Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 23:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 SONY AX2000E - Błysk lampy foto 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post SONY AX2000E - Błysk lampy foto
Moje pytanko dotyczy pojawiających się na obrazie białych ramek zamiast pełnego błysku z lampy błyskowej. Czy jest jakiś sposób na ominięcie tego efektu? A może to dolegliwość, której nie da się ograniczyć. Ciekaw jestem Waszych opinii na ten temat. Próbowałem zmieniać szybkość migawki ale efekty były żadne. Czytałem kiedyś, że w kamerach z CMOS-ami są problemy ale nie myślałem, że to tak źle wygląda. Jest na to jakaś rada ???

środa, 21 lipca 2010, 21:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: SONY AX2000E - Błysk lampy foto
nie ramek, ale poziomych linii ,nic z tym nie zrobisz, najlepiej unikać flesza jak najwięcej
w menu poszukaj opcji redukcji migotania, zawsze to coś pomorze

czwartek, 22 lipca 2010, 09:26
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja dodam tylko od siebie, że błysk flesza to mały pikuś w porównaniu do filmowania imprezy z szybkim stroboskopem np dyskoteka lub nawiedzona kapela weselna :-)

czwartek, 22 lipca 2010, 12:55
Nowy
Nowy

Witam serdecznie!

Mam do Was pewne pytanko
Może zrobie mały oftopic ale nie chciałem zakładać nowego tematu na forum. (nie znalazłem tutaj satysfakcjonującej mnie odpowiedzi)

Chodzi mi właśnie o kamerę AX 2000 i karty pamięci do niej. Przerzucam się z FX 1000 do właśnie AX 2000 a co za tym idzie z kaset dv na karty sdhc. Nigdy w swojej "karierze" nie pracowałem z kartami pamięci tak więc mam mgliste pojęcie o nich. Prosiłbym o radę w kwestii "poziomu bezpieczeństwa" różnych kart. Chodzi mi o to czy tańsze karty np. http://www.bazarcen.pl/product_707389.html lub Kingstone poradzą sobie z "odbiorem" materiału z kamery (oczywiscie w fullHD). Czy są jakieś poważne powody dla których lepiej zainwestować w lepsze karty? np rekomendowane przez Sony wlasnie do AX 2000?

Z góry Bardzo Dziękuję za odpowiedź

czwartek, 22 lipca 2010, 16:03
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja też mały offtop i pytam dlaczego przesiadłeś się z kamery lepszej na gorszą? :)
Nie lepiej było dokupić rekorder Sony na CF i mieć jeszcze pewniejszą metodę zapisu (kaseta+karta) ??
A wracając do twojego pytania to używam właśnie Sandisk Ultra II ale w aparacie i przez poki co 1,5 roku nie miałem żadnych problemów.
Jeśli chodzi o prędkości zapisu to realnie one maja ~12MB/s a AX2000 potrzebuję nie więcej niż ~4MB/s więc powinno działać ci bardzo dobrze.

czwartek, 22 lipca 2010, 17:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Cytuj:
Ja też mały offtop i pytam dlaczego przesiadłeś się z kamery lepszej na gorszą?

Kolega ma za mało stresu związanego z samym filmowaniem wesela i chce sobie zafundować dodatkowy :D Przepraszam, nie mogłem się oprzeć.

Kolego na kartach nie oszczędzaj. Skoro stać cię bylo na nową kamerę, kup do niej jak najlepsze karty. Najlepiej te które zaleca sony.

czwartek, 22 lipca 2010, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Powodzenia przy filmowaniu tortu weselnego, przy zgaszonych światłach.

Przepraszam też nie mogłem się oprzeć

sobota, 24 lipca 2010, 08:44
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

empe70 o co Ci chodzi z tym tortem bo nie rozumiem... ?
Posiadam Z5, która też ma te złe CMOSy i przy torcie i zgaszonym świetle jest wszystko super.

sobota, 24 lipca 2010, 10:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Widziałem materiał skręcony FX1000, właśnie wjazd tortu weselnego przy zgaszonych światłach w błyskach fleszy...właśnie wtedy podjąłem decyzje o zakupie A1.

sobota, 24 lipca 2010, 12:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

To pisz precyzyjnie, że chodzi o błysk fleszy a nie o np. świeczki z tortu bo możesz wprowadzać w błąd. Oczywiście nie można udawać, że sprawy Rolling Shutter nie ma ale nie jest ona jak dla mnie dyskwalifikująca.

sobota, 24 lipca 2010, 12:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]