moge znalezc. masz moze jakies blizsze namiary

poniedziałek, 5 lipca 2010, 13:23
Moderator
Moderator

Konkretnego adresu nie znam, ale może ten w czymś pomoże:

poniedziałek, 5 lipca 2010, 15:44
Bywalec
Bywalec

Jesteś właścicielem profesjonalnej kamery, dzwięk z SONY Z5 jest bardzo dobry. Ja jestem posiadaczem fx1 i z5 i fakt w fx1 niezbędnym było dokupienie mikrofonu ja zaufałem RODE VIDEO MIC i się nie zawiodłem. Za to co do z5 nie mam żadnych zastrzeżeń. Jeśli dzwięk w twojej z5 jest do bani to zdecydowanie doradzam servis, bo nie słyszałem o złym dzwięku awentualnie przesterach w z5. No chyba że przełączyłeś się na MANUAL, ale to byłby już ordrębny temat. Pozdrawiam

wtorek, 6 lipca 2010, 11:10
Stały bywalec
Stały bywalec

Potwierdzam dzwięk z Z5 nie jest najwyzszych lotów servis nic tu nie pomoże ale to kwestia wymagań.

wtorek, 6 lipca 2010, 12:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]