Teraz jest poniedziałek, 25 czerwca 2018, 02:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 pytanie o minusy Sony PMW EX3 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post pytanie o minusy Sony PMW EX3
Witam wszystkich,

od pewnego czasu zbieram informacje na temat kamery Sony EX3, jestem zainteresowany zakupem jednej lub może 2ch sztuk. Wszyscy zainteresowanie znają doskonale jej zalety i zapewne słyszeli mnóstwo pozytywów na jej temat. Niestety a może na szczęście będą kilka dni temu na festiwalu Heineken Open'er Festival widziałem mnóstwo EX"trójek" będących tam w pracy. Postanowiłem zasięgnąć opinii osób które działały z nimi w terenie i o dziwo nie wszystkie były przepełnione zachwytem jak te które zazwyczaj czytam na forach lub słyszę na targach. Szczególnie osoba zajmująca się backupem materiału z EX3 i jego montażem psioczyła na liczne niewygody.

Dlatego moje pytanie, kieruje je wyłącznie do użytkowników/posiadaczy Sony EX3. Tak jak wspominałem, wszyscy zainteresowani znają jej zalety ja chciałbym aby w tym wątku wypisane zostały jej minusy, wady i upierdliwości napotykane podczas pracy z nią. U mnie kamera będzie służyć jako narzędzie do rejestracji głównie reportażowej, dokumentalnej ale są również plany produkcji fabularnych. Montaż w FinalCut czasami coś szybkiego w Edius

zapraszam do wpisywania spostrzeżeń
iT!T

środa, 7 lipca 2010, 11:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: pytanie o minusy Sony PMW EX3
iT!T napisał(a):
Witam wszystkich,

Szczególnie osoba zajmująca się backupem materiału z EX3 i jego montażem psioczyła na liczne niewygody.

iT!T

A jakie to sa niewygody, moze jest to niewiedza, bo zadnych problemów z ww problemem nie ma

poniedziałek, 19 lipca 2010, 23:35
Nowy
Nowy

...miło widzieć że ktoś wreszcie podniósł temat.

Trudno mi określić niewiedzę autora narzekań, jego niezadowolenie koncentrowało się na fakcie znacznego "pocięcia" materiału praktycznie na klatki na kartach SxS. Plus kłopoty z obróbko na Avid-zie (nie dopytywałem bo mnie to nie dotyczy).

W związku z moim zerowym stażem pracy na EX3 oraz faktem iż nie zamówiłem jeszcze kamery chciałbym wiedzieć co mnie czeka, czego się ustrzec lub w ogóle odpuścić "zabawę", to ostatnie raczej nie wchodzi w grę ale do puki nie wyślę przelewu do puty wszystko jest możliwe.

Ps. mam sporo pytań odnośnie EX3 chętnie skontaktuje się na priv, jeżeli dysponuje Pan chwilą czasu.

pozdrawiam
iT!T

wtorek, 20 lipca 2010, 00:09
Bywalec
Bywalec

Wprawdzie nie używam EX3 tylko EX1R ale byłbym zainteresowany również EX3 jednak słyszałem, że ma fabryczną wadę - zoom nie do końca działa płynnie i obraz lekko kiwa się podczas zoomowania czy też prędkość nie jest jednostajna (elektroniczne zoomowanie standardowym obiektywem). Nie wiem czy to była seria czy pojedynczy egzemplarz. Czy ktoś to może zweryfikować?

wtorek, 20 lipca 2010, 00:15
Nowy
Nowy

Witam wszystkich,

od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem EX3, powoli odkrywam jej dobrodziejstwa dobrze się przy tym bawiąc.
Mam jednak pytanie odnośnie baterii dodatkowej, kupiłem jedną Sony U60 i jedną SWIT - odpowiednik U60. Po podłączeniu zamiennika kamera wyświetla komunikat "Battery error, please change battery" sprzedawca powiedział, że SWIT trzeba podłączyć używając kabelka wbudowanego w aku. Szczerze mówiąc jego teoria wydaje mi się być lekko naciągana... Czy macie podobne doświadczenia z akumulatorami SWIT.

