Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 00:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 statyw 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post statyw
Witajcie,

jesli mielibyscie polecać statyw pod ciężką gabarytowo kamerkę to który wybierzecie?
Mi się po głowie kołacze ten, ale wiadomo, że manfrotto to kalsa wyżej.
No chyba, ze coś się w światku video zmieniło i są inne bardziej konkurencyjne firmy statywowe.

Dodam, że cena tak do 1000zł.

wtorek, 29 czerwca 2010, 14:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: statyw
Co to znaczy ciężka gabarytowo kamera? Może łatwiej podać konkret albo choć masę kamery... ;)

Piotr

poniedziałek, 4 października 2010, 08:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na statywie nie oszczędzaj.
viewtopic.php?f=4&t=31884

poniedziałek, 4 października 2010, 17:40
Bywalec
Bywalec

A nie myślałeś o Benro KH 25 lub ten sam z pilotem w rączce czyli KH-25RM Dużo na ten temat masz tu http://filmowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=17028

poniedziałek, 4 października 2010, 20:25
Bywalec
Bywalec

Mam pytanie.Czy pilot od statywu Benro KH-25 RM będzie współpracował z kamerą Sony Ax 2000?W sklepach tłumaczą że będzie pracował jeśli kamera ma wtykę Lanc,ale ja im nie do końca ufam(kilka razy już musiałem zwracać różne rzeczy,bo pracownik się pomylił) wolę zapytać ludzi którzy na co dzień pracują na takim sprzęcie.Jeszcze jedno pytanie,gdzieś wyczytałem,że płytka od manffrotto 501 pasuje do tego statywu Bero KH-25.Prawda czy fałsz?Dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam.

wtorek, 19 listopada 2013, 11:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

emma forever ago napisał(a):
Dodam, że cena tak do 1000zł.

dobre sobie, to lepiej nie kupować, chyba ze statyw ma pracowac bez jego dotykania, czyli poziomujesz "jak sie uda" i tyle, kamera stoi bez ruchu.
to ze napisali
TH650 posiada głowicę która pracuje dokłądnie tak, jak głowica olejowa, umożliwiając płynny ruch kamery nawet w trudnych warunkach zdjęciowych. to wcale nie oznacza ze tak jest i tak wcale nie jest bo "dobra głowica olejowa kosztuje wiecej niz cały ten statyw.

wtorek, 19 listopada 2013, 17:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

maksio napisał(a):
Mam pytanie.Czy pilot od statywu Benro KH-25 RM będzie współpracował z kamerą Sony Ax 2000?W sklepach tłumaczą że będzie pracował jeśli kamera ma wtykę Lanc,ale ja im nie do końca ufam(kilka razy już musiałem zwracać różne rzeczy,bo pracownik się pomylił) wolę zapytać ludzi którzy na co dzień pracują na takim sprzęcie.Jeszcze jedno pytanie,gdzieś wyczytałem,że płytka od manffrotto 501 pasuje do tego statywu Bero KH-25.Prawda czy fałsz?Dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam.

Płytka od manfrotto701 absolutnie nie pasuje do głowicy benro a z tego co patrzyłem na stronie to manfrotto 501 i 701 używają tej samej płytki.

Ja mam zmienioną głowicę na manfrotto 701.
Odnośnie głowicy benro kh25.
- przy blokowaniu pochyłu pionowego następuje widoczne szarpnięcie a blokada nie jest w stanie utrzymać w pionie cięższych kamer typu ac130.
- bardzo duży minus to żle skalibrowana poziomica. Pomimo ustawienia oczka na środku głowica wcale nie jest prawidłowo wypoziomowana.

Nogi:
- użytkuje już drugi sezon i za te pieniądze jest nieźle.

Co do pilota to ma działać.

niedziela, 24 listopada 2013, 16:32
Stały bywalec
Stały bywalec

lukasz8402 napisał(a):

Płytka od manfrotto701 absolutnie nie pasuje do głowicy benro a z tego co patrzyłem na stronie to manfrotto 501 i 701 używają tej samej płytki.

Tu się nie zgodzę. Płytka PL501 normalnie wchodzi na głowicę z tego zestawu i normalnie da się pracować. Sprawdzone wiele razy więc wiem co piszę..

poniedziałek, 25 listopada 2013, 10:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rafal_RobimyTV napisał(a):
lukasz8402 napisał(a):

Tu się nie zgodzę. Płytka PL501 normalnie wchodzi na głowicę z tego zestawu i normalnie da się pracować. Sprawdzone wiele razy więc wiem co piszę..

Sorki, moja pomyłka nie wiem jak sprawdzałem kiedy kupiłem manfrotto że nie pasowało.

Teraz przymierzyłem i pasuje ale wg mnie nie naddaje sie takie rozwiązanie do użytku z np z ac130 bo to pokrętełko po prawej co blokujemy nim płytkę przy zablokowaniu musiałoby wystawać do góry a tam mamy podstawę kamery. Przy zbyt słabym dokręceniu płytki istnieje ryzyko wysunięcia się płytki z głowicy bo zabezpieczenie przed wysunięciem nie działa.
Płytka z jaką testowałem pochodzi od głowicy manfrotto 701.

wtorek, 26 listopada 2013, 15:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]