Pozdrawiam
iT!T

piątek, 13 sierpnia 2010, 13:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

musi byc kabelek wpiety w gniazdo zasilania
pokazuje wtedy napiecie a nie czas do rozladowania

piątek, 13 sierpnia 2010, 14:04
Nowy
Nowy

Z tym kabelkiem to trochę upierdliwy patent. Do jakiego napięcia można zejść minimalnie podczas pracy i czy jego spadek nie wpłynie negatywnie na pracę kamery?

piątek, 13 sierpnia 2010, 15:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

spadek napiecia to chyba normalna rzecz fizyczna w momencie gdy aku sie rozładowuje.
czy to bedzie od kamery samochodu itp.
jak jest za niski poziom napiecia to kamera sie wyłaczy albo sie nie właczy. proste.
w aparacie tez sa akumulatorki i działa to tak samo
ogolnie dziwny jest fakt ze ktos kupuje sprzet za 30 tys a oszczedza 500 zł na aku

piątek, 13 sierpnia 2010, 15:51
Nowy
Nowy

Ja powiem inaczej, dziwny jest fakt ze sklep ma 6 kamer EX3 na stanie i jeden akumulator dodatkowy i to jeszcze zamiennik... widać taka rzeczywistość. Tak czy inaczej, wolałbym przejść na V-mount podczepionym na jakimś shouldermount-cie żeby wydłużyć czas pracy w terenie no i uczynić ją wygodniejszą do noszenia.

Pozdrawiam

piątek, 13 sierpnia 2010, 15:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam!

iTiT, jesli masz jakies pytania dot. Sony EX3 to zapraszam do rozmowy.
Z checia ppodziele sie wiedza na temat tej kamery.

Pozdrawiam :D
692-240-233 Krzysiek

wtorek, 17 sierpnia 2010, 15:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
iT!T napisał(a):

Trudno mi określić niewiedzę autora narzekań, jego niezadowolenie koncentrowało się na fakcie znacznego "pocięcia" materiału praktycznie na klatki na kartach SxS. Plus kłopoty z obróbko na Avid-zie (nie dopytywałem bo mnie to nie dotyczy).

iT!T

bzdura, a operotar avida pewnie niedzielny ;)

Na kartach Media dzieli na ujęcia, nie ma kłopotu z importem do żadnego systemu edycyjnego.
Do Media Composera, są na dodatek dwie drogi.

Wadą tej kamery jest jej ciężar na nadgarstek w czasie pracy.

Pozdrawiam
Muchomor

wtorek, 17 sierpnia 2010, 17:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zle zbalansowanie po prostu

wtorek, 17 sierpnia 2010, 17:54
Nowy
Nowy

Dzięki za szeroki odzew i chęć pomocy. Na chwilę obecną mam za sobą ładnych parę godzin pracy z kamerką i jestem bardzo zadowolony. Kamerka non stop mnie zaskakuje, elastycznością pracy i przemyślaną konstrukcją. Jak na razie jedyną, niestety dość poważną w moim wypadku, wadą jest praca bez statywu. Kilka godzin chodzenia z nią "na ramieniu" to prawdziwe wyzwanie dla kręgosłupa i mięśni. Obecnie szukam rozwiązania ... Widziałem kilka opcji zamontowania "ramienia" z dodatkowym zasilaniem typu V-mount i chyba ku czemuś takiemu się skłonię.
Panowie, a Wy jak radzicie sobie ze spacerami z EX3 na ramieniu?

Pozdrawiam
iT!T

piątek, 20 sierpnia 2010, 12:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

silownia, sztuki walki i plywanie, 7 razy w tygodniu :)

piątek, 20 sierpnia 2010, 15:29
Nowy
Nowy

Haha, tylko po co mi kamera skoro nie będę miał czasu na pracę chodząc na siłownię etc...

piątek, 20 sierpnia 2010, 15:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